Webinář Dušana Šídla „Jak úrazové pojištění ještě neznáte“

Nejen nemoci, ale i úrazy mohou nepříjemně zasáhnout rodinný rozpočet. Podle statistik chirurgických ambulancí se ročně stanou téměř 2 miliony úrazů. Nejčastěji jde o úrazy sportovní (22 %), sportovní a školní (15 %) a dopravní (7 %). Podle tiskových zpráv pojišťoven bývají nejčastějšími úrazy řezné rány, různé zlomeniny, popáleniny, podvrtnutí kotníku a úrazy rukou, a to zejména prstů. Veškeré statistiky o úrazech tak vzbuzují velkou...

Nejen nemoci, ale i úrazy mohou nepříjemně zasáhnout rodinný rozpočet. Podle statistik chirurgických ambulancí se ročně stanou téměř 2 miliony úrazů. Nejčastěji jde o úrazy sportovní (22 %), sportovní a školní (15 %) a dopravní (7 %).

Podle tiskových zpráv pojišťoven bývají nejčastějšími úrazy řezné rány, různé zlomeniny, popáleniny, podvrtnutí kotníku a úrazy rukou, a to zejména prstů. Veškeré statistiky o úrazech tak vzbuzují velkou obavu, která vyvolává potřebu pojištění. Ne všechny úrazy však způsobují finanční škodu, ne každý úraz je pro pojišťovnu pojistnou událostí, a ve srovnání s nemocemi jsou úrazy výrazně méně pravděpodobné.

Pojišťovat bychom se však neměli podle statistik (pravděpodobnosti), ale podle vážnosti finančního dopadu. A vážné úrazy mohou u dospělých i dětí vést k výpadku příjmu a k potřebě úhrady dalších nákladů. Proto i pojištění úrazů má svůj smysl.

Úrazové pojištění však není tak jednoduchým produktem, jak se na první pohled zdá. Rozdíly mezi pojišťovnami jsou mnohdy zásadní pro to, zda klient dostane plnění či nikoliv.

Dne 30. července 2014 ve 20:00 nabídne další webinář Dušana Šídla s názvem „Jak úrazové pojištění ještě neznáte“. Hosté jsou pojistný matematik a inovátor Martin Podávka (Allianz pojišťovna) a právník Lukáš Kaplan (společnost EUCS). Rezervujte si své místo na www.finwebinar.cz

A na jaké informace se můžete již dnes těšit?

  • Jaká je role úrazového pojištění ve finančním plánu klienta?
  • Jaké jsou rozdíly mezi pojišťovnami?
  • Jak nahlásit úraz, aby pojišťovna plnila?
  • V jakých případech se mohou klienti bránit, když pojišťovna plní „málo“ nebo vůbec?

 

Pro účastníky webináře je připraven dárek v podobě speciálního eBooku o úrazech a jejich pojištění. Dušan Šídlo v něm mimo jiné poprvé zveřejní další svoji analytickou novinku v podobě ukazatele, který hodnotí oceňovací tabulky pojišťoven.

Rezervujte si své místo na www.finwebinar.cz

 

Související články

Rizika

Jaké je pojištění ztráty příjmu od Lloyd´s?

V produktovém portfoliu máme i pojištění pro případ neschopnosti vykonávat svoji profesi, tedy něco jako pojištění profesní invalidity. Pojištění nabízí coverholder Leadenhall ve spolupráci s Lloyd´s. Jak vám může u…

27. 1. 2021 4 minut čtení minut čtení

Rizika

Co přinese nová aplikace na sjednání neživotního pojištění?

Není tajemstvím, že v Broker Trustu vyvíjíme novou aplikaci na srovnání a sjednání produktů neživotního pojištění. Zajímá vás, jak bude vypadat a v čem bude lepší? (Na konci článku najdete…

11. 11. 2020 3 minut čtení minut čtení

Rizika

Jaké je pojištění od YOUPLUS?

Nedávno jsme do naší neustále rostoucí nabídky zařadili novou pojišťovnu Youplus, jejíž životní pojištění 4U přináší některé novinky. Podívejme se na ně blíže.

29. 10. 2020 4 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje