Na dohled lokálního dna? (Týden 2 – nová tabulka uvnitř!)

Ze všech možných scénářů pro právě startující rok se začíná plnit ten nejhorší. Máme za sebou nejhorší úvodní týden od roku 2008, tedy od roku, kdy naplno propukla finanční krize. Akciové indexy nijak nedbají na mínění analytiků. Ti po nijakém roce 2015 pro letošek ve většině předvídají solidní růst na hranici deseti procent. Inu, zatím zde...

Ze všech možných scénářů pro právě startující rok se začíná plnit ten nejhorší. Máme za sebou nejhorší úvodní týden od roku 2008, tedy od roku, kdy naplno propukla finanční krize. Akciové indexy nijak nedbají na mínění analytiků. Ti po nijakém roce 2015 pro letošek ve většině předvídají solidní růst na hranici deseti procent. Inu, zatím zde máme počáteční šestiprocentní pokles. Důvody? Opět straší Čína. Od počátku roku zde bylo na akciovém trhu hned dvakrát zastaveno obchodování po větším než sedmiprocentním propadu. Nepříjemný je také slabý juan. O tom, že je svět z dění v Číně nepatrně nervózní, svědčí závěrečná, pro letošek hodně rozšířená tabulka. Tam stojí za povšimnutí reakce jednotlivých akciových indexů. Pokud již nějakou dobu doporučujeme akciové fondy z oboru „low volatility“ a „high dividend“ víme, proč to děláme.

Hned se vyrojilo několik grafů srovnávajících vývoj akciového trhu v období 2007/2008 a 2015/16. Vypadají celkem impresivně.

Tydenni komentar 2 2016 obr 1Na druhé straně mě uklidnilo, že si v hlavní zpravodajské relaci propadu na akciových trzích všimli a věnovali mu nezvykle dlouhou reportáž. To je dobré znamení. Když už o tom mluví i v televizi, mohlo by být dno novoročního propadu blízko. Tomu nasvědčují i mé indikátory. Na dně zřejmě ještě nejsme, ale mohli bychom být na dohled. Podrobněji o tom zde.

V právě začínajícím týdnu budeme svědky zahájení výsledkové sezóny ve Spojených státech. Při zklidněném sentimentu by mohly mít dobré údaje z korporátní sféry sílu současné dění stabilizovat. Pokud se ovšem dočkáme dobrých údajů. Výborné číslo na konci minulého týdne vygenerovala americká ekonomika, která vytvořila v uplynulém období mnohem více pracovních míst, než bylo očekáváno. Počáteční reakce byla silná a trhy po ohlášení rostly téměř o dvě procenta. Na nadšení se ale rychle pozapomnělo, převládl negativní sentiment. Obchodování skončilo více než o procento v mínusu.

Kromě výsledkové sezóny v USA budou investoři zvědaví na úterní report přímých zahraničních investic v Číně a na o den později ohlašovanou obchodní bilanci ze stejného regionu.  V Evropě bude v hledáčku odborníků středeční jednání Evropské centrální banky, údaj o vývoji HDP v Německu a proslov Maria Draghiho. Spojené státy se také dočkají informací z tamní centrální banky a v pátek budou zvědaví na čísla ze spotřebitelského sektoru.

Tydenni komentar 2 2016 tab 1

Související články

Výnosy

Zasloužená korekce (Týden 36)

Akciové indexy se v právě skončeném týdnu dočkaly zasloužené korekce. Nejsledovanější indexy zpoza oceánu si připsaly jedno až tříprocentní pokles, který se koncentroval do dvou jeho závěrečných dní – čtvrtka…

9. 9. 2020 2 minut čtení minut čtení

Výnosy

Divoký býčí trh a technologický gambling. Kterým sektorům se může dařit?

Americký akciový trh se propracoval na svá historická maxima a pohybuje se v oblasti, kterou jsme doposud nezmapovali. Před několika měsíci jsme přitom byli svědky prudkého propadu akciových trhů v…

3. 9. 2020 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

Akciové trhy v uplynulém týdnu silně rostly (Týden 35)

Počátečním impulsem pro růst byly zprávy ohledně možného pozitivního vývoje léku na nemoci COVID-19.

2. 9. 2020 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje