Facelift životních pojištění Kooperativy

Po Generali ČP je Kooperativa druhou pojišťovnou, která letos přichází s úpravami životního pojištění. Co vše se mění a jak mohou ušetřit i stávající klienti této pojišťovny?

Začněme první novinkou. Ta je pouze dočasná. Pojišťovna do 31.7. pro všechny varianty FLEXI nabízí dvojnásobné plnění při infarktu (pojištění vážných nemocí), max. 1 mil. Kč navíc. Podmínkou získání této akce je, že pojištění velmi vážných onemocnění je na pojistné smlouvě sjednáno nově.

Další produktové novinky již nejsou časově omezeny a zde jsou ty nejdůležitější:

  • Nové slevy z pojistného – U FLEXI a FLEXI RŽP nově úvěrový balíček: smrt a invalidita se slevou 20 %. Dále nová sleva za zdravý životní styl 5 % na základě vyplnění dobrovolného speciálního dotazníku (pití alkoholu, kouření, sport, spánek atd.). Tento dotazník je třeba vyplnit při každé technické změně, pokud si chce klient slevu udržet. Dále do výpočtu slevy za pojistnou ochranu se nově počítá i pojištění trvalých následků nemoci. U NA PŘÁNÍ došlo ke snížení pojistných sazeb pro případ smrti o 10 % a zavedena byla nová sleva 5 % za více osob na smlouvě.
  • Vyšší maximální pojistné částky – závažné nemoci a invaliditu všech stupňů je nově možné pojistit až na 25 mil. Kč, příjem se zkoumá od pojistné částky 5 mil. Kč. I v případě invalidity 1. stupně je vždy vyplacena celá pojistná částka okamžitě v jedné částce (s výjimkou produktu PERSPEKTIVA).
  • Zpětné plnění a úpravy u pojištění pracovní neschopnosti – u FLEXI je nově možné zpětné plnění u varianty od 29. dne pracovní neschopnosti. V pojištění NA PŘÁNÍ přibylo zpětné plnění od 1. dne v případě úrazu. Nově u všech produktů existuje možnost sjednat toto pojištění i pro OSVČ na mateřské a rodičovské dovolené, pracující studenty a pracující důchodce – podmínkou je čestné prohlášení, že mají z výdělečné činnosti zdanitelné příjmy.
  • Nové progresivní plnění u trvalých následků – u FLEXI a FLEXI RŽP je nově možnost volby varianty s vylepšenou progresí (od 20 % tělesného poškození – 2x progrese, 30 % – 3x, atd. až 100 % – 10x). 
  • Změna rizikových skupin úrazového pojištění – u NA PŘÁNÍ se sjednotilo pojistné na úrovni první rizikové skupiny (za druhou a rizikovou skupinu není přirážka), u FLEXI se ruší třetí riziková skupina (např. práce ve výškách) a zaměstnání se přesouvají do druhé, v pojištění PERSPEKTIVA bylo pojistné pro třetí rizikovou skupinu sníženo na první.  Pro získání nižší sazby je nutné provést technickou změnu na jednom z úrazových rizik (např. u trvalých následků či denního odškodného) a následně se použije nižší sazba na všechna úrazová rizika.
  • Upravené pojištění hospitalizace – pobyt v lázních a podobných zařízeních až do 365 dnů po hospitalizaci (Flexi bez omezení), akutní onemocnění bez čekací doby, plnění i za org. psychické poruchy a schizofrenii.

Vylepšení podmínek se prostřednictvím příslibu provedlo i stávajícím klientům. Pro získání slevy je nutné provést technickou změnu a případně splnit další podmínky. Změn je ještě více, ale nejsou nijak zásadní.

Kromě vylepšení některých parametrů, pojišťovna ukončila prodej pojištění závažných onemocnění BASIC, některých variant pojištění trvalých následků úrazu a ukončení nabídky zdravotního pojištění Best Doctors. Pojištění invalidity bylo zařazeno do neživotního pojištění, ale garance nevypověditelnosti zůstává.

U NA PŘÁNÍ došlo ke zdražení pojištění denního odškodného a pojištění tělesného poškození.

Dušan Šídlo, pojistný analytik Broker Trustu

Související články

Rizika

Pojištění vážných chorob. Ani vyšší věk nebo prodělaná nemoc nemusí znamenat stopku

Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný. S tímto výrokem, který je zároveň i názvem filmu Juraje Jakubiska z 90. let, lze těžko nesouhlasit. Životní pojištění vám…

7. 6. 2024 8 minut čtení minut čtení

Rizika

Od 1. dubna začnou platit novinky v povinném ručení. Zbystřit musí majitelé elektrokoloběžek i seniorských trojkolek a dalších vozítek

Automobilovou hantýrkou by se o tom dalo mluvit jako o faceliftu. Povinné ručení od 1. dubna čekají změny, pro majitele osobních vozů to ale přelomové novinky nebudou. Zpozornět naopak musí…

27. 3. 2024 6 minut čtení minut čtení

Rizika

Užijte si zimní sporty naplno: 10 zásad kvalitního pojištění na hory

Češi milují lyžování. I v evropském srovnání patříme mezi státy, kde se lyže a snowboard těší největší oblibě. Dovolená na horách kromě sportovního vyžití, nádherných panoramat a dobré zábavy ale…

26. 1. 2024 9 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.