Bojíte se, že nakoupíte a od té doby půjde trh dolů? Vsaďte na jednoduchý trik!

Nakoupit a sledovat rostoucí kurzy je snem každého investora, trefit cenový vrchol naopak noční můrou. Teoretická rada zní: investici rozložit a nakupovat postupně. Pokud na to nemáte čas ani vůli, může Vás a Vaše klienty zaujmout novinka od Generali Investments CEE s názvem Můj INVESTOR Plus. Je to ideální volba pro jednorázovou investici v případě, že se chcete vyhnout riziku špatného načasování....

Nakoupit a sledovat rostoucí kurzy je snem každého investora, trefit cenový vrchol naopak noční můrou. Teoretická rada zní: investici rozložit a nakupovat postupně. Pokud na to nemáte čas ani vůli, může Vás a Vaše klienty zaujmout novinka od Generali Investments CEE s názvem Můj INVESTOR Plus. Je to ideální volba pro jednorázovou investici v případě, že se chcete vyhnout riziku špatného načasování.

Tajemství úspěchu spočívá v postupném nakupování, které je rozloženo do 36 nebo 60 měsíců, tedy tří nebo pěti let. Akciové trhy v dlouhém období skutečně rostou a po všech krizích se opět vrací k růstu.

Při klesajícím trhu nakupujete tímto způsobem stále levněji a levněji a do zisku se tak při zahájení nového rostoucího trendu dostanete mnohem dříve.

Při rostoucích trzích sice nakupujete postupně za vyšší a vyšší ceny, ale zcela tak eliminujete riziko, že nastoupíte do rostoucího trendu na maximu nebo těsně před ním. Pokud byste skutečně trefili maximum, budete díky následným klesajícím cenám nakupovat naopak stále levněji a zisky se pak dostaví o to dříve.

Právě na tomto principu staví Můj INVESTOR Plus. Jednorázovou investici rozpouští po dobu 36 nebo 60 měsíců, čímž řeší rizika špatného načasování i výkyvů trhů. Ideální je pro investiční částky v řádech desetitisíců korun, které jsou určeny pro střednědobé až dlouhodobé investiční horizonty.

Jak Můj INVESTOR Plus funguje?

Řešení je postaveno na principu vstupní jednorázové investice a následných pravidelných přestupů do zvoleného cílového fondu. Celá částka se nejdříve zainvestuje do Generali Fondu korporátních dluhopisů a od následujícího měsíce dojde automaticky k zahájení pravidelných měsíčních přestupů do jednoho ze dvou aktivně řízených balancovaných fondů.

Generali Fond korporátních dluhopisů za uplynulé 3 roky připisoval v průměru 2,92 % zhodnocení ročně. Zaparkované “čekající” peníze tedy nebudou rozhodně zahálet, naopak. Od počátku letošního roku vydělal 3,76 % (údaje k 11. 8. 2016).

Muj Investor Plus obr 1

Kvalitní podkladové fondy s aktivní správou

Jádro programu Můj INVESTOR Plus je postaveno na aktivně řízených fondech. Oba fondy, jak Generali Prémiový vyvážený fond, tak Generali Fond balancovaný dynamický jsou navíc měnově zajištěny, takže případné posilování české koruny nemá na zhodnocení žádný negativní vliv.

Oba fondy jsou široce diverzifikovány jak regionálně, tak sektorově. V obou může portfolio manažer upravovat podíl akcií i dluhopisů ve prospěch aktuální tržní situace, čímž dále eliminuje rizika spojená s poklesem či s výkyvy trhů.

V případě nenadálé potřeby jsou peníze navíc rychle k dispozici – zpravidla do sedmi pracovních dnů. Doporučený minimální investiční horizont je 6 nebo 8 let dle zvolené varianty, finanční prostředky se však mohou v cílovém fondu zhodnocovat po libovolně dlouhou dobu. Můj INVESTOR Plus je konstruován pro vyšší investice od 50 000 Kč a více. Podrobné informace k tomuto produktu a k podkladovým fondům, kterými je tvořen, najdete na www.generali-investments.cz.

Související články

Nezařazené, Výnosy

Obavy z omikronu (Videokomentář: Týden 48)

Všemocný omikron se podepsal na vývoji většiny trhů v uplynulém týdnu. Detailně v aktuálním komentáři analytika Broker Trustu Václava Pecha.

30. 11. 2021 0 minut čtení minut čtení

Výnosy

Pracuje jen 6 z 10 Američanů. Fed zatím zdražovat peníze nebude

Americká centrální banka po posledním zasedání oznámila, že začne zpomalovat tempo stimulace ekonomiky pomocí kvantitativního uvolňování, tedy tiskem nových peněz. Zároveň ale šéf Fedu naznačil, že zvyšování úrokových sazeb je…

26. 11. 2021 3 minut čtení minut čtení

Výnosy

Kde se aktuálně daří? (Videokomentář: Týden 47)

Václav Pech, člen investičního výboru Broker Trustu, rozebral aktuální dění na trzích. Kterým trhům, segmentům, titulům se aktuálně daří a kde je to naopak?

23. 11. 2021 0 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.