Blog

Analýzy, komentáře a tipy pro finanční poradce

Aktuální článek

Spoření na penzi přehledně. Co nás s největší pravděpodobností čeká v roce 2024

Poslanci schválili změny, které se dotýkají spoření na penzi a mají zavést hned několik zásadních novinek. Spořit si na důchod by mělo být atraktivnější, státem více podporované, ale zároveň za přísnějších podmínek. I když může ještě dojít k úpravám zejména po jednání v Senátu, podívejme se, co nás s největší pravděpodobností v penzijních produktech v příštím roce čeká.

30. 11. 2023 7 minut čtení Výnosy

Doporučujeme přečíst

Rizika

Novinky v povinném ručení nabraly zpoždění. Co nás čeká v příštím roce na silnicích?

Původně na Vánoce, nyní nejdříve až v prvním čtvrtletí příštího roku začnou platit novinky v povinném ručení, které zvyšují například minimální povinné limity. Záleží, kdy bude zákon definitivně schválen. Co…

6 minut čtení minut čtení

Výnosy

FED nepotěšil trhy (Videokomentář: Týden 47)

Opatrnost centrálních bankéřů ohledně brzkého snižování úrokových sazeb mírně ochladila optimismus investorů. Trh tak po několikatýdenním růstu zamířil spíše do strany a mohl by i mírně korigovat. Dluhopisům se po…

28. 11. 2023 1 minut čtení minut čtení

Podcasty, Poradenství, Výnosy

BT Penze: Za pět minut práce můžete s novým nástrojem klientům přinést hodnotu přes milion korun

Společnost Trefoil za posledních 18 let zprostředkovala hypoteční úvěry za více jak 13 miliard korun. I když Blanka Nováková, výkonná ředitelka Trefoil Hyposervice a Trefoil Services, v podcastu BTčko říká,…

21. 11. 2023 4 minut čtení minut čtení

Nejčtenější

Výnosy

Trhy na vlně optimismu (Videokomentář: Týden 47)

Dobrá makroekonomická data přinesla na trhy optimismus a pomohla k proražení technické hranice resistence. Minimálně do konce roku tak zůstáváme ohledně dalšího vývoje optimističtí. Více v pravidelném týdenním komentáři našeho…

1 minut čtení minut čtení

Nejnovější články

Prorazí trhy hranici rezistence? (Videokomentář: Týden 46)

Akciový trh pokračoval ve svém růstu a zastavil se až o přirozenou hranici rezistence. Vzhledem k tomu, že poslední kvartály roku bývají obvykle pro investory příznivé, není vyloučeno, že se dočkáme dalšího posílení. Záležet bude i na číslech z ekonomiky. Solidně se daří také dluhopisům, ke kterým se investoři pomalu vrací. Větší detail v pravidelném komentáři našeho Václava Pecha.

14. 11. 2023 1 minut čtení

Vydělávat díky „tajným trikům“ tisíce dolarů denně? Nudné rady, jak se nespálit v investicích

Chystáte si pustit písničku nebo video s hrajícími si koťátky na YouTube, ale nejprve musíte strpět reklamu. Televizní moderátorka v ní zpovídá známého politika, který vám doporučuje výhodné investice do státem garantovaných akcií, zaručujících zisk v řádu desítek procent… Dál už si to asi dovedete představit. I tak vypadá pokus o „investiční“ podvod. Jak nenaletět podvodníkům a investovat rozumně? Podívejte se na rady, které v porovnání s podvodnými báchorkami vypadají jako nuda, ale nepřivedou vás na mizinu, a naopak díky nim zvýšíte šanci, že své úspory opravdu zhodnotíte.

10. 11. 2023 7 minut čtení

Dolů nahoru (Videokomentář: Týden 45)

Centrální bankéři potěšili investory, a tak akciové trhy otočily svůj propad a prudce posílily. Optimismus se vrátil i na dluhopisový trh. Oslabila ropa, která by s sebou mohla vzít celý komoditní index. Sentiment investorů zůstává nadále pozitivní. Více v pravidelném týdenním komentáři našeho investičního analytika Václava Pecha.

9. 11. 2023 1 minut čtení

BT Kongres NAPLNO: Na 800 finančních profesionálů probere témata, která hýbou trhem

Dvě desítky přednášek i panelových diskusí a 40 produktových partnerů čeká na účastníky BT Kongresu, který pořádá už 8. listopadu největší český broker pool Broker Trust. Tradiční akce pro finanční profesionály, na které Broker Trust a zástupci předních finančních institucí představují novinky a věnují se aktuálním otázkám napříč produktovým spektrem a ekonomickým děním, nese přívlastek NAPLNO.

26. 10. 2023 3 minut čtení

Na trzích se červenalo (Videokomentář: Týden 43)

Akciové i dluhopisové trhy zamířily prudce dolů, když FED nepotěšil investory a ve své rétorice nevyloučil další růst úrokových sazeb. Naopak dobře se daří komoditnímu indexu pod vlivem rostoucích cen ropy. Krize na Blízkém východě se promítla do růstu cen vzácných kovů. Sentiment se příliš nemění, akcie vedou nad dluhopisy, preferovány jsou však spíše méně rizikové akciové tituly. Více v pravidelném týdenním komentáři našeho investičního analytika Václava Pecha.

25. 10. 2023 1 minut čtení

Stavební spoření po konsolidačním balíčku zezelená. V čem bude jeho síla?

Vládní konsolidační balíček prošel sněmovnou a bylo by překvapením, kdyby se na jeho podobě nyní ještě něco výrazněji změnilo. Co to znamená pro stavební spoření, které u nás patří už desítky let k jednomu z nejpopulárnějších produktů? Ústup z trhu, nebo nové výzvy a příležitosti? Pokud se stavební spořitelny dokážou přizpůsobit změnám v podobě snížení státní podpory nebo distribuce dotačních titulů a zvýhodněných úvěrů, tak by mělo „stavebko“ zůstat ve hře.

20. 10. 2023 6 minut čtení

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306