Novinky u CONSEQ Active a Horizont Invest

Společnost CONSEQ Investment Management ruší stávající aktivně obhospodařované programy Active a Horizont Invest a nahrazuje je fondy fondů. Důvodem je úprava občanského zákoníku a zejména pak změna časového testu (pro osvobození zdanění) u nákupu a prodeje cenných papírů z 6 měsíců na 3 roky. Nový Active Invest Pro stávající klienty zůstanou smlouvy zachovány s tím rozdílem, že i jejich portfolia budou převedeny do nově...

Společnost CONSEQ Investment Management ruší stávající aktivně obhospodařované programy Active a Horizont Investnahrazuje je fondy fondů. Důvodem je úprava občanského zákoníku a zejména pak změna časového testu (pro osvobození zdanění) u nákupu a prodeje cenných papírů z 6 měsíců na 3 roky.

Nový Active Invest

Pro stávající klienty zůstanou smlouvy zachovány s tím rozdílem, že i jejich portfolia budou převedeny do nově vznikajících fondů fondů. Výsledkem bude „ nový“ Active Invest, který bude nabízen ve třech strategiích: Active Invest Konzervativní fond, Active Invest Vyvážený fond a Active Invest Dynamický fond.

Horizont Invest

Klientům známý Horizont Invest pak bude kombinací zvoleného Active Investu a Konzervativní složky. Výsledkem je Dynamický program (kombinace Dynamický Active Invest a Konzervativní složky) nebo Vyvážený program (kombinace Vyvážený Active Invest a Konzervativní složky.

Výnosy budou „zamykány“ tak, že s blížícím se koncem programu bude v pravidelných intervalech snižována váha akcií (Active Invest – dynamický nebo vyvážený fond) a navýšeno zastoupení dluhopisů a peněžního trhu (konzervativní fond). Konkrétní rozložení vidíte v následující tabulce:

Realokační schéma HORIZONT INVEST

realokace

 A jaké jsou další parametry nových programů?

  • nově bude pro Active a Horizont Invest jedna smlouva
  • nákup bude možný už od 500 Kč/měsíčně
  • úroveň nákladů zůstane zachována
  • fondy fondů Active Invest bude možné nakoupit také přes Classic Invest
  • jednoduché nastavení pro pravidelný prodej – výplata renty
  • možnost širší diverzifikace – více fondů ve fondu fondů
  • možnosti měnového zajištění dle rozhodnutí portfolio manažera

 

Pro hladký průběh zapracování  nových smluv bude leden 2014 sloužit jako přechodné období. Stávající smlouvy bude společnost akceptovat do 31.1. 2014, ale pozor – v tento den už smlouvy musí být evidovány na společnosti CONSEQ.

Související články

Výnosy

Obavy z inflace (Týden 42)

Akciové trhy mají za sebou velice volatilní týden, když americké akcie po počátečním propadu našly svoje kupce a vyrazily prudce vzhůru.

19. 10. 2021 3 minut čtení minut čtení

Výnosy

Zahajuje další výsledková sezóna (Týden 41)

Akciové trhy zakončily uplynulý týden v kladných hodnotách a vzbudily tak v investorech naději, že korekce započatá s příchodem září nachází pevnou půdu pod nohama a trh je připraven své…

12. 10. 2021 2 minut čtení minut čtení

Výnosy

Anketa: Kryptoměny jako součást portfolia. Ano, nebo ne?

Úvodní ze série anket mezi našimi partnery a kolegy jsme zahájili pěkně kontroverzním tématem. Patří kryptoměny do investičního portfolia klientů? Je to investice, nebo čistá spekulace? Jak asi tušíte, sešly…

8. 10. 2021 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.