Broker Trust šokuje: spouští ultimátního poradenského pomocníka Broker Trona

Poradí si s každým úkolem, neodmlouvá a pracuje klidně 24 hodin denně (na nabíječce). Zatímco svět se zatajeným dechem sleduje schopnosti poslední verze chatovacího systému umělé inteligence Chat GPT-4, Broker Trust dosáhl na tomto poli vlastního průlomu. Zavádí zatím do pilotního provozu první verzi asistenta pro finanční poradce – robota Broker Trona.

Sherlock Holmes má svého Watsona, Batman Robina, Shrek zase Oslíka. Finanční poradci nyní budou mít svého Broker Trona. „Každý efektivně fungující poradenský tým by zkrátka měl mít po ruce šikovného asistenta. Z praxe víme, že najít schopné lidi, není vždy jednoduché, a tak jsme poradcům přispěchali na pomoc,“ říká Zdeněk Sluka, zakladatel Broker Trustu a duchovní otec projektu Broker Tron.

Za vývojem Broker Trona stojí interní vývojářská skupina „#1 žije“, která se v posledních letech intenzivně zaměřila na to, aby dokázala zkombinovat pečlivost odborníků na administrativu i zkušenosti ekonomických expertů a analytiků pomocí metody MTS (Mind Transfer Solution) se schopnostmi hlubokého strojového učení na principu umělé inteligence.

Nejvíc boduje Karel Gott i „včelka Mája“

Výsledkem je Broker Tron, chcete-li Troník, jak mu u nás v BTčku přezdíváme. Dokáže vypracovat na míru šitý finanční plán, bezchybně zvládnout veškerou administrativu i připravit výbornou brazilskou kávu. V nejnovější verzi sype vtípky z rukávu a díky hlasovému emulátoru můžete svému novému kolegovi nastavit pestrou škálu podmanivých hlasů českých osobností. Během rozsáhlého uživatelského testování u poradců nejvíce zabodovaly hlasy Karla Gotta, Aťky Janouškové nebo Luďka Soboty.

Výzvou je zatím stále kontakt s koncovými zákazníky, kdy se Broker Tron nedokázal vyhnout určitým přešlapům. Při pohledu na klienta začal spontánně nabízet tipy, jak do jídelníčku zařadit více zeleniny, a místo zamýšlené dlouhodobé investice doporučil v dobré víře spíše životní pojištění. Některým párům zase rozmlouval pořízení společného bydlení, protože to mezi nimi stejně na dlouho nebude. Vývojový tým ale věří, že i tyto mouchy se povede během pilotu brzy vychytat.

Pokud jste dočetli náš aprílový článek až sem a hledáte tlačítko, kterým byste si Broker Trona objednali, tak si budete muset přeci jen ještě pár let počkat. Už nyní vám ale můžeme nabídnout pár věcí. 

Třeba skutečný rozhovor se Zdeňkem Slukou v Profi Poradenství a Finance – mimo jiné také o tom, že finanční poradci budou mít i v digitální budoucnosti skvělé příležitosti.

Nebo si poslechněte zatím poslední vydání podcastu BTčko, kde naše kolegyně mluví o tom, jaké výsledky přináší kombinace šikovné práce s kmenem a marketingu. Jen za loňský rok jsme takto vygenerovali našim partnerům příležitosti s provizním přínosem 130 milionů korun.

A na té výborné kávě se s vámi rádi uvidíme, třeba u nás na centrále. Nebo se ozvěte našim regionálním ředitelům.

Související články

Poradenství

Smím tam s dětmi? Do světa financí určitě. A čím dříve, tím lépe

Děti slaví! Přejeme si pro ně, aby byly zdravé a šťastné. Ukazujeme jim svět, vzděláváme je, kupujeme smysluplné hračky. Je zde ale ještě něco, co můžeme udělat pro jejich spokojenost.…

1. 6. 2023 9 minut čtení minut čtení

Podcasty, Poradenství

Martin Kouřil: Poradenství není povolání, ale diagnóza. Nemá smysl házet flintu do žita kvůli úvěrům, potenciál na trhu je obrovský

Miluje fotbalové Teplice a se severem Čech je spojena i jeho víc jak 25 let dlouhá kariéra ve financích. Martin Kouřil tady začínal s vlastní poradenskou praxí, po spojení s…

26. 5. 2023 2 minut čtení minut čtení

Poradenství

Milan Vodička novým generálním ředitelem Broker Trustu. Změna kompetencí zajistí ještě lepší kvalitu služeb a rychlejší inovace

Milan Vodička, dosavadní člen představenstva odpovědný za obchod a rozvoj, převezme v Broker Trustu od 1. června 2023 více exekutivních pravomocí a stane se novým generálním ředitelem společnosti. Zdeněk Sluka,…

23. 5. 2023 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.