Jaké je životní pojištění od Airbank?

Přijít to muselo. Po účtech a hypotékách vstupuje rostoucí Airbank i na trh životního pojištění. Mají se finanční poradci bát o „kšeft“? Až příliš sebevědomá Airbank Airbank, která i díky netradiční reklamní kampani slaví úspěchy s běžnými účty, přichází s životním pojištěním. Sebevědomím banka nešetří. Na internetových stránkách banky se dočteme, že jde o „pojištění, které vás nenechá ve štychu“, které „má velké...

Přijít to muselo. Po účtech a hypotékách vstupuje rostoucí Airbank i na trh životního pojištění. Mají se finanční poradci bát o „kšeft“?

Až příliš sebevědomá Airbank

Airbank, která i díky netradiční reklamní kampani slaví úspěchy s běžnými účty, přichází s životním pojištěním. Sebevědomím banka nešetří. Na internetových stránkách banky se dočteme, že jde o „pojištění, které vás nenechá ve štychu“, které „má velké možnosti nastavení“ a nemá „nesmyslné výjimky“. Banka se chlubí: „vyladili jsme toto pojištění, aby vás nepřekvapily nesmyslné výmluvy a hvězdičky“. Podívejme se, zda tato pojištění jsou pravdivá a zda tedy způsobí revoluci na trhu pojištění a klienti budou místo u finančních poradců kupovat životní pojištění v bance.

Spolupráce s Cardifem

Abychom byli přesní, tak Airbank nabízí vlastně 2 typy pojištění: pojištění pravidelných výdajů a pojištění pro případ úmrtí nebo invalidity 3. stupně. Tato pojištění jsou zatím uzavírána jen na pobočkách banky, ještě tento rok by měla jít sjednat i přes internet a telefon. Poskytovatelem těchto produktů je pojišťovna BNP Paribas Cardif pojišťovna.

Pojištění pravidelných výdajů je v zásadě běžné pojištění pracovní neschopnosti a nezaměstnanosti, se kterým se můžeme potkat i na přepážkách jiných bank. Samostatné pojištění smrti a invalidity 3. stupně (na první riziko) není v nabídkách bank až tak časté a může konkurovat běžným životním pojistkám. Pro oba typy pojištění platí, že si ho může uzavřít zájemce ve věku 19 až 69 let. Sjednání smlouvy není vázáno uzavřením hypotéky či jiného produktu a výše pojistného je stejná bez ohledu na věk:

PojištěníPojistná částkaMěsíční pojistné
Úmrtí a invalidita 3. stupně200 000 Kč jednorázově100 Kč
Pracovní neschopnost10 000 Kč měsíčně250 Kč
Pracovní neschopnost a ztráta zaměstnání10 000 Kč měsíčně500 Kč

Poznámka: výše měsíčního pojistného pro maximální pojistné částky

Hlavní výhody pojištění

  • Pojistné podmínky napsány srozumitelnější a zábavnější formou
  • Jednoduchost pojištění a nezkoumání zdravotního stavu
  • Jednotná cena bez ohledu na věk je výhodná pro starší klienty

Hlavní nevýhody pojištění

  • Velmi přísné limity pojistných částek (smrt a invalidita 3. stupně max. 200 tis. Kč, pracovní neschopnost a nezaměstnanost max. 10 000 Kč měsíčně)
  • Jen pro zdravé (zájemce o pojištění musí souhlasit s velmi obecným prohlášením, že je zdráv; to pochopitelně může vést k problémům při plnění)
  • Výluka na pojistné události související se zdravotním stavem před počátkem pojištění (následky nemocí nebo úrazů, ke kterým došlo před uzavřením pojištění)
  • Kromě standardních výluk i několik nestandardních: pokračování a opakování nemocí z minulosti, únavový syndrom, většina onemocnění páteře a jeho následky, duševní poruchy atd.
  • Nejistá doba trvání pojištění: smlouva dle podmínek platí jen do 31. 1. 2017; je sice sjednáno takzvané automatické prodlužování, banka či pojišťovna však mají právo smlouvu neprodloužit
  • Jednotná cena pojištění bez ohledu na věk je nevýhodná pro mladší klienty

Verdikt

Pojištění od Airbank nepřináší v zásadě nic nového. Dokonce by se dalo říci, že obsah tohoto pojištění nekoresponduje s marketingovými prohlášeními banky, které vyvolává velká očekávání ohledně rozsahu pojistného krytí. Pojištění má totiž řadu nestandardních výluk, které v řadě jiných produktů životního pojištění nenajdeme. A pochopitelně největším omezením jsou velmi nízké částky, na které je možné se pojistit. Pojištění od Airbank tak zatím konkurenci pro produkty nabízené finančními poradci nepředstavuje.

Článek Dušana Šídla vyšel na investujeme.cz

Související články

Rizika

Horké novinky v životním pojištění

Několik pojišťoven nezahálelo a aktualizovalo svoje produkty životního pojištění. Shrňme si proto ty nejdůležitější produktové změny. Stojí za to.

16. 7. 2021 5 minut čtení minut čtení

Rizika

Co dělat, když živly poškodí majetek, a jak se správně pojistit?

Čtyři z pěti lidí, kteří mají pojištěný majetek, mají zkušenost se škodou, kterou způsobily živly. V tento okamžik sledujeme, co může způsobit vítr. Aktuálně Jihomoravský kraj zasáhlo tornádo. Což je…

25. 6. 2021 6 minut čtení minut čtení

Rizika

V hledáčku zlodějů jsou dražší kola. Majitelé by měli zvážit individuální pojištění

Poslední neobvyklý rok přinesl zvýšený zájem o cyklistiku, obchodníci registrují v průměru 70procentní nárůst prodejů. Mnozí Češi si pořizují nová kola či elektrokola často za desetitisícové částky. S rostoucím počtem…

8. 6. 2021 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje