Provize po ukončení spolupráce

Compliance BT nastavilo nová pravidla pro vyplácení a dělení digitálně zpracované produkce, která bude přijata po ukončení spolupráce. Postup se týká pouze digitalizovaných segmentů.

Vážení partneři,

v rámci digitálního zpracování produkce a dělení provize jsme občas narazili na to, že nám poradci dodávali smlouvy i několik týdnů po ukončení spolupráce. Doposud tyto případy nebylo možné digitálně zpracovat. Ale nyní už jsou na to naše systémy připravené. Tyto obchody zpracováváme dle nově nastavených pravidel od našeho Compliance, která stanovují podmínky pro výplatu provize.

Níže uvedený postup je aplikován pouze na digitalizované segmenty, které budeme postupně rozšiřovat. V současnosti se jedná o úvěry pro fyzické osoby, úvěry pro právnické osoby, stavební spoření, investice skrze BT Invest nebo Edwarda, neživotní pojištění přes aplikaci BT Neživot a do konce roku přibude ještě životní pojištění.

Nová pravidla pro výplatu produkce:

  • V případě, že nám poradce dodá kompletní dokumentaci do 14 dní (včetně) od ukončení spolupráce, bude mu standardně spočtena a vyplacena provize. Tato lhůta je dostatečná, i s ohledem na podpis Elektronických povinných příloh (EPP), které musí klient podepsat do 7 dnů od vystavení poradcem.
  • Pokud nám poradce dodá kompletní dokumentaci k obchodu později, jsme nuceni provizní nárok převést na jeho nadřízeného, kterému bude vyplacen.

Vás Broker Trust

Související články

Výnosy

Rok 2022 jako investiční anomálie za 150 let. Co si z toho odnést?

Co mají společného roky 1941, 1969 a 2022? Za více jak 150 let pouze v těchto třech letech došlo k tomu, že v rámci světově největšího amerického trhu byly záporné…

3. 2. 2023 4 minut čtení minut čtení

Úvěrování

Leden nepřinesl zlom ve vývoji sazeb hypoték. Co bude dál? (analýza Golem)

V lednu nabídkové sazby dál prakticky stagnují. V uplynulém měsíci měnila sazby pouze Oberbank, snižovala sazby Raiffeisenbank a oběma směry – nejprve nahoru a v závěru měsíce o 0,2 -…

1. 2. 2023 2 minut čtení minut čtení

Výnosy

Kam se pohnou trhy (Videokomentář: Týden 5)

Máme za sebou relativně optimistický týden, ale klíčová čísla nás čekají v nejbližších dnech. Jak hodnotí na základě dat aktuální tržní sentiment náš investiční analytik Václav Pech?

1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.