RIP RIP HURÁ. Ukazatel RIP má nového vítěze!

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu. Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj...

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu.

Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj čekat, najdete v tomto článku na blogu.

Co je nového?

Pojišťovna Generali sjednotila sazby pojištění úmrtí pro produkt ZG63 Bella Vita (u smluv sjednaných po 1. 7. 2015) a výši rizikového pojistného konečně zveřejnila na svých webových stránkách. Trvalo to až příliš dlouho, ale i tak si pojišťovna zaslouží palec nahoru. Automaticky totiž obsadila v ukazateli RIP první místo – základní rizikové pojistné pro případ úmrtí v rámci investičního životního pojištění je totiž jednoznačně nejnižší na trhu. Hodnota RIP je 0 %.

RIP 10 15 nahled

Výhodou pojištění Bella Vita je tak bezesporu relativně nízká cena pojištění úmrtí. Pozor však na výluky, které jsou zejména spojeny s doplňkovým tarifem pojištění úmrtí. Pojišťovna například neplní za úmrtí v důsledku nemocí vzniklých před počátkem pojištění, za sebevraždu či za rizikové aktivity (např. adrenalinové sporty, potápění do hloubky více než 5 metrů, vysokohorskou turistiku po náročném terénu, vodní sporty na divoké vodě a sporty s obdobným rizikem).

Kompletní přehled výluk najdete v online metodikách životního pojištění v BeTy.

Do srovnání jsme také nově zařadili pojišťovnu NOVIS s produktem Univerzální pojištění pro zdravý a dlouhý život. Hodnota RIP je 69 % a cena pojištění smrti je tak ve srovnání se silnou konkurencí na českém trhu zatím značně vysoká.

Související články

Rizika

NN ORANGE RISK: seznamte se změnami!

NN pojišťovna přichází po sloučení s Aegon pojišťovnou s první výraznou produktovou změnou, kterou je rizikové životní pojištění ORANGE RISK. Co nového přináší?

19. 8. 2020 4 minut čtení minut čtení

Rizika

Zloději se zaměřují na dražší kola. Pomůže vhodná pojistka

Na českých cyklostezkách a v bikeparcích jezdí cyklisté nezřídka na kolech či elektrokolech s pořizovací cenou za několik desítek tisíc korun. Na dražší sportovní kola se každoročně zaměřují zloději, kteří…

14. 8. 2020 6 minut čtení minut čtení

Rizika

Prevence, jednoduchost a chytré aplikace. Koronavirus zrychluje změny v pojištění

Pandemie onemocnění covid-19 radikálně ovlivnila celosvětově a prakticky ze dne na den běžný život, fungování státních ekonomik i jednotlivých sektorů. Pojišťovnictví není výjimkou. Koronavirus urychlí změny, ke kterým se doposud…

7. 8. 2020 6 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje