RIP RIP HURÁ. Ukazatel RIP má nového vítěze!

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu. Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj...

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu.

Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj čekat, najdete v tomto článku na blogu.

Co je nového?

Pojišťovna Generali sjednotila sazby pojištění úmrtí pro produkt ZG63 Bella Vita (u smluv sjednaných po 1. 7. 2015) a výši rizikového pojistného konečně zveřejnila na svých webových stránkách. Trvalo to až příliš dlouho, ale i tak si pojišťovna zaslouží palec nahoru. Automaticky totiž obsadila v ukazateli RIP první místo – základní rizikové pojistné pro případ úmrtí v rámci investičního životního pojištění je totiž jednoznačně nejnižší na trhu. Hodnota RIP je 0 %.

RIP 10 15 nahled

Výhodou pojištění Bella Vita je tak bezesporu relativně nízká cena pojištění úmrtí. Pozor však na výluky, které jsou zejména spojeny s doplňkovým tarifem pojištění úmrtí. Pojišťovna například neplní za úmrtí v důsledku nemocí vzniklých před počátkem pojištění, za sebevraždu či za rizikové aktivity (např. adrenalinové sporty, potápění do hloubky více než 5 metrů, vysokohorskou turistiku po náročném terénu, vodní sporty na divoké vodě a sporty s obdobným rizikem).

Kompletní přehled výluk najdete v online metodikách životního pojištění v BeTy.

Do srovnání jsme také nově zařadili pojišťovnu NOVIS s produktem Univerzální pojištění pro zdravý a dlouhý život. Hodnota RIP je 69 % a cena pojištění smrti je tak ve srovnání se silnou konkurencí na českém trhu zatím značně vysoká.

Související články

Rizika

Mírně nepovedený týden (Videokomentář: Týden 46)

Máme pro vás novinku, týdenní komentář jsme tentokrát udělali formou videa. Dění na trzích jsme tak zmapovali ještě detailněji než obvykle.

17. 11. 2021 1 minut čtení minut čtení

Rizika

Podzimní vítr přivál slevy do životního pojištění

Pojišťovny se snaží zaujmout klienty různými cestami. Dočasně nižší cena či bonus k pojistnému plnění patří k těm osvědčeným způsobům. Nyní v životním pojištění probíhá několik zajímavých slevových kampaní. Pojďme…

5. 11. 2021 3 minut čtení minut čtení

Rizika

Americké trhy lámou rekordy. A co to bude dál? (Týden 44)

Hlavní světové akciové trhy v průběhu minulého týdne rostly a navázaly tak na vývoj z dvou předchozích týdnů. Americký index SP500 se dokonce probojoval na svoje nejvyšší historické hodnoty. Index…

2. 11. 2021 2 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.