Blog

Analýzy, komentáře a tipy pro finanční poradce

Aktuální článek z blogu

Inflace dopadla slušně, akcie pokračují v růstu (Videokomentář: Týden 21)

Data o spotřebitelských cenách ve Spojených státech byla lepší, než se čekalo, a tak jsou trhy opět o něco optimističtější ohledně dalšího snižování úrokových sazeb. To poslalo S&P 500 na rekordní hodnoty. Dařilo se i dluhopisům a komoditám, když ropa pravděpodobně zakončila korekci směrem dolů. Sentiment zůstává pozitivní, investoři preferují akcie před dluhopisy. Uvnitř jednotlivých sektorů už to není tak jednoznačné a určitá opatrnost je znát. Více v pravidelném investičním komentáři našeho investičního analytika Václava Pecha.

22. 5. 2024 1 minut čtení Výnosy

Doporučujeme přečíst

Úvěrování

Hypotéky ožívají. Vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?

Hypoteční trh znatelně ožívá. Banky v dubnu poskytly hypoteční úvěry za téměř 22 miliard korun, což představuje meziročně o 100 % více a je to i pětinový nárůst oproti březnu…

17. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

Akcie opět lámou rekordy (Videokomentář: Týden 20)

Podařená výsledková sezóna poslala hlavní americký akciový index na úroveň historických maxim. Ještě lépe se daří celosvětovému indexu, který je na rekordních hodnotách. Slušně si vedou i dluhopisy. Sentiment je…

15. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Výnosy

Udeří za oceánem druhá inflační vlna? Investoři musí být ostražití

Akciové trhy rostou s drobnými výkyvy od podzimu minulého roku. Růst je významně podporován očekáváním, že americká centrální banka změní svou dosavadní politiku a začne snižovat úrokové sazby, což bude…

9. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Nejčtenější

Výnosy

Investoři jsou pozitivní (Videokomentář: Týden 19)

FED trhy příliš nezaskočil, když američtí centrální bankéři ponechali sazby na stávající úrovni a další vývoj podmínili příznivými daty z ekonomiky. Sentiment je pozitivní, korekci akciového trhu máme zřejmě již…

7. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Nejnovější články

ČNB počtvrté snížila sazby. Které hypotéky zlevní?

Česká národní banka snížila ve čtvrtek již počtvrté za sebou úrokové sazby. Základní úroková sazba tentokrát klesne o 0,5 procentního bodu na 5,25 %. Jak se tento víceméně předpokládaný krok centrální banky projeví v hypotékách? A je lepší vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?

2. 5. 2024 4 minut čtení

Sedm tipů, jak pojistit bydlení, abyste měli kvalitní ochranu a dostali skutečně zaplaceno

Podle České asociace pojišťoven má na 65 % Čechů pojištěnou domácnost a 55 % chrání pojištěním i svou nemovitost. Tato čísla v průběhu let rostou, což je jednoznačně pozitivní fakt. Jedna věc je ale mít „nějaké“ pojištění majetku a druhá věc je mít pojištění správně nastavené. V opačném případě totiž můžete zbytečně přijít o peníze. Na co by člověk určitě neměl zapomenout? Podívejte se na sedm praktických tipů. Odborníci pak v anketě upozorní, na jaké nedostatky v pojištění domácností a nemovitostí nejčastěji narážejí v praxi.

29. 4. 2024 9 minut čtení

Pokračující korekce (Videokomentář: Týden 17)

Akcie i dluhopisy nadále klesaly, a to i v reakci na komentář guvernéra FEDu ohledně dalšího tempa snižování úrokových sazeb. Drží se komoditní trh, byť i ropa a v pondělí i zlato se dočkaly určité korekce. Také sentiment pomalu ochabuje a investoři se místy začínají přiklánět k bezpečnějším alternativám. Více v pravidelném týdenním investičním komentáři našeho analytika Václava Pecha.

24. 4. 2024 1 minut čtení

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty 

Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů. Spojili jsme síly s našimi partnery a podíváme se i na nejčastější nedostatky, se kterými se investiční specialisté setkávají v praxi.

19. 4. 2024 8 minut čtení

Dočkali jsme se korekce (Videokomentář: Týden 16)

Inflace ve Spojených státech dopadla o něco hůře, než se čekalo, a tak je pravděpodobné, že to s rychlejším snižováním úrokových sazeb nebude tak žhavé. Akciový trh reagoval očekávanou korekcí. Nedařilo se ani dluhopisům. Naopak komodity jsou již na úrovni svého high ze září 2022. Sentiment zůstává nadále příznivý a peníze proudí do rizika. Korekci tak očekáváme zdravou a mírnou, neexistují důvody pro zásadní změnu trendu. Více v pravidelném týdenním investičním komentáři našeho analytika Václava Pecha.

17. 4. 2024 1 minut čtení

Ještě je čas ty rodiče zachránit… Nové video motivuje klienty, aby řešili zajištění na důchod s BT Penzemi

Matěj, Miloš a Sofie. Tak se jmenují tři miminka – hrdinové videa, které Broker Trust připravil pro své partnery. Novorozenci komentují, jak jsou jejich rodiče zajištění na penzi, a zatímco kluci si s tím lámou hlavu, nebo věří na zázrak, Sofie má jasno. Její rodiče si nechali vše spočítat pomocí unikátního analytického nástroje BT Penze, a tak si už spoří. A ani je to moc nebolí. Přesně takový může být i příběh vašich klientů.

9. 4. 2024 3 minut čtení

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.