Novinky u CONSEQ Active a Horizont Invest

Společnost CONSEQ Investment Management ruší stávající aktivně obhospodařované programy Active a Horizont Invest a nahrazuje je fondy fondů. Důvodem je úprava občanského zákoníku a zejména pak změna časového testu (pro osvobození zdanění) u nákupu a prodeje cenných papírů z 6 měsíců na 3 roky. Nový Active Invest Pro stávající klienty zůstanou smlouvy zachovány s tím rozdílem, že i jejich portfolia budou převedeny do nově...

Společnost CONSEQ Investment Management ruší stávající aktivně obhospodařované programy Active a Horizont Investnahrazuje je fondy fondů. Důvodem je úprava občanského zákoníku a zejména pak změna časového testu (pro osvobození zdanění) u nákupu a prodeje cenných papírů z 6 měsíců na 3 roky.

Nový Active Invest

Pro stávající klienty zůstanou smlouvy zachovány s tím rozdílem, že i jejich portfolia budou převedeny do nově vznikajících fondů fondů. Výsledkem bude „ nový“ Active Invest, který bude nabízen ve třech strategiích: Active Invest Konzervativní fond, Active Invest Vyvážený fond a Active Invest Dynamický fond.

Horizont Invest

Klientům známý Horizont Invest pak bude kombinací zvoleného Active Investu a Konzervativní složky. Výsledkem je Dynamický program (kombinace Dynamický Active Invest a Konzervativní složky) nebo Vyvážený program (kombinace Vyvážený Active Invest a Konzervativní složky.

Výnosy budou „zamykány“ tak, že s blížícím se koncem programu bude v pravidelných intervalech snižována váha akcií (Active Invest – dynamický nebo vyvážený fond) a navýšeno zastoupení dluhopisů a peněžního trhu (konzervativní fond). Konkrétní rozložení vidíte v následující tabulce:

Realokační schéma HORIZONT INVEST

realokace

 A jaké jsou další parametry nových programů?

  • nově bude pro Active a Horizont Invest jedna smlouva
  • nákup bude možný už od 500 Kč/měsíčně
  • úroveň nákladů zůstane zachována
  • fondy fondů Active Invest bude možné nakoupit také přes Classic Invest
  • jednoduché nastavení pro pravidelný prodej – výplata renty
  • možnost širší diverzifikace – více fondů ve fondu fondů
  • možnosti měnového zajištění dle rozhodnutí portfolio manažera

 

Pro hladký průběh zapracování  nových smluv bude leden 2014 sloužit jako přechodné období. Stávající smlouvy bude společnost akceptovat do 31.1. 2014, ale pozor – v tento den už smlouvy musí být evidovány na společnosti CONSEQ.

Související články

Výnosy

Zasloužená korekce (Týden 36)

Akciové indexy se v právě skončeném týdnu dočkaly zasloužené korekce. Nejsledovanější indexy zpoza oceánu si připsaly jedno až tříprocentní pokles, který se koncentroval do dvou jeho závěrečných dní – čtvrtka…

9. 9. 2020 2 minut čtení minut čtení

Výnosy

Divoký býčí trh a technologický gambling. Kterým sektorům se může dařit?

Americký akciový trh se propracoval na svá historická maxima a pohybuje se v oblasti, kterou jsme doposud nezmapovali. Před několika měsíci jsme přitom byli svědky prudkého propadu akciových trhů v…

3. 9. 2020 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

Akciové trhy v uplynulém týdnu silně rostly (Týden 35)

Počátečním impulsem pro růst byly zprávy ohledně možného pozitivního vývoje léku na nemoci COVID-19.

2. 9. 2020 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje