Webinář Dušana Šídla „Jak úrazové pojištění ještě neznáte“

Nejen nemoci, ale i úrazy mohou nepříjemně zasáhnout rodinný rozpočet. Podle statistik chirurgických ambulancí se ročně stanou téměř 2 miliony úrazů. Nejčastěji jde o úrazy sportovní (22 %), sportovní a školní (15 %) a dopravní (7 %). Podle tiskových zpráv pojišťoven bývají nejčastějšími úrazy řezné rány, různé zlomeniny, popáleniny, podvrtnutí kotníku a úrazy rukou, a to zejména prstů. Veškeré statistiky o úrazech tak vzbuzují velkou...

Nejen nemoci, ale i úrazy mohou nepříjemně zasáhnout rodinný rozpočet. Podle statistik chirurgických ambulancí se ročně stanou téměř 2 miliony úrazů. Nejčastěji jde o úrazy sportovní (22 %), sportovní a školní (15 %) a dopravní (7 %).

Podle tiskových zpráv pojišťoven bývají nejčastějšími úrazy řezné rány, různé zlomeniny, popáleniny, podvrtnutí kotníku a úrazy rukou, a to zejména prstů. Veškeré statistiky o úrazech tak vzbuzují velkou obavu, která vyvolává potřebu pojištění. Ne všechny úrazy však způsobují finanční škodu, ne každý úraz je pro pojišťovnu pojistnou událostí, a ve srovnání s nemocemi jsou úrazy výrazně méně pravděpodobné.

Pojišťovat bychom se však neměli podle statistik (pravděpodobnosti), ale podle vážnosti finančního dopadu. A vážné úrazy mohou u dospělých i dětí vést k výpadku příjmu a k potřebě úhrady dalších nákladů. Proto i pojištění úrazů má svůj smysl.

Úrazové pojištění však není tak jednoduchým produktem, jak se na první pohled zdá. Rozdíly mezi pojišťovnami jsou mnohdy zásadní pro to, zda klient dostane plnění či nikoliv.

Dne 30. července 2014 ve 20:00 nabídne další webinář Dušana Šídla s názvem „Jak úrazové pojištění ještě neznáte“. Hosté jsou pojistný matematik a inovátor Martin Podávka (Allianz pojišťovna) a právník Lukáš Kaplan (společnost EUCS). Rezervujte si své místo na www.finwebinar.cz

A na jaké informace se můžete již dnes těšit?

  • Jaká je role úrazového pojištění ve finančním plánu klienta?
  • Jaké jsou rozdíly mezi pojišťovnami?
  • Jak nahlásit úraz, aby pojišťovna plnila?
  • V jakých případech se mohou klienti bránit, když pojišťovna plní „málo“ nebo vůbec?

 

Pro účastníky webináře je připraven dárek v podobě speciálního eBooku o úrazech a jejich pojištění. Dušan Šídlo v něm mimo jiné poprvé zveřejní další svoji analytickou novinku v podobě ukazatele, který hodnotí oceňovací tabulky pojišťoven.

Rezervujte si své místo na www.finwebinar.cz

 

Související články

Rizika

NN ORANGE RISK: seznamte se změnami!

NN pojišťovna přichází po sloučení s Aegon pojišťovnou s první výraznou produktovou změnou, kterou je rizikové životní pojištění ORANGE RISK. Co nového přináší?

19. 8. 2020 4 minut čtení minut čtení

Rizika

Zloději se zaměřují na dražší kola. Pomůže vhodná pojistka

Na českých cyklostezkách a v bikeparcích jezdí cyklisté nezřídka na kolech či elektrokolech s pořizovací cenou za několik desítek tisíc korun. Na dražší sportovní kola se každoročně zaměřují zloději, kteří…

14. 8. 2020 6 minut čtení minut čtení

Rizika

Prevence, jednoduchost a chytré aplikace. Koronavirus zrychluje změny v pojištění

Pandemie onemocnění covid-19 radikálně ovlivnila celosvětově a prakticky ze dne na den běžný život, fungování státních ekonomik i jednotlivých sektorů. Pojišťovnictví není výjimkou. Koronavirus urychlí změny, ke kterým se doposud…

7. 8. 2020 6 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje