Anketa 1+1: Má největší potenciál životní, nebo majetkové pojištění?

Život, majetek, nebo odpovědnost? Našich regionálů jsme se tentokrát ptali, ve které pojistné oblasti dnes vidí na trhu největší potenciál. A dostali jsme pestré odpovědi, tipnete si vítěze? Dozvíte se také, kterou pojistku by si naši kolegové vybrali, kdyby měli jen jednu možnost. Někdo by nevyšel z domu bez pojištění odpovědnosti, jiní volí pragmaticky povinné ručení, asi proto že toho najezdí hodně za našimi partnery.

Ptali jsme se na tyto otázky:

1) Který typ pojištění má nyní největší potenciál?

2) Kdybyste si měli pro sebe vybrat jednu pojistku, která to bude?

Radim Skřivan
regionální ředitel

1) Na vlastní kůži jsem se přesvědčil, jak důležité je životní pojištění. Všichni si myslíme, že nám se přeci nemůže nic stát. Bohužel to tak není a každému z nás se může stát naprosto cokoliv – úraz či vážné onemocnění, které může překopat celý zbytek života.

2) I vzhledem k výše napsanému je to životní pojistka. Často platíme desetitisíce ročně za pojištění auta, ale na sebe zapomínáme.

Jiří Sláma
regionální ředitel

1) Jednoznačně životní pojištění. Zajištění příjmu by mělo být, nejen s ohledem na stávající ekonomickým vývoj, tématem pro každého zákazníka. Tím druhým typem pojištění je pojištění majetku. S rostoucí inflací je aktualizace majetkového pojištění nezbytností. 

2) S jednou si bohužel nevystačím. Potřebuji alespoň dvě. Jedna, která ochrání majetek, druhá, která ochrání zdraví a zajistí příjem. 

Michal Hrubý
regionální ředitel

1) Těžko definovat jedno pojištění, přikláním se ke komplexnímu zhodnocení. Každý člověk má své požadavky, přání, ambice, možnosti. A je na poradci, jak kvalitně toto vyhodnotí, jak umí s těmito informacemi pracovat a jak následně společně s klientem nastaví pojistné portfolio. Jedině tato kombinace dává smysl oběma stranám a prohlubuje kvalitní spolupráci.

2) Chtěl bych si pojistit, abychom já i moje rodina měli zajištěné zdraví. Taková pojistka bohužel neexistuje. Vybrat jen jednu pojistku nejde. Mám asi nemoc z povolání a mám poměrně dost pojistných a vlastně celkově finančních produktů. Moje žena mnohdy v nadsázce říká, že je to až zbytečné. Ale já vždy odpovídám, že je třeba zapojit i selský rozum a vhodně diverzifikovat. Pak bez ohledu na dobu a skutečnosti nemusíte překotně upravovat, rušit nebo pořizovat nové produkty.

Martin Kouřil
obchodní ředitel

1) Vzhledem k propojištěnosti obyvatelstva v ČR jsou to v podstatě všechny segmenty. Věřím ale nejvíc majetku, životu a odpovědnostem.

2) Vyberu si dvě: kvalitní životní pojištění a odpovědnost.

Bohuslav Černý
regionální ředitel

1) S ohledem na vývoj cen nemovitostí je to majetkové pojištění

2) Povinné ručení, ze zákona to nejde ani jinak.

Miroslav Kraus
regionální ředitel

1) Všechny a je dobře, že existují. Jde o to správně vyhodnotit hrozby pro klienta a najít správnou kombinaci pro jejich pokrytí. Když jsem dříve školil podstatu pojištění a nebylo to jen pro nováčky, ale i pro klienty, tak jsem na příkladu sázkové kanceláře zjednodušeně vysvětloval, co si pod pojištěním představit. Představte si obyčejnou sázku. Klient se s pojišťovnou vsadí, že když se mu něco stane, tak pojišťovna zaplatí v podobě pojistného plnění, a tedy vyhrál. A když se nic nestane, vyhrála pojišťovna a zaplatí klient. Cenou za sázku je pojistné.

2) Velmi těžká otázka a omlouvám se, neumím na ni jednoduše odpovědět. Neexistuje univerzální pojistka.

Eva Kateřina Gabrielová
regionální ředitelka

1) Záleží na potřebách klienta. Musíme poznat jejich individuální situaci, a tak zjistíme i oblasti, kde bude mít pojištění pro klienty největší přínos a tím i nejvyšší potenciál pro poradce.

2) Tady je to snadné – povinné ručení.

David Molínek
regionální ředitel

1) Obrovský potenciál vidím v pojištění nemovitostí a havarijním pojištění. Ceny nemovitostí vzrostly a většina starších smluv nereflektuje toto navýšení. Může pak docházet k podpojištění. Bohužel drtivá většina klientů o tomto neví. Mají v šuplíku smlouvu a myslí si, že jsou chráněni. Brzy se probudí všichni více či méně eticky založení prodejci pojistek, proto bych doporučil být u klienta první a skutečně mu pomoct.

2) Osobně bych volil odpovědnost v běžném občanském životě. Bez ní vůbec nevycházet z domu. ☺ Od vzniku nového občanského zákoníků je to tady taková „malá Amerika“. Když někomu způsobíte škodu, nikdy nevíte, co a za kolik po vás bude chtít nahradit. Bohužel už jsem zažil i silné příběhy, kdy rodiny měly nahrazovat újmu v řádech milionů korun, kterou způsobilo malé dítě.

Související články

Ostatní, Poradenství

2023: Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Loňský rok je dávno za námi, a přestože pro nás byl velmi úspěšný, v Broker Trustu se raději díváme dopředu než do minulosti. Už brzy proto naše partnery seznámíme s…

11. 7. 2024 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Změny ve spoření na penzi. Jak získat maximum a co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?

Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech…

24. 6. 2024 9 minut čtení minut čtení

Poradenství

S novými kalkulačkami zvládnete výpočty za pár vteřin. Poradci mají ještě lepší přehled o provizích

Pokračujeme v rozhovoru s naším obchodním ředitelem Martinem Kouřilem. Tentokrát se zaměříme na dvacítku nových poradenských kalkulaček a probereme taky detailnější provizní přehled. Tipnete si, která kalkulačka je nejoblíbenější?

21. 6. 2024 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.