Války, terorismus a nepokoje. Co na to pojišťovny?

V poslední době děsí svět zprávy o terorismu a válkách ve světě. Otázku, zda životní pojištění kryje události spojené s teroristickými útoky, různými nepokoji a válečnými událostmi, pokládají finančním poradcům především klienti, kteří cestují do zahraničí. Pojďme se podívat, jak k těmto situacím přistupují domácí pojišťovny. Terorismus a výluky Ohledně událostí, které souvisejí s terorismem, je odpověď převážně pozitivní. Ačkoliv mnoho pojišťoven...

V poslední době děsí svět zprávy o terorismu a válkách ve světě. Otázku, zda životní pojištění kryje události spojené s teroristickými útoky, různými nepokoji a válečnými událostmi, pokládají finančním poradcům především klienti, kteří cestují do zahraničí. Pojďme se podívat, jak k těmto situacím přistupují domácí pojišťovny.

Terorismus a výluky

Ohledně událostí, které souvisejí s terorismem, je odpověď převážně pozitivní. Ačkoliv mnoho pojišťoven toto riziko vylučuje z pojistné ochrany, stále existuje celá řada pojišťoven, které by plnily. Co se týče úrazového i životního pojištění, na pojistné události v souvislosti s teroristickými útoky, kterých se aktivně pojištěný neúčastnil, se žádné výluky nevztahují například u pojišťoven (produktů):

GENERALI (BELLA VITA)
METLIFE (GARDE)
POJIŠŤOVNA ČS (FLEXI)
ING (SMART)
UNIQA (RŽP-D)

Válečný konflikt

U válečných událostí je situace značně horší. Všechny životní pojišťovny toto riziko standardně vylučují z pojistné ochrany. Situace je lepší pouze u profesionálních vojáků, které některé pojišťovny dokáží pojistit i při bojových akcích ve válečných zónách. Jde například o:

KOOPERATIVA (7BN)
METLIFE (GARDE)
POJIŠŤOVNA ČS (FLEXI)

Pojišťovny rovněž nechtějí pojišťovat úmrtí v souvislosti s jaderným zářením. Zajišťovny pojišťoven se v tomto případě zřejmě obávají příliš velkého rizika. Existují však pojišťovny, které se tohoto rizika „nebojí“, a minimálně v podmínkách pojištění úmrtí danou výluku nenajdeme u:

ČESKÁ POJIŠŤOVNA (MŮJ ŽIVOT)
METLIFE (GARDE)

Občanské nepokoje

A co se týče různých občanských nepokojů a vzpour, je situace obdobná jako v případě terorismu. Ačkoliv mnoho pojišťoven toto riziko vylučuje z pojistné ochrany, stále existují pojišťovny, které by plnily (pokud se jich však pojištěný sám aktivně neúčastnil):

ČESKÁ POJIŠŤOVNA (MůJ ŽIVOT)
ING (SMART)
POJIŠŤOVNA ČS (FLEXI)

Jak je to u ostatních pojišťoven, si mohou poradci servisovaní Broker Trustem ověřit v on-line metodikách v BeTy.

Článek vyšel na serveru poradci-sobě.cz.

Související články

Rizika

Mírně nepovedený týden (Videokomentář: Týden 46)

Máme pro vás novinku, týdenní komentář jsme tentokrát udělali formou videa. Dění na trzích jsme tak zmapovali ještě detailněji než obvykle.

17. 11. 2021 1 minut čtení minut čtení

Rizika

Podzimní vítr přivál slevy do životního pojištění

Pojišťovny se snaží zaujmout klienty různými cestami. Dočasně nižší cena či bonus k pojistnému plnění patří k těm osvědčeným způsobům. Nyní v životním pojištění probíhá několik zajímavých slevových kampaní. Pojďme…

5. 11. 2021 3 minut čtení minut čtení

Rizika

Americké trhy lámou rekordy. A co to bude dál? (Týden 44)

Hlavní světové akciové trhy v průběhu minulého týdne rostly a navázaly tak na vývoj z dvou předchozích týdnů. Americký index SP500 se dokonce probojoval na svoje nejvyšší historické hodnoty. Index…

2. 11. 2021 2 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.