Jaké celebrity prodávaly pojištění?

Pojištění v určité etapě života prodávala celá řada slavných osobností. Najdeme mezi nimi například některé věhlasné zpěváky, celosvětově známé spisovatele či úspěšné sportovce. Pro některé je práce v oblasti pojištění celoživotní kariéra. Pro jiné je to výchozí bod, který může otevřít dveře k jiné pracovní příležitosti. A pro ostatní je to obojí a pojištění prodávají vedle své hlavní profese. Pojďme se podívat zpátky...

Pojištění v určité etapě života prodávala celá řada slavných osobností. Najdeme mezi nimi například některé věhlasné zpěváky, celosvětově známé spisovatele či úspěšné sportovce.

Pro některé je práce v oblasti pojištění celoživotní kariéra. Pro jiné je to výchozí bod, který může otevřít dveře k jiné pracovní příležitosti. A pro ostatní je to obojí a pojištění prodávají vedle své hlavní profese.

Pojďme se podívat zpátky do minulosti a zkusit najít 5 různých celebrit, které vedle své hlavní profese prodávali pojištění, nebo byla práce v pojišťovnictví v určité životní etapě jejich hlavní profesí.

Fotografie jsou převzaté ze serveru: gossipcenter.com.

Franz Kafka

osobnosti-pojisteni-franz-kafka

Franz Kafka byl pražský, německy píšící spisovatel židovského původu a jeden z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století. Po skončení studií v roce 1907 začal pracovat a byl tři čtvrtě roku zaměstnán u pojišťovny Assicurazioni Generali. Od roku 1908 do roku 1922 pracoval jako úředník v Dělnické úrazové pojišťovně.

Bylo by však nesprávné považovat Franze Kafku za trpícího úředníka, jehož práce v úřadě deprimuje, nebaví, nebo dokonce znechucuje. Naopak, byl úředníkem vzorným, přesným, výkonným a úspěšně stoupal po žebříčku kariéry. Jeho výhrady k úřednickému zaměstnání byly jiné, hlubší. Ve „dvojím životě“ mezi úřadem a psaním, který byl nucen vést, představoval úřad těžko odstranitelnou překážku pro jeho vlastní životní úkol, jímž bylo psaní.

Luciano Pavarotti

osobnosti-pojisteni-luciano-pavarotti

Luciano Pavarotti byl světoznámý operní zpěvák, přezdívaný „král vysokého C“. Je považován za jednoho z nejlepších tenorů historie. Během studií zpěvu se však několikrát rozhodoval, zda ve zpěvu pokračovat. Pracoval proto také jako učitel na základní škole a jako pojišťovací agent.

Bruce Jenner

osobnosti-pojisteni-bruce-jenner

Bruce Jenner je bývalý americký atlet. Když získal zlatou medaili v desetiboji na olympijských hrách 1976, byl považován za amerického hrdinu. Před tímto vítězstvím prodával ve volném čase pojištění.

Tom Clancy

osobnosti-pojisteni-tom-clancy

Tom Clancy byl americký spisovatel se zaměřením na válečné knihy. Podle jeho knih vzniklo několik úspěšných filmů a počítačových her. Byl také vlastníkem agentury O.F. Bowen Agency, která upisovala neživotní rizika. Rovněž jeho manželka byla manažerkou pojišťovací agentury.

Gene Simmons

osobnosti-pojisteni-gene-simmons

Gene Simmons je rockový zpěvák a kytarista, jeden ze spoluzakladatelů skupiny KISS, která prodala více než 100 milionů hudebních nosičů. Pomáhal však také založit společnost Cool Springs Life Equity Strategy, byl marketingovou tváří této společnosti a rovněž prodával životní pojištění, o kterém říká, že jde o nutnost a jednu z věcí, které v životě neděláme pro sebe, ale pro ostatní.

Nejen „kladní hrdinové“…

Pojištění v minulosti prodávala celá řada pozoruhodných osobností. Možná se tedy podaří nalézt kladného hrdinu „pojišťováka“, který by pojištění lépe přiblížil lidem, i dnes. Bohužel v posledních letech se při prodeji pojištění mluví spíše o negativních „celebritách“, jejichž zástupcem je například Lukáš Štork (dnes Mikula). Lukáš Štork byl finanční zprostředkovatel, který se specializoval na prodej investičního životního pojištění. Za poškozování klientů prostřednictvím tohoto produktu dostal od České národní banky rekordní pokutu ve výši 6 milionů korun. Nedávno si změnil jméno na Lukáše Mikulu.

Článek Dušana Šídla vyšel na investujeme.cz

Související články

Rizika

Inflace roste, další pojišťovna navyšuje limity

Od počátku října navýšila Česká podnikatelská pojišťovna limity plnění u pojištění domácnosti a nemovitosti. Jde o reakci na rostoucí inflaci a konkurenci ostatních pojišťoven. Co dalšího se mění? Co jsou…

8. 10. 2021 4 minut čtení minut čtení

Rizika, Výnosy

Zadlužený čínský obr nebo inflace. Co ovlivní trhy do konce roku?

Nastává poslední čtvrtletí letošního roku. Trhy rostou a ceny akcií mnoha společností se pohybují na historických maximech. Co může mít na vývoj kurzů do konce roku vliv? Na co by…

1. 10. 2021 5 minut čtení minut čtení

Ostatní, Rizika

Nově v portfoliu: Pojištění auta se slevou za kilometry

Slevu za počet ujetých kilometrů bez dalších podmínek můžete pro své klienty získat již u dvou pojišťoven: u pojišťoven Allianz a Pillow. Druhou jmenovanou máme nově v portfoliu, proto se…

29. 9. 2021 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.