Blog

Analýzy, komentáře a tipy pro finanční poradce

Aktuální článek

Silná opatření korigovala propady (Týden 14)

Svět jásá. Akciové trhy prudce rostou a za jediný týden se jejich hodnota zvýšila o deset procent.

31. 3. 2020 4 minut čtení Výnosy

Doporučujeme přečíst

Ostatní, Poradenství

3 tipy na chytrou online komunikaci s klientem (video)

Whereby a Hangouts jsou obdobou Skype, tudíž jsou vhodné pro videohovory, chaty, sdílení obrazovky, apod. Na Ioom si jednoduše vytvoříte video, které pak můžete i dále editovat.

27. 3. 2020 1 minut čtení minut čtení

Výnosy

Praktický manuál komunikace s klientem v aktuálním dění s koronavirem

Návod a zkušenost, jak s klientem v takovéto době komunikuji. Je to určitě jedna z hlavních služeb pro Vašeho klienta a jeho portfolio.

26. 3. 2020 7 minut čtení minut čtení

Výnosy

Příležitost? (Týden 13)

I další týden byl na světových trzích ve znamení poklesu. Celosvětový akciový index MSCI World se v posledních pěti obchodních dnech propadl o více jak deset procent a jeho příkladu…

24. 3. 2020 4 minut čtení minut čtení

Nejčtenější

Nezařazené, Poradenství, Výnosy

Trocha racionální statistiky při pádu trhů

V uplynulých 3 týdnech jste mohli zaznamenat různé články, které upozorňují na vysoké poklesy na akciových trzích způsobené panikou kolem koronaviru (Covid-19). Také jste se dočetli, že zažíváme největší propad…

19. 3. 2020 7 minut čtení minut čtení

Nejnovější články

Koronavirus zasáhl i do konání zkoušek z pojištění

Koronavirus má dopady i na konání odborných zkoušek z pojištění. I ty akreditované osoby, které pokračovali ve zkouškách v upraveném režimu, vypsané termíny přesouvají.

18. 3. 2020 2 minut čtení

Evropa propadá (Týden 12)

Výprodeje na světových trzích pokračují. Nejvíce to odnesla, v souladu s prudký růstem počtu nakažených lidí, Evropa. Propad evropských indexů se za posledních pět obchodních dní přiblížil ke dvaceti procentům. V porovnání s takovým číslem je desetiprocentní pokles amerických akcií a akcií rozvíjejících se trhů ještě docela snesitelným číslem.

17. 3. 2020 4 minut čtení

Pojištění ošetřovného má přísnější podmínky i prokazatelné výhody

Nejen od státu můžete dostat peníze v případě takzvaného ošetřovného, když pracující rodič zůstane s dítětem doma. Finanční odškodnění lze získat i od vybrané komerční pojišťovny.

13. 3. 2020 4 minut čtení

Blíží se recese? (Týden 11)

Akciové indexy ukončily minulý týden vesměs nevýraznými pohyby. Celosvětový index MSCI World ztratil na své hodnotě 0,38 %, zatímco americký index SP 500 a akciový index rozvíjejících se trhů díky pátečnímu obchodování zakončily týden v drobném zisku a čínský index dokonce poměrně významně posílil.

4 minut čtení

Co si odnést po burzovní zkoušce nervů

Akciové trhy procházejí v posledních týdnech nejdivočejším obdobím od finanční krize. Společný jmenovatel je jasný – koronavirus a s ním související nejistota. V únoru a v březnu ztratily hlavní akciové indexy po celém světě, měřeno americkým indexem SP500, téměř třicet procent. V přímém přenosu pozorujeme vývoj srovnatelný s nejhoršími investičními epizodami nedávné historie. Jaké poučení z toho vyplývá pro investory a pro ty, kteří klientům radí s financemi? O tom píše Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust.

6. 3. 2020 8 minut čtení

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.