Webinář: jak pojišťovny (ne)plní z pojištění pracovní neschopnosti?

Pracovní neschopnost a z toho plynoucí pokles finančních příjmů je časté riziko. Jak se správně pojistit, aby pojišťovna plnila? Podle statistik jsou v průměru 4 osoby ze sta pojištěnců (zaměstnanců) každý den v pracovní neschopnosti. Lékaři vystaví každý rok více než 1,3 milionu neschopenek a průměrná délka jedné neschopenky je zhruba 45 dní. Ročně tak všichni dohromady prostonáme téměř 60 milionů...

Pracovní neschopnost a z toho plynoucí pokles finančních příjmů je časté riziko. Jak se správně pojistit, aby pojišťovna plnila?

  • Podle statistik jsou v průměru 4 osoby ze sta pojištěnců (zaměstnanců) každý den v pracovní neschopnosti.
  • Lékaři vystaví každý rok více než 1,3 milionu neschopenek a průměrná délka jedné neschopenky je zhruba 45 dní.
  • Ročně tak všichni dohromady prostonáme téměř 60 milionů dní a v pracovním procesu každoročně chybí více než 165 tisíc lidí.

Nejčastějšími případy pracovní neschopnosti jsou onemocnění dýchací soustavy (akutní infekce dýchacích cest, chřipky, chronické nemoci). Druhou příčku okupují nemoci pohybové soustavy (jednoznačně nejčastější diagnózou z této skupiny jsou onemocnění páteře) a třetí připadá na poranění, otravy a jiné následky vnějších jevů. Obvykle jde o různé zlomeniny, vymknutí, podvrtnutí a natažení kloubních vazů.

Ačkoliv jsou úrazy třetí nejčastější příčinou pracovní neschopnosti, 9 neschopenek z 10 je z důvodu nemoci, nikoliv úrazu. S nemocemi je také spojena delší doba neschopnosti. Platí to zejména pro tuberkulózu a onkologické nemoci, které vyžadují nejdelší čas na léčbu.

Jednou z cest, jak pokrýt riziko pracovní neschopnosti, je vedle tvorby pohotovostní finanční rezervy, sjednání pojištění pracovní neschopnosti. Praktické informace o tomto pojištění a zejména výlukách z plnění pojišťoven se dozvíte na webináři „Jak pojišťovny (ne)plní z pojištění pracovní neschopnosti?“, který můžete sledovat na www.finTV.cz dne 9. prosince od 20h.

Přihlaste se na webinář zdarma už nyní!

Na tomto webináři, který je otevřen všem poctivým finančním poradcům, zazní konkrétní případy (ne)plnění pojišťoven a také odpovědi například na tyto časté otázky:

  • Které pojišťovny odmítnout plnit, pokud neschopnost souvisí s již dříve prodělanou nemocí?
  • Která pojišťovna je nejbenevolentnější z pohledu zkoumání příjmu pojištěného?
  • Kde lze dnes pojistit rizikové těhotenství?
  • Které pojišťovny mohou zkrátit dobu neschopenky vystavenou lékařem?
  • Jak pojistit klienta, aby mu pojištění pracovní neschopnosti skutečně k něčemu bylo?

 

Pro účastníky živého webináře opět chystáme několik zajímavých bonusů. Těšíme se na Vás.

Za analytický tým Broker Trustu,

Dušan Šídlo

Související články

Rizika

Prevence, jednoduchost a chytré aplikace. Koronavirus zrychluje změny v pojištění

Pandemie onemocnění covid-19 radikálně ovlivnila celosvětově a prakticky ze dne na den běžný život, fungování státních ekonomik i jednotlivých sektorů. Pojišťovnictví není výjimkou. Koronavirus urychlí změny, ke kterým se doposud…

7. 8. 2020 6 minut čtení minut čtení

Rizika

Ztrácíte elán v životním pojištění? Je tu Nový ELÁN

Komerční pojišťovna rozšiřuje svou nabídku o nové rizikové životní pojištění nazvané jako Nový ELÁN. Sjednání je on-line bezpapírové. Co všechno bylo vylepšeno?

6. 8. 2020 4 minut čtení minut čtení

Rizika

Když zastará pojistka. Co hrozí při podpojištění?

Pro většinu Čechů je logické chránit se proti následkům škod, které na jejich nemovitostech napáchá požár, vichřice nebo třeba prasklé potrubí. Pojištěné jsou u nás zhruba dvě třetiny nemovitostí. Část…

2. 7. 2020 4 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje