Jaké celebrity prodávaly pojištění?

Pojištění v určité etapě života prodávala celá řada slavných osobností. Najdeme mezi nimi například některé věhlasné zpěváky, celosvětově známé spisovatele či úspěšné sportovce. Pro některé je práce v oblasti pojištění celoživotní kariéra. Pro jiné je to výchozí bod, který může otevřít dveře k jiné pracovní příležitosti. A pro ostatní je to obojí a pojištění prodávají vedle své hlavní profese. Pojďme se podívat zpátky...

Pojištění v určité etapě života prodávala celá řada slavných osobností. Najdeme mezi nimi například některé věhlasné zpěváky, celosvětově známé spisovatele či úspěšné sportovce.

Pro některé je práce v oblasti pojištění celoživotní kariéra. Pro jiné je to výchozí bod, který může otevřít dveře k jiné pracovní příležitosti. A pro ostatní je to obojí a pojištění prodávají vedle své hlavní profese.

Pojďme se podívat zpátky do minulosti a zkusit najít 5 různých celebrit, které vedle své hlavní profese prodávali pojištění, nebo byla práce v pojišťovnictví v určité životní etapě jejich hlavní profesí.

Fotografie jsou převzaté ze serveru: gossipcenter.com.

Franz Kafka

osobnosti-pojisteni-franz-kafka

Franz Kafka byl pražský, německy píšící spisovatel židovského původu a jeden z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století. Po skončení studií v roce 1907 začal pracovat a byl tři čtvrtě roku zaměstnán u pojišťovny Assicurazioni Generali. Od roku 1908 do roku 1922 pracoval jako úředník v Dělnické úrazové pojišťovně.

Bylo by však nesprávné považovat Franze Kafku za trpícího úředníka, jehož práce v úřadě deprimuje, nebaví, nebo dokonce znechucuje. Naopak, byl úředníkem vzorným, přesným, výkonným a úspěšně stoupal po žebříčku kariéry. Jeho výhrady k úřednickému zaměstnání byly jiné, hlubší. Ve „dvojím životě“ mezi úřadem a psaním, který byl nucen vést, představoval úřad těžko odstranitelnou překážku pro jeho vlastní životní úkol, jímž bylo psaní.

Luciano Pavarotti

osobnosti-pojisteni-luciano-pavarotti

Luciano Pavarotti byl světoznámý operní zpěvák, přezdívaný „král vysokého C“. Je považován za jednoho z nejlepších tenorů historie. Během studií zpěvu se však několikrát rozhodoval, zda ve zpěvu pokračovat. Pracoval proto také jako učitel na základní škole a jako pojišťovací agent.

Bruce Jenner

osobnosti-pojisteni-bruce-jenner

Bruce Jenner je bývalý americký atlet. Když získal zlatou medaili v desetiboji na olympijských hrách 1976, byl považován za amerického hrdinu. Před tímto vítězstvím prodával ve volném čase pojištění.

Tom Clancy

osobnosti-pojisteni-tom-clancy

Tom Clancy byl americký spisovatel se zaměřením na válečné knihy. Podle jeho knih vzniklo několik úspěšných filmů a počítačových her. Byl také vlastníkem agentury O.F. Bowen Agency, která upisovala neživotní rizika. Rovněž jeho manželka byla manažerkou pojišťovací agentury.

Gene Simmons

osobnosti-pojisteni-gene-simmons

Gene Simmons je rockový zpěvák a kytarista, jeden ze spoluzakladatelů skupiny KISS, která prodala více než 100 milionů hudebních nosičů. Pomáhal však také založit společnost Cool Springs Life Equity Strategy, byl marketingovou tváří této společnosti a rovněž prodával životní pojištění, o kterém říká, že jde o nutnost a jednu z věcí, které v životě neděláme pro sebe, ale pro ostatní.

Nejen „kladní hrdinové“…

Pojištění v minulosti prodávala celá řada pozoruhodných osobností. Možná se tedy podaří nalézt kladného hrdinu „pojišťováka“, který by pojištění lépe přiblížil lidem, i dnes. Bohužel v posledních letech se při prodeji pojištění mluví spíše o negativních „celebritách“, jejichž zástupcem je například Lukáš Štork (dnes Mikula). Lukáš Štork byl finanční zprostředkovatel, který se specializoval na prodej investičního životního pojištění. Za poškozování klientů prostřednictvím tohoto produktu dostal od České národní banky rekordní pokutu ve výši 6 milionů korun. Nedávno si změnil jméno na Lukáše Mikulu.

Článek Dušana Šídla vyšel na investujeme.cz

Související články

Ostatní

Přibývá pojistek pro seniory. Jsou aktivnější a nechtějí zůstat na obtíž

Česká populace stárne a lidí v důchodovém věku přibývá. Starobní penzi u nás nyní pobírá více než 2,4 milionu osob. Pojišťovny si toho jsou vědomy a pro starší ročníky rozšiřují…

23. 12. 2020 6 minut čtení minut čtení

Ostatní

Tři kredity od EFPA. Co dalšího přinese Broker kongres?

Už příští týden, ve čtvrtek 10. prosince pořádáme letošní druhý Broker kongres, znovu kompletně online a s podtitulem Evoluce na druhou. Bude to špičková akce na mezinárodní úrovni, na které…

4. 12. 2020 3 minut čtení minut čtení

Ostatní

Jak budovat důvěru klientů? Na Broker kongresu Vám poradí Dan Ariely

Jednou z hvězd online Broker kongresu evoluce² bude 10. prosince i psycholog a autor několika bestsellerů Dan Ariely. Ve svém vystoupení se zaměří na to, jak lidé přemýšlejí o penězích…

27. 11. 2020 4 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje