Úvěrová asistence: může splatit závazek za Vás

Osud každého člověka leží v jeho vlastních rukou. Ať už se chceme naučit nový jazyk, hrát na hudební nástroj, investovat anebo třeba skákat padákem – neexistuje lepší způsob, než se sám rozhodnout a začít v dané věci konat. Je jen málo věcí, které svým konáním nedokážeme ovlivnit – každému je zároveň příjemná různá míra rizika. Padákem skáče málokdo, rychlost v autě taky každý volíme odlišnou. I kdybychom však v životě byli sebezodpovědnější, naše snahy vždycky může překazit nečekaná událost zvenčí.

Hypotéky a úvěry nám pomáhají s plněním našich cílů a snů: někdo zařizuje bydlení pro sebe a svoji rodinu, jiní se pokouší rozjet podnikání a další lidé si půjčují na všemožné věci. Téměř každý tak dělá podle vlastního plánu a po zvážení svých možností. Když postupujeme s rozmyslem, může se závazek v podobě splátkového kalendáře bohatě vyplatit – byznys začne prosperovat, auto bude roky sloužit, z domu či bytu se stane náš vlastní domov. Opravdu dobře promyšlená strategie ale musí počítat i s riziky, na která jsme všichni do jednoho krátcí.

Úvěrová asistence – proč je důležité si ji sjednat? K čemu je dobrá a v jakých situacích dokáže pomoct?

Nemusím to být vždycky já, kdo se chová nezodpovědně. Problémy mohou působit jiní lidé, stejně tak jako náhlá nemoc nebo nezaviněný úraz. Když pak přijde na závazky v podobě úvěrů, tak se partner, partnerka nebo já sám mohu dostat do vážných finančních obtíží. Platební neschopnost samozřejmě může být jen krátkodobá; je však na místě zvážit, co se bude dít i v případě vážného a dlouhodobého zásahu do našeho života.

Úvěrová asistence v podobných případech zabraňuje platební neschopnosti. Hlavní rizika jsou smrt, invalidita, závažná onemocnění. Klienti MetLife mají možnost zvolit si z celkem 11 kombinací síly ochrany, své pojištění si pak může průběžně přizpůsobit podle aktuální životní situace.  Podrobné informace o nabídce úvěrové asistence rádi podají finanční specialisté.  

Současná nejistá a turbulentní doba dává příležitost konečně se zastavit a uvědomit si, zda a jak moc důležitou roli hrají ve vašich životech jistoty. Získáváte jedinečnou možnost připravit se – když ne úplně na všechno, tak alespoň na ty situace, na které se v současnosti připravit můžete. Neobávat se platební neschopnosti u hypotéky určitě patří mezi dobré možnosti, jak mít zase o starost míň.

Záleží jen a jen na každém z nás, jakou míru rizika chceme podstupovat. Nabídka úvěrové asistence je tu pro vás, kteří chcete v obtížných situacích provést životem od MetLife.

Související články

Poradenství, Úvěrování

ČNB počtvrté snížila sazby. Které hypotéky zlevní?

Česká národní banka snížila ve čtvrtek již počtvrté za sebou úrokové sazby. Základní úroková sazba tentokrát klesne o 0,5 procentního bodu na 5,25 %. Jak se tento víceméně předpokládaný krok…

2. 5. 2024 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Sedm tipů, jak pojistit bydlení, abyste měli kvalitní ochranu a dostali skutečně zaplaceno

Podle České asociace pojišťoven má na 65 % Čechů pojištěnou domácnost a 55 % chrání pojištěním i svou nemovitost. Tato čísla v průběhu let rostou, což je jednoznačně pozitivní fakt.…

29. 4. 2024 9 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty 

Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli…

19. 4. 2024 8 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306