S novými kalkulačkami zvládnete výpočty za pár vteřin. Poradci mají ještě lepší přehled o provizích

Pokračujeme v rozhovoru s naším obchodním ředitelem Martinem Kouřilem. Tentokrát se zaměříme na dvacítku nových poradenských kalkulaček a probereme taky detailnější provizní přehled. Tipnete si, která kalkulačka je nejoblíbenější?

Spustili jsme 20 nových poradenských kalkulaček, to je slušná nálož. Proč takový počet?

Zcela záměrně jsme vytvořili více kalkulaček, než si myslíme, že se bude „masově“ používat. Chtěli jsme tak ale obsáhnout široký záběr našich poradců, z nichž jsou někteří komplexní a jiní spíše specialisti. Teď sledujeme, jak se jednotlivé kalkulačky využívají, a podle toho s nimi budeme pracovat dál.

Jak rychle s kalkulačkami zvládnu výpočty udělat?

Je to otázka několika vteřin. Kalkulačky jsou velmi rychlé a slouží pro základní přehled, abyste dokázali klientovi třeba přímo na schůzce reagovat na otázky. Nezadáváte množství dat, u životního pojištění si vystačíte třeba s datem narození a výší příjmu. U hypotéky spočítáte výši měsíční splátky, máme kalkulačku na výhodnost refinancování. V investicích uděláte modelaci, jak se bude vyvíjet hodnota dané investice nebo na jak dlouho vystačí renta.

Která kalkulačka u poradců vede?

Mají zatím šest nejčastěji otevíraných favoritů. Nejvíce používají kalkulačku, která kombinuje hypoteční úvěr s investicemi. Klienti vidí, že když si vezmou hypotéku s delší splatností, tak si sníží splátku a investované peníze jim ve výsledku pomohou splatit hypotéku rychleji.

Máme také detailní přehled o rozpadu provizí, co všechno naši partneři vidí?

Máme velkou sílu v rychlosti a přesnosti vyplácených provizí. Teď jsme zvýšili i přehled na straně našich partnerů. Pro poradce jsme spustili provizní rozpad na konkrétních obchodech. Brzy ho budou mít také manažeři a majitelé firem v náhledu na své týmy. U každého obchodu vidíte, zda vám už byla provize vyplacena, nebo na ni ještě čekáte, případně kolik jste dali kolegovi za tip. Je vyčísleno, kolik vám bylo u životního pojištění odvedeno do zádržného fondu nebo kdy můžete u neživotního pojištění očekávat následnou provizi.

Chystají se v oblasti provizí nějaké novinky?

V létě chystáme agregovaný pohled na provize na týdenní či měsíční bázi dle frekvence výplaty dané firmy. Chceme, aby poradci viděli také svou průměrnou stornovost nebo kolik peněz mají například u životního pojištění „pod stornem“. Vedle toho uvidí i aktuální stav svých zádržných fondů. Tyto informace o penězích jsou zásadní z pohledu řízení firem i byznysu jednotlivých poradců.

Pokud jste ještě nečetli o naší novince Bety 2.0 v mobilu. Mrkněte sem.

Související články

Ostatní, Poradenství

2023: Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Loňský rok je dávno za námi, a přestože pro nás byl velmi úspěšný, v Broker Trustu se raději díváme dopředu než do minulosti. Už brzy proto naše partnery seznámíme s…

11. 7. 2024 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Změny ve spoření na penzi. Jak získat maximum a co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?

Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech…

24. 6. 2024 9 minut čtení minut čtení

Poradenství

Martin Kouřil: Bety v mobilu boří bariéru mezi poradci a klienty

Broker Trust teď v krátkém sledu připravil pro partnery několik vychytávek – Bety 2.0 v mobilu, nové poradenské kalkulačky a taky detailní přehled provizí u obchodního případu. Postupně je všechny…

13. 6. 2024 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306