Jak válka na Ukrajině ovlivňuje trhy? (Videokomentář: Týden 12)

Amerika nereaguje negativně. Naopak po dobu válečného konfliktu americký index roste. Evropské akciové indexy samozřejmě reagují výrazně více, ale dozajista to nezpůsobí vstup do medvědího trhu. Asijské trhy válka také výrazně nezasáhla, ale zásadnější vliv nová vlna Covidu 19 v asijských zemích. Chcete se dozvědět více i třeba to, jak se vyvíjí ceny komodit a světových měn? Poslechněte si nový komentář našeho investičního analytika Václava Pecha.

Související články

Výnosy

Rok 2022 jako investiční anomálie za 150 let. Co si z toho odnést?

Co mají společného roky 1941, 1969 a 2022? Za více jak 150 let pouze v těchto třech letech došlo k tomu, že v rámci světově největšího amerického trhu byly záporné…

3. 2. 2023 4 minut čtení minut čtení

Výnosy

Kam se pohnou trhy (Videokomentář: Týden 5)

Máme za sebou relativně optimistický týden, ale klíčová čísla nás čekají v nejbližších dnech. Jak hodnotí na základě dat aktuální tržní sentiment náš investiční analytik Václav Pech?

1. 2. 2023 1 minut čtení minut čtení

Výnosy

Nálada je optimistická (Videokomentář: Týden 4)

Letošní rok přináší novinky. Inflace zpomaluje, index volatility (strachu) VIX klesá, daří se technologiím i neamerickým akciím. Jak hodnotí na základě dat aktuální tržní sentiment náš investiční analytik Václav Pech?

25. 1. 2023 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.