RIP RIP HURÁ. Ukazatel RIP má nového vítěze!

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu. Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj...

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu.

Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj čekat, najdete v tomto článku na blogu.

Co je nového?

Pojišťovna Generali sjednotila sazby pojištění úmrtí pro produkt ZG63 Bella Vita (u smluv sjednaných po 1. 7. 2015) a výši rizikového pojistného konečně zveřejnila na svých webových stránkách. Trvalo to až příliš dlouho, ale i tak si pojišťovna zaslouží palec nahoru. Automaticky totiž obsadila v ukazateli RIP první místo – základní rizikové pojistné pro případ úmrtí v rámci investičního životního pojištění je totiž jednoznačně nejnižší na trhu. Hodnota RIP je 0 %.

RIP 10 15 nahled

Výhodou pojištění Bella Vita je tak bezesporu relativně nízká cena pojištění úmrtí. Pozor však na výluky, které jsou zejména spojeny s doplňkovým tarifem pojištění úmrtí. Pojišťovna například neplní za úmrtí v důsledku nemocí vzniklých před počátkem pojištění, za sebevraždu či za rizikové aktivity (např. adrenalinové sporty, potápění do hloubky více než 5 metrů, vysokohorskou turistiku po náročném terénu, vodní sporty na divoké vodě a sporty s obdobným rizikem).

Kompletní přehled výluk najdete v online metodikách životního pojištění v BeTy.

Do srovnání jsme také nově zařadili pojišťovnu NOVIS s produktem Univerzální pojištění pro zdravý a dlouhý život. Hodnota RIP je 69 % a cena pojištění smrti je tak ve srovnání se silnou konkurencí na českém trhu zatím značně vysoká.

Související články

Rizika

Co přinese nová aplikace na sjednání neživotního pojištění?

Není tajemstvím, že v Broker Trustu vyvíjíme novou aplikaci na srovnání a sjednání produktů neživotního pojištění. Zajímá vás, jak bude vypadat a v čem bude lepší? (Na konci článku najdete…

11. 11. 2020 3 minut čtení minut čtení

Rizika

Jaké je pojištění od YOUPLUS?

Nedávno jsme do naší neustále rostoucí nabídky zařadili novou pojišťovnu Youplus, jejíž životní pojištění 4U přináší některé novinky. Podívejme se na ně blíže.

29. 10. 2020 4 minut čtení minut čtení

Rizika

Uniqa si pohrála s Dominem a přichází s verzí 2020

Uniqa pojišťovna nahrazuje Domino Risk 2019 a Domino Invest 2019 novými verzemi 2020. Co podstatného se v tomto pojištění mění?

16. 10. 2020 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje