Chcete bydlet s JESSICOU? Požádejte si o úvěr už za pouhých 0,71% p.a.

Chcete bydlet s JESSICOU? Požádejte si o úvěr už za pouhých 0,71% p.a. „JESSICA“ – Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas = Společná evropská podpora udržitelných investic do městských částí. Konec zrezivělých stoupaček, ztrouchnivělých okenních rámů, starých plechových kuchyňských linek a zábradlí, která pamatují ještě dobu, kdy se stály nekonečné fronty na banány. Bydlení snů...

Chcete bydlet s JESSICOU? Požádejte si o úvěr už za pouhých 0,71% p.a.

„JESSICA“ – Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas = Společná evropská podpora udržitelných investic do městských částí.

Konec zrezivělých stoupaček, ztrouchnivělých okenních rámů, starých plechových kuchyňských linek a zábradlí, která pamatují ještě dobu, kdy se stály nekonečné fronty na banány. Bydlení snů v komfortně opraveném bytovém domě už nemusí být pro řadu lidí jen zbožným přáním nebo dokonce celoživotní utopií. Komerční banka totiž nyní přichází na úvěrový trh s jedinečnou nabídkou – programem JESSICA.

Vlastníkům bytových domů nabízí teď díky němu dlouhodobý nízkoúročený úvěr na jejich modernizaci či rekonstrukci, a to už od velmi výhodných 0,71% p.a.  A to i v lokalitách, kde jsou platy hluboko pod republikovým průměrem. Na své by si tak mohli přijít lidé v Hodoníně, Chomutově či nezaměstnaností sužovaném Znojmě. Pilotních 609 milionů korun z Evropských strukturálních fondů rozdělí přitom přímo bytovým domům Státní fond rozvoje bydlení do roku 2015. A pokud dodrží přísné podmínky pro rozdělování evropských peněz, mohou získat další 2 mld. korun ročně jako bonus.

Tím ovšem dobré zprávy pro vlastníky bytových domů napříč republikou zdaleka nekončí. Za zvýhodněný úvěr nezaplatí zájemci ani korunu na poplatcích. Vyřídit si jej mohou jak bytová družstva, společenství vlastníků či fyzické osoby vlastnící bytový dům, tak i obce či třeba neziskové organizace.

Jessica je už na svém startu nejvýhodnějším finančním produktem vůbec. Na supervýhodné úvěry na bydlení mohou zájemci získat v jednom balíku až 120 milionů korun.

Zvýhodněné úvěry z programu JESSICA bude poskytovat Komerční banka. Pro zprostředkovatele úvěrů pro BD/SVJ jsou podmínky a možnosti stejné jako u standardních úvěrů pro BD/SVJ.

 I.  Jaké jsou tedy kromě nízké p. a. sazby další výhody rekonstrukcí či modernizací bytových domů s JESSICOU?

 1. Výše úvěru: od 1 milionu korun až do 120 milionů korun
 2. Výše úvěru: až do 90% způsobilých výdajů na rekonstrukce či modernizace
 3. Délka splatnosti úvěru: až 30 let
 4. Fixace úroků: po celou dobu splácení s možností bezplatného splácení části nebo celého úvěru
 5. Možnost odkladu splátek jistiny: až na 2 roky bez poplatků (úrok se platí od začátku)
 6. Spolufinancování, tedy tzv. kofinancování: minimálně 10% nebo minimálně 25% výdajů investičního záměru podle toho, zda žadatel čerpal v posledních 3 letech nějakou formu dotace či zvýhodněného úvěru.
 7. Vázanost užívání: žadatel úvěru nesmí změnit způsob užívání bytového domu po dobu nejméně 10 let od uzavření úvěrové smlouvy.

II. Parametry úvěru v programu JESSICA:

 1. Minimální limit úvěru je 1 000 000 Kč
 2. Maximální limit úvěru je 120 000 000 Kč (souhrnně pro jeden subjekt)
 3. Účelové čerpání na konkrétní výdaje spojené s investicí
 4. Osvobození od jakýchkoli poplatků a rezervací zdrojů
 5. Anuitní splácení
 6. Splácení z běžného účtu vedeného v Komerční bance
 7. Úvěr poskytne KB klientovi, který prokáže svou schopnost splácet příslušnými ekonomickými podklady

III. Kdo se do výhodného programu Jessica může zapojit?

 1. Program JESSICA je určen všem vlastníkům bytových domů bez rozdílu právní subjektivity:
 2. Obcím (zákon č.128/2000 Sb., o obcích)
 3. Bytovým družstvům či obchodním společnostem (zákon č.513/1991 Sb., Obchodní zákoník)
 4. Dalším právnickým a fyzickým osobám vlastnícím bytový dům
 5. Společenstvím vlastníků bytových jednotek (právnická osoba dle zákona č.72/1994 Sb., o vlastnictví bytů, ve znění pozdějších předpisů)
 6. Obcím a neziskovým organizacím pro oblast sociálního bydlení

V. Kdy mohou žadatelé o úvěr začít s revitalizací bytového domu?

Získání úvěru na revitalizaci bytového domu není podmíněno komplexností prací. Zahájit vlastní realizaci modernizace či rekonstrukce je ovšem možné až po schválení žádosti o úvěr a následným podpisu smlouvy.

VI. Zvýhodněné úrokové sazby podle délky splatnosti na regenerace a modernizace bytových domů z Programu JESSICA:

SplatnostSazba
úvěrové smlouvy do 10 let, včetněvýše RS EU*
úvěrové smlouvy od 10 do 20 let vč.výše RS EU* + 1% p.a.
úvěrové smlouvy od 20 let do 30 let vč.výše RS EU* + 2%

*RS EU – referenční sazba Evropské unie (od 1.1.2014 ve výši 0,71% p.a.).

VII. Na čem bude záviset úroková sazba úvěrů?

Úroková sazba úvěrů bude závislá na aktuální výši Referenční sazby Evropské unie. Odstupňována bude podle délky splatnosti úvěru.

VIII. Na základě čeho KB zvýhodněné úvěry vlastníkům bytových domů poskytuje?

Komerční banka uzavřela 31.10.2013 se Státním fondem rozvoje bydlení výhradní Smlouvu o správě finančních prostředků z Integrovaného operačního programu. Pro spuštění programu garantovaného Holdingovým SFRB připravili odborníci v uplynulých týdnech nejen kompletní metodiku a formuláře, ale také potřebnou informační podporu pro všechny zájemce o tento zvýhodněný úvěr. Zvýhodněné úvěry z programu JESSICA je možné zprostředkovávat v rámci smlouvy o zprostředkování úvěrů pro bytová družstva a společenství vlastníků. Pro zprostředkovatele úvěrů pro BD/SVJ jsou podmínky a možnosti stejné jako u standardních úvěrů pro BD/SVJ.

IX. Kde naleznete další informace?

Veškeré informace naleznete v BeTy ZDE.

X. Ve kterých městech ČR se nachází lokality zařazené do programu JESSICA?

mapa

Přesný přehled lokalit naleznete zde.

 

Související články

Úvěrování

Koupit vlastní bydlení na hypotéku? Existují alternativy, ale nejsou pro každého

Ceny nemovitostí i sazby hypoték stoupají. Méně lidí dosáhne na hypoteční úvěr v potřebné výši, a dostupnost bydlení ve vlastním se tak obzvlášť pro mladé snižuje. Existují ale alternativy, které…

22. 10. 2021 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Úvěrování

Největší broker pool se spojuje se specialistou na financování bydlení

Jednička na finančně poradenském trhu Broker Trust se spojuje se společnostmi GOLEM FINANCE a GOFIS. Součástí spojení bude rovněž analytická platforma Hypoexpert. Identita všech tří značek zůstane zachována a nadále…

17. 9. 2021 3 minut čtení minut čtení

Úvěrování

Horké léto pro stavebníky. Co dělat, když vám hypotéka nestačí na rostoucí náklady za materiál

Nové bydlení podstatně zdražuje nejen kvůli obecně vysokému zájmu o nemovitosti, ale obzvlášť v poslední době i kvůli raketově rostoucím cenám stavebních materiálů. S komplikacemi v podobě neplánovaného navýšení rozpočtu…

7. 7. 2021 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.