Války, terorismus a nepokoje. Co na to pojišťovny?

V poslední době děsí svět zprávy o terorismu a válkách ve světě. Otázku, zda životní pojištění kryje události spojené s teroristickými útoky, různými nepokoji a válečnými událostmi, pokládají finančním poradcům především klienti, kteří cestují do zahraničí. Pojďme se podívat, jak k těmto situacím přistupují domácí pojišťovny. Terorismus a výluky Ohledně událostí, které souvisejí s terorismem, je odpověď převážně pozitivní. Ačkoliv mnoho pojišťoven...

V poslední době děsí svět zprávy o terorismu a válkách ve světě. Otázku, zda životní pojištění kryje události spojené s teroristickými útoky, různými nepokoji a válečnými událostmi, pokládají finančním poradcům především klienti, kteří cestují do zahraničí. Pojďme se podívat, jak k těmto situacím přistupují domácí pojišťovny.

Terorismus a výluky

Ohledně událostí, které souvisejí s terorismem, je odpověď převážně pozitivní. Ačkoliv mnoho pojišťoven toto riziko vylučuje z pojistné ochrany, stále existuje celá řada pojišťoven, které by plnily. Co se týče úrazového i životního pojištění, na pojistné události v souvislosti s teroristickými útoky, kterých se aktivně pojištěný neúčastnil, se žádné výluky nevztahují například u pojišťoven (produktů):

GENERALI (BELLA VITA)
METLIFE (GARDE)
POJIŠŤOVNA ČS (FLEXI)
ING (SMART)
UNIQA (RŽP-D)

Válečný konflikt

U válečných událostí je situace značně horší. Všechny životní pojišťovny toto riziko standardně vylučují z pojistné ochrany. Situace je lepší pouze u profesionálních vojáků, které některé pojišťovny dokáží pojistit i při bojových akcích ve válečných zónách. Jde například o:

KOOPERATIVA (7BN)
METLIFE (GARDE)
POJIŠŤOVNA ČS (FLEXI)

Pojišťovny rovněž nechtějí pojišťovat úmrtí v souvislosti s jaderným zářením. Zajišťovny pojišťoven se v tomto případě zřejmě obávají příliš velkého rizika. Existují však pojišťovny, které se tohoto rizika „nebojí“, a minimálně v podmínkách pojištění úmrtí danou výluku nenajdeme u:

ČESKÁ POJIŠŤOVNA (MŮJ ŽIVOT)
METLIFE (GARDE)

Občanské nepokoje

A co se týče různých občanských nepokojů a vzpour, je situace obdobná jako v případě terorismu. Ačkoliv mnoho pojišťoven toto riziko vylučuje z pojistné ochrany, stále existují pojišťovny, které by plnily (pokud se jich však pojištěný sám aktivně neúčastnil):

ČESKÁ POJIŠŤOVNA (MůJ ŽIVOT)
ING (SMART)
POJIŠŤOVNA ČS (FLEXI)

Jak je to u ostatních pojišťoven, si mohou poradci servisovaní Broker Trustem ověřit v on-line metodikách v BeTy.

Článek vyšel na serveru poradci-sobě.cz.

Související články

Rizika

Jaké je pojištění ztráty příjmu od Lloyd´s?

V produktovém portfoliu máme i pojištění pro případ neschopnosti vykonávat svoji profesi, tedy něco jako pojištění profesní invalidity. Pojištění nabízí coverholder Leadenhall ve spolupráci s Lloyd´s. Jak vám může u…

27. 1. 2021 4 minut čtení minut čtení

Rizika

Co přinese nová aplikace na sjednání neživotního pojištění?

Není tajemstvím, že v Broker Trustu vyvíjíme novou aplikaci na srovnání a sjednání produktů neživotního pojištění. Zajímá vás, jak bude vypadat a v čem bude lepší? (Na konci článku najdete…

11. 11. 2020 3 minut čtení minut čtení

Rizika

Jaké je pojištění od YOUPLUS?

Nedávno jsme do naší neustále rostoucí nabídky zařadili novou pojišťovnu Youplus, jejíž životní pojištění 4U přináší některé novinky. Podívejme se na ně blíže.

29. 10. 2020 4 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje