Dušan Šídlo: Dvěma třetinám klientů hrozí kvůli podpojištění problémy. Stáhněte si tipy zdarma

Jedna z největších výzev v oblasti finanční gramotnosti. Tak mluví pojistný expert Dušan Šídlo o podpojištění, které je v posledních letech velmi palčivým problémem. „Češi řeší desetikorunové poplatky v bankách, přitom velkému počtu lidí hrozí, že přijdou kvůli podpojištění o statisíce až miliony korun,“ říká Dušan Šídlo v našem podcastu BTčko. E-book s 30 tipy, jak se podpojištění vyhnout, pro vás máme zdarma.

Nejčastěji vzniká podpojištění u nemovitostí a domácností, ale u řady pojišťoven může vzniknout i v případě pojištění automobilů. Podpojištění nehrozí u pojištění osob nebo odpovědnosti, kde mohou být ale kamenem úrazu zase nízko nastavené pojistné limity,“ říká Dušan. Podle odhadů samotných pojišťoven mohou mít s podpojištěním problém dva ze tří klientů.

Získejte zdarma e-book
Podpojištění prakticky

Dušan Šídlo sepsal 30 praktických tipů, jak se vyhnout krácení peněz při škodě na majetku. Získejte je zdarma a využijte i u svých klientů. Tato knížka by neměla chybět v knihovničce žádného finančního poradce.

Podpojištění se dá samozřejmě řešit a vyřešit. Dnes už naštěstí řada pojišťoven nabízí mnohem více možností, jak se podpojištění vyhnout, než tomu bylo před lety. „Na trhu je nyní pět pojišťoven, které k podpojištění přistupují tak, že to lze označit za vstřícný přístup. U dvou až tří pojišťoven riziko podpojištění v podstatě nemůže vzniknout,“ říká Dušan s tím, že konkrétní příklady uvádí právě ve svém e-booku Podpojištění prakticky, jehož vydání Broker Trust podpořil.

A jak často doporučuje Dušan Šídlo aktualizovat pojistnou smlouvu? „Každý rok. A to i v případě, že má klient pojištění s automatickou indexací, kdy podpojištění nehrozí. Vyplatí se ověřit, zda má klient stále kvalitní pojistnou ochranu a nenabízí se něco lepšího,“ říká.

Další praktické tipy Dušana Šídla, který řadu let působil jako pojistný analytik Broker Trustu a nyní poskytuje své know-how EUCS, uslyšíte přímo v podcastu. Tak si ho pusťte, ať máte přehled. Inspirujte se už více jak dvěma desítkami let zkušeností, co se Dušan pojištění profesně věnuje. 

Dozvíte se také:

 • Jaké jsou momentální trendy v majetkovém pojištění
 • Jak přistupovat k bezlimitnímu pojištění
 • Co přinese nová definice podpojištění, která má začít platit od roku 2024
 • Jak dostatečně nastavit limity u pojištění automobilu
 • Jak se liší přístupy pojišťoven k podpojištění
 • Kde se lze setkat s přepojištěním a co jsou další časté pojistné chyby
 • S čím pomoct klientům v případě likvidace pojistné události
 • V čem vám poslouží garance EUCS, kterou mají partneři Broker Trustu k dispozici
 • Kde dnes probíhají v pojištění největší změny
 • Jak se v pojištění prosazuje umělá inteligence
 • A která pojištění jsou dnes podceňována, byť mají zajímavý potenciál…

Související články

Podcasty

BTčko: Poradci stále více objevují dva segmenty, které jsou obrovskou příležitostí

Do posledního dílu BTčka, který uzavře naši letošní podcastovou sérii, si Alice Tomanová pozvala majitele a zakladatele Broker Trustu Zdeňka Sluku a generálního ředitele Milana Vodičku. Probrali nejen vývoj trhu…

13. 12. 2023 4 minut čtení minut čtení

Podcasty, Poradenství, Výnosy

BT Penze: Za pět minut práce můžete s novým nástrojem klientům přinést hodnotu přes milion korun

Společnost Trefoil za posledních 18 let zprostředkovala hypoteční úvěry za více jak 13 miliard korun. I když Blanka Nováková, výkonná ředitelka Trefoil Hyposervice a Trefoil Services, v podcastu BTčko říká,…

21. 11. 2023 4 minut čtení minut čtení

Podcasty, Poradenství, Vzdělávání

Alice Tomanová: Vzdělávání není o tom být stoprocentní v teorii, ale umět najít nejlepší řešení

O poolových firmách se říká, že na vzdělávání moc důraz nekladou. „Jsem ráda, že v Broker Trustu je to úplně jinak. Vzdělávání a podpora sítě jsou u nás dominantní a…

1. 9. 2023 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.