GČP: Snížená soběstačnost jako ekvivalent invalidity
Snížená soběstačnost znamená, že člověk není schopen v plném rozsahu samostatně zvládat běžné denní činnosti bez pomoci druhé osoby. Může jít například o problémy s oblékáním, hygienou, přípravou jídla, chůzí, komunikací nebo orientací.
Snížená soběstačnost je také důležitý pojem v sociálním systému – např. při žádosti o příspěvek na péči, kde se posuzuje míra závislosti osoby na pomoci druhých. Čím více činností člověk nezvládá sám, tím vyšší může být stupeň závislosti a tím i případná podpora od státu. V Česku jsou čtyři stupně závislosti podle zákona o sociálních službách.
Stupně závislosti Výše příspěvku
1. stupeň – Lehká závislost 3 300 Kč
2. stupeň – Středně těžká závislost 6 600 Kč
3. stupeň – Těžká závislost 13 900 Kč
4. stupeň – Úplná závislost 19 200 Kč
V případě přiznání sjednaného stupně nesoběstačnosti (II., III. nebo IV.) bude pojištěnému u Generali Česká vyplaceno pojistné plnění ve výši sjednané pojistné částky až 10 000 000 Kč.
Sdílet s přáteli
Další témata
Související články
ESG SeniorCARE: Investice s dopadem i stabilitou výnosu
Fond ESG SeniorCARE nabízí jedinečnou příležitost investovat do sektoru zdravotně-sociální péče s přímým dopadem a stabilními výnosy. Investujte tam, kde nejde jen o čísla, ale o dlouhodobou hodnotu a kvalitu…
Pronájem bez rizika: kompletní průvodce nezbytným pojištěním pro majitele i nájemníky
Ve světle neustále rostoucích cen nemovitostí v Česku je nájemní bydlení v posledních letech významně na vzestupu. Pronajímat byt či dům, nebo naopak být v nemovitosti nájemcem však může přinášet…
Půjčka od České spořitelny, co má šťávu!
Není důležité, jestli plánujete velké věci nebo jen drobnosti. Je jedno, jestli potřebujete půjčit hodně peněz nebo málo. ČS je připravena nabídnout půjčku, která bude odpovídat přesně vaší situaci.
Poznejte naše chytré nástroje
Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.