BT Penze: Za pět minut práce můžete s novým nástrojem klientům přinést hodnotu přes milion korun

Společnost Trefoil za posledních 18 let zprostředkovala hypoteční úvěry za více jak 13 miliard korun. I když Blanka Nováková, výkonná ředitelka Trefoil Hyposervice a Trefoil Services, v podcastu BTčko říká, že poslední dva roky nemají úplně na růžích ustláno, útlum hypoték dal firmě paradoxně konečně čas zaměřit pozornost ještě víc na další segmenty. Jednou z oblastí jsou i penze, kdy mají nyní partneři Broker Trustu exkluzivní možnost právě díky spolupráci BT a Trefoilu využít novinku v našich nástrojích – BT Penze.

Je pro mě důležitá každá minuta, kterou dokážu ušetřit díky lepší práci s daty a různým šablonám nebo procesům,“ říká v podcastu Blanka Nováková. Právě pečlivou evidencí dat je Trefoil na trhu pověstný. A své know-how si firma nenechává pro sebe.

Původně pro vlastní potřebu vytvořila nástrojovou rodinu Tref Data, jejíž modul zaměřený na penze skvěle zapadá a rozšiřuje nabídku nástrojů Broker Trustu. Přesně to odpovídá myšlence, že když vidíme dostupný šikovný a funkční nástroj, rádi takovou vychytávku pro naše partnery pořídíme, než abychom ji sami vyvíjeli. Z hlediska času i nákladů je to tak efektivnější. A to je i případ BT Penzí, které budou mít naši partneři exkluzivně k dispozici.

BT Penze pomohou řešit poradcům penze od A do Z. Na jednom místě poskytuje nástroj vše, co poradce potřebuje, když řeší penzijní produkty, zajištění na penzi a všechny navazující záležitosti. Nástroj obsahuje kalkulačky, srovnání fondů, metodiky a popsané jednotlivé procesy, které poradci řeší v každém servisním kroku. BT Penze obsahují i unikátní věci, které zatím na trhu nejsou, jako komunikační sety, které šetří čas pomocí e-mailových šablon směrem ke klientům a podobně,“ vypočítává některé z výhod Blanka Nováková.

Druhým unikátem je pak systém, který sjednáváním penzí provede i poradce, kteří se penzím doposud nevěnovali, a pomůže jim vyvarovat se různých chyb v jednotlivých krocích.

Stačí čtyři údaje a o zbytek se postarají BT Penze

Zaměřuji se na komplexní poradenství a penzijko mi vyplynulo jako jeden z přirozených stavebních kamenů. Z několika důvodů je pro mě spoření na penzi hlavní konverzní záležitost. Má ho naprostá většina dospělých, a přitom přibližně dvě třetiny smluv nejsou nastaveny optimálně,“ říká druhý host podcastu René Kvarda, specialista na komplexní finanční plánování a budování majetku. Sám metodiku a srovnávač úspěšně využívá už téměř rok.

Potřebujete znát čtyři údaje od klienta, abyste mu na pár kliků udělali projekci, jakou hodnotu bude mít stávající penzijní produkt v 60 nebo 65 letech. A zároveň srovnávač namodeluje tři alternativy ke stávajícímu produktu, například podle jiné strategie nebo u jiné penzijní společnosti, podle toho, jaké parametry navolíme a můžeme ukázat, jaký nadvýnos změna přinese,“ popisuje René Kvarda jeden z mnoha přínosů nástroje. A dodává: „Za pět minut diskuze a pět minut práce můžete klientům přinést hodnotu v řádu statisíců korun i více jak milionu korun.“ 

Zásadním způsobem tak posílíte klientovu důvěru ve svou odbornost, a otevřete si tak dveře k dalším obchodním příležitostem.

Chcete také šetřit čas při řešení penzijního zajištění svých klientů a seznámit se detailněji s nástrojem BT Penze? Doposlouchejte až do konce aktuální vydání BTčka, nebo se ještě lépe připojte k naší Galerii Penzí už toto pondělí 27. listopadu, kde vám nástroj představí sama Blanka Nováková. Na online Galerii se přihlásíte prostřednictvím našeho vzdělávacího portálu BT Edu. Těšíme se na vás a přejeme vám, abyste i díky tomuto nástroji využili příležitosti, které penze přináší, naplno.

Co ještě v podcastu uslyšíte?

  • Proč je snazší řešit s klienty spoření na penzi než třeba pojištění?
  • Jak dnes pracovat s klienty v oblasti penzí?
  • V čem pomáhá řešení penzí v budování vztahu poradce-klient?
  • Jak se podniká ve financích společně s příbuznými?
  • Co vedlo Trefoil k vytvoření vlastních nástrojů?
  • Proč je nynější novela zajištění na penze obchodní příležitostí, která se nemusí opakovat?

Související články

Výnosy

Páteční obchodování zachránilo trhy (Videokomentář: Týden 23)

V uplynulém týdnu to nejprve vypadalo na korekci, ale pátek vše zachránil a vrátil trhy zpět poblíž výchozím hodnotám z počátku týdne. Dluhopisům se v posledních dnech dařilo o něco…

7. 6. 2024 1 minut čtení minut čtení

Výnosy

Zlatá horečka? V investicích je potřeba se žlutým kovem zachovat chladnou hlavu

Sportovní hodnota zlaté medaile, kterou vyhráli čeští hokejisté, je jen těžko vyčíslitelná. Kdyby byla ale místo křišťálu skutečně celá ze zlata, tak by při svých úctyhodných 250 gramech a dnešních…

30. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

FED nepotěšil (Videokomentář: Týden 22)

Konzervativní výhled členů FEDu odebral investorům jistou dávku optimismu, což ovlivnilo obchodování na konci minulého týdne. Až na technologický sektor nám akcie zčervenaly, nedařilo se ani dluhopisům. Spokojeni s nedávným…

29. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306