Provize po ukončení spolupráce

Compliance BT nastavilo nová pravidla pro vyplácení a dělení digitálně zpracované produkce, která bude přijata po ukončení spolupráce. Postup se týká pouze digitalizovaných segmentů.

Vážení partneři,

v rámci digitálního zpracování produkce a dělení provize jsme občas narazili na to, že nám poradci dodávali smlouvy i několik týdnů po ukončení spolupráce. Doposud tyto případy nebylo možné digitálně zpracovat. Ale nyní už jsou na to naše systémy připravené. Tyto obchody zpracováváme dle nově nastavených pravidel od našeho Compliance, která stanovují podmínky pro výplatu provize.

Níže uvedený postup je aplikován pouze na digitalizované segmenty, které budeme postupně rozšiřovat. V současnosti se jedná o úvěry pro fyzické osoby, úvěry pro právnické osoby, stavební spoření, investice skrze BT Invest nebo Edwarda, neživotní pojištění přes aplikaci BT Neživot a do konce roku přibude ještě životní pojištění.

Nová pravidla pro výplatu produkce:

  • V případě, že nám poradce dodá kompletní dokumentaci do 14 dní (včetně) od ukončení spolupráce, bude mu standardně spočtena a vyplacena provize. Tato lhůta je dostatečná, i s ohledem na podpis Elektronických povinných příloh (EPP), které musí klient podepsat do 7 dnů od vystavení poradcem.
  • Pokud nám poradce dodá kompletní dokumentaci k obchodu později, jsme nuceni provizní nárok převést na jeho nadřízeného, kterému bude vyplacen.

Vás Broker Trust

Související články

Úvěrování

AKTUÁLNÍ KOMENTÁŘ: Hypotéky budou dostupnější. ČNB od července deaktivuje jeden z limitů pro přidělení úvěru

Česká národní banka rozhodla na svém čtvrtečním zasedání, že od 1. července deaktivuje limit DSTI pro přidělení hypotečního úvěru. Právě parametr DSTI, tedy podíl výdajů na úvěr na příjmech žadatele,…

1. 6. 2023 3 minut čtení minut čtení

Poradenství

Smím tam s dětmi? Do světa financí určitě. A čím dříve, tím lépe

Děti slaví! Přejeme si pro ně, aby byly zdravé a šťastné. Ukazujeme jim svět, vzděláváme je, kupujeme smysluplné hračky. Je zde ale ještě něco, co můžeme udělat pro jejich spokojenost.…

9 minut čtení minut čtení

Výnosy

Optimismus sílí (Videokomentář: Týden 22)

Sentiment na trzích se i nadále přesouvá k rizikovějším aktivům. Daří se zejména velkým technologickým společnostem. Akcie jsou poměrně férově ohodnoceny, komodity jsou na nižších cenách než před válkou. Poslechněte…

31. 5. 2023 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.