BTčko: Poradci stále více objevují dva segmenty, které jsou obrovskou příležitostí

Do posledního dílu BTčka, který uzavře naši letošní podcastovou sérii, si Alice Tomanová pozvala majitele a zakladatele Broker Trustu Zdeňka Sluku a generálního ředitele Milana Vodičku. Probrali nejen vývoj trhu v letošním roce, ale podívali se hlavně na rok 2024 a na příležitosti, které poradcům přinese. Čím Broker Trust podpoří své partnery?

Protože byl Milan duchovním otcem myšlenky zahájit letošní BT Kongres skutečně neotřele, a to maorskou hakou, mířila jedna z prvních otázek právě na to, co mělo tohle vystoupení ukázat.  „Baví mě vystupovat z komfortní zóny a haka byla způsob, jak uctít naše partnery. Ukázala také, co náš tým dokáže, když si něco umane. Sešli jsme se napříč Broker Trustem a energie, která se nesla napříč tréninky, ve firmě zůstala. Kolegové dnes vědí, že když si něco usmyslí, tak toho dosáhnou,“ říká Milan Vodička.

Že s Milanem a jeho nástupem na pozici generálního ředitele přišla do Broker Trustu svěží energie, potvrzuje i Zdeněk Sluka: „Výrazně se změnilo, jak řešíme a dodáváme věci. Zkonsolidovali jsme se a zrychlili. Naši partneři si toho všímají již letos a věřím, že v roce 2024 to zaznamenají ještě více.“

Hypotéky dosáhly dna, ostatní segmenty rostou dvouciferně

Oba jsou poměrně optimističtí a věří, že hypotéky v letošním roce dosáhly dna a čeká je postupný růst. 

V hypotékách jsme v tržním podílu nepoklesli a stále je každá pátá zpracována partnery BT. Segmenty mimo hypotéky rostly dvouciferně a potvrdilo se, že naši partneři jsou podnikatelé, kteří dokáží zareagovat na tržní situaci, přeorientovat se a hledat jiné příležitosti,“ říká Zdeněk.

Jednou z oblastí, která pomohla nahradit výpadek hypoték, je životní pojištění.

S EUCS jsme spustili BT Život, srovnávač produktů nejen ohledně ceny, ale hlavně kvality. Součástí je i pojistný plán, který je důležitý, aby vedl ke správným pojistným částkám a odpovídajícím hodnotám,“ zmiňuje Milan s tím, že řada Čechů sice má životní pojistku, ale podstatná část z nich je nedostatečná nebo špatně uzavřená, což skrývá obrovský potenciál i pro příští roky.

Zdeněk Sluka pak vidí dva segmenty, na které se poradci čím dál tím více orientují, protože přinášejí stabilní příjem – neživotní pojištění a investice. Zvláště investice jsou zatím stále spíše „pole neorané“.

V Broker Trustu máme potvrzeno, že umíme poradce v investicích naučit efektivně pracovat. Zde je velká budoucnost finančního poradenství, obzvlášť v roce 2024. Tématem tohoto roku budou penze a penze jsou investice. Pro všechny finanční poradce to bude velká příležitost,“ říká Zdeněk.

V souvislosti s penzemi jsme představili partnerům novinku v naší nástrojové rodině – BT Penze. Bude to neskutečně užitečný pomocník, který dokáže porovnáním a sjednáním penzijních produktů provést krok za krokem i ty, kteří s tím doposud neměli žádnou zkušenost. Poslechněte si, co všechno BT Penze dokážou v minulém dílu BTčka, jenž se na ně zaměřil. 

Poslechněte si celý díl předvánočního BTčka. Uslyšíte odpovědi i na tyto otázky:

Jaké změny přinese umělá inteligence a co BT dělá, abychom byli připraveni?

Co je dnes hlavní téma našich jednání s produktovými partnery?

Proč Zdeněk Sluka doporučuje „nebojovat“?

Jak Milan Vodička radí přistupovat k problémům?

Co čeká v příštím roce poradenský trh?

Související články

Podcasty, Poradenství, Výnosy

BT Penze: Za pět minut práce můžete s novým nástrojem klientům přinést hodnotu přes milion korun

Společnost Trefoil za posledních 18 let zprostředkovala hypoteční úvěry za více jak 13 miliard korun. I když Blanka Nováková, výkonná ředitelka Trefoil Hyposervice a Trefoil Services, v podcastu BTčko říká,…

21. 11. 2023 4 minut čtení minut čtení

Podcasty, Poradenství, Vzdělávání

Alice Tomanová: Vzdělávání není o tom být stoprocentní v teorii, ale umět najít nejlepší řešení

O poolových firmách se říká, že na vzdělávání moc důraz nekladou. „Jsem ráda, že v Broker Trustu je to úplně jinak. Vzdělávání a podpora sítě jsou u nás dominantní a…

1. 9. 2023 5 minut čtení minut čtení

Podcasty

Dušan Šídlo: Dvěma třetinám klientů hrozí kvůli podpojištění problémy. Stáhněte si tipy zdarma

Jedna z největších výzev v oblasti finanční gramotnosti. Tak mluví pojistný expert Dušan Šídlo o podpojištění, které je v posledních letech velmi palčivým problémem. „Češi řeší desetikorunové poplatky v bankách,…

1. 8. 2023 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.