Bojíte se, že nakoupíte a od té doby půjde trh dolů? Vsaďte na jednoduchý trik!

Nakoupit a sledovat rostoucí kurzy je snem každého investora, trefit cenový vrchol naopak noční můrou. Teoretická rada zní: investici rozložit a nakupovat postupně. Pokud na to nemáte čas ani vůli, může Vás a Vaše klienty zaujmout novinka od Generali Investments CEE s názvem Můj INVESTOR Plus. Je to ideální volba pro jednorázovou investici v případě, že se chcete vyhnout riziku špatného načasování....

Nakoupit a sledovat rostoucí kurzy je snem každého investora, trefit cenový vrchol naopak noční můrou. Teoretická rada zní: investici rozložit a nakupovat postupně. Pokud na to nemáte čas ani vůli, může Vás a Vaše klienty zaujmout novinka od Generali Investments CEE s názvem Můj INVESTOR Plus. Je to ideální volba pro jednorázovou investici v případě, že se chcete vyhnout riziku špatného načasování.

Tajemství úspěchu spočívá v postupném nakupování, které je rozloženo do 36 nebo 60 měsíců, tedy tří nebo pěti let. Akciové trhy v dlouhém období skutečně rostou a po všech krizích se opět vrací k růstu.

Při klesajícím trhu nakupujete tímto způsobem stále levněji a levněji a do zisku se tak při zahájení nového rostoucího trendu dostanete mnohem dříve.

Při rostoucích trzích sice nakupujete postupně za vyšší a vyšší ceny, ale zcela tak eliminujete riziko, že nastoupíte do rostoucího trendu na maximu nebo těsně před ním. Pokud byste skutečně trefili maximum, budete díky následným klesajícím cenám nakupovat naopak stále levněji a zisky se pak dostaví o to dříve.

Právě na tomto principu staví Můj INVESTOR Plus. Jednorázovou investici rozpouští po dobu 36 nebo 60 měsíců, čímž řeší rizika špatného načasování i výkyvů trhů. Ideální je pro investiční částky v řádech desetitisíců korun, které jsou určeny pro střednědobé až dlouhodobé investiční horizonty.

Jak Můj INVESTOR Plus funguje?

Řešení je postaveno na principu vstupní jednorázové investice a následných pravidelných přestupů do zvoleného cílového fondu. Celá částka se nejdříve zainvestuje do Generali Fondu korporátních dluhopisů a od následujícího měsíce dojde automaticky k zahájení pravidelných měsíčních přestupů do jednoho ze dvou aktivně řízených balancovaných fondů.

Generali Fond korporátních dluhopisů za uplynulé 3 roky připisoval v průměru 2,92 % zhodnocení ročně. Zaparkované “čekající” peníze tedy nebudou rozhodně zahálet, naopak. Od počátku letošního roku vydělal 3,76 % (údaje k 11. 8. 2016).

Muj Investor Plus obr 1

Kvalitní podkladové fondy s aktivní správou

Jádro programu Můj INVESTOR Plus je postaveno na aktivně řízených fondech. Oba fondy, jak Generali Prémiový vyvážený fond, tak Generali Fond balancovaný dynamický jsou navíc měnově zajištěny, takže případné posilování české koruny nemá na zhodnocení žádný negativní vliv.

Oba fondy jsou široce diverzifikovány jak regionálně, tak sektorově. V obou může portfolio manažer upravovat podíl akcií i dluhopisů ve prospěch aktuální tržní situace, čímž dále eliminuje rizika spojená s poklesem či s výkyvy trhů.

V případě nenadálé potřeby jsou peníze navíc rychle k dispozici – zpravidla do sedmi pracovních dnů. Doporučený minimální investiční horizont je 6 nebo 8 let dle zvolené varianty, finanční prostředky se však mohou v cílovém fondu zhodnocovat po libovolně dlouhou dobu. Můj INVESTOR Plus je konstruován pro vyšší investice od 50 000 Kč a více. Podrobné informace k tomuto produktu a k podkladovým fondům, kterými je tvořen, najdete na www.generali-investments.cz.

Související články

Výnosy

Čistá energie vydělala investorům víc jak sto procent. Má smysl do ní vložit peníze i nyní?

Kdo v loňském roce investoval své peníze do akcií firem z odvětví čisté energetiky, může si gratulovat. Za posledních 12 měsíců si akcie zařazené do indexu SP Global Clean Energy…

7. 5. 2021 4 minut čtení minut čtení

Výnosy

Krátkodobá korekce možná (Týden 18)

Akciové trhy v uplynulém týdnu stagnovaly a v některých případech mírně klesaly. Důvodem pro tento vývoj je s velkou pravděpodobností nedostatek nových jasných impulsů, a to jak k pokračování v…

4. 5. 2021 3 minut čtení minut čtení

Výnosy

Přes pěkná čísla si dal trh pauzu (Týden 17)

Akciové indexy skončily uplynulý týden bez významnějších změn. Za tento výsledek vděčíme především pátečnímu obchodování, které přineslo na trhy silný růst a dokázalo tak zkorigovat ztráty, které indexy v úvodní…

27. 4. 2021 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje