Ultramaratonec a regionální ředitel Tomáš Rychetský: Trénink dělá závodníka a platí to i v byznysu

Kulatých deset let ve financích letos slaví Tomáš Rychetský. Z toho polovinu času spojil s Broker Trustem. Nejprve jako finanční poradce se zaměřením na komplexní finanční plánování, firemní klientelu a developerské úvěry, později jako člen obchodního oddělení a nejnověji jako regionální ředitel na Moravě. Jako zapálený sportovec má Tomáš jasno v přístupu k práci, sportu i k životu: „Sport mě naučil, že pokud věnuji pozornost a energii opakovaně nějaké činnosti, přijdou v ní výsledky. Stejně tak když obchodník získává praxi a zkušenosti, postupně se to projeví v jeho výsledcích.“ Na co se chce zaměřit při spolupráci s partnery BT?

Tome, jak bys sám sebe představil v jedné větě?

Jsem manžel a otec, finanční poradce a kouč, ale také ultramaratonec a autor knihy.

Máš nějaké životní motto?

Využít dary. Tvořit velké věci. Otevírat potenciál. Zodpovědně a udržitelně hospodařit. Myslet jinak.

Sám se hodně vzděláváš a jako sportovec věnuješ spoustu času tréninku. Byl jsi vždy takhle disciplinovaný sám od sebe, nebo máš nějaké tipy, jak si udržet motivaci?

V životě mě pohání to, že chci využít své dary pro službu druhým. Vnímám jako zodpovědnost „sdílet talenty a dovednosti.“ Když bych přirovnal člověka nebo i sebe k autu, tak z hlediska udržení motivace je potřeba dolívat všechny kapaliny, starat se nejen o motor, ale taky o brzdy, mít čisté sklo na výhled, kam jedu, mít v autě správné spolujezdce, a hlavně do navigace nastavit správný cíl cesty. A ještě bych doplnil, že pokud je někde na cestě zácpa, vezměte to jinou cestou.

Jak ti pomáhá sport v byznysu?

Sport mě naučil, že pokud věnuji pozornost a energii opakovaně nějaké činnosti, přijdou v ní výsledky. Ve sportu si také uvědomuji, že čím víc mám natrénováno, tím si víc můžu užít závod – nohy jsou silnější, tělo méně unavené a zvyklé na zátěž. Trénink dělá závodníka, což platí právě i v byznysu. Když obchodník získává praxi a zkušenosti, postupně se to projeví v jeho výsledcích.

Zdroj: Soukromý archiv Tomáše Rychetského

Na nové pozici regionálního ředitele jsi měsíc. Jaké jsou tvé první dojmy?

Užívám si kontakt s našimi smluvními partnery. Je hezké vidět, že každý má svůj vlastí styl podnikání, který mu funguje, a přesto můžeme spolupracovat pod jednou záštitou Broker Trustu. Vnímám také požadavky partnerů, kterých je i na startu roku hodně. Věřím, že vždy společně najdeme řešení.

Znáš dobře nástroje BT, jsi sám finanční poradce, kouč. Co nejzajímavějšího z tvého pohledu nabízíš našim partnerům?

Myslím, že moje největší přidaná hodnota je, že znám řemeslo našich partnerů, a díky tomu jim dokážu plně porozumět. Mohu nabídnout přesah skrze získané zkušenosti, například v obchodní činnosti, efektivitě práce, koučování, budování značky… 

Je Morava z pohledu finančního poradenství něčím specifická? 

Myslím, že na Moravě máme velmi schopné týmy na hypotéky, které čekají na příznivější dobu. Aktuálně řešíme s partnery jejich rozvoj v rámci nových spolupracovníků, doplnění portfolia sjednávaných produktů o segmenty investic nebo pojištění, kde mají nyní čas doplnit klientům kompletní spektrum finančních služeb.

Jaké si dáváš v nové pozici cíle?

Udržet spolupráci se smluvními partnery v co nejlepší podobě a mít stabilní region.

Co bys doporučil finančním poradcům do letošního roku, který bude v oblasti financí pravděpodobně náročný?

Proaktivitu. Příležitost vidím určitě v práci s klienty v oblasti investic. V bankách na běžných účtech leží přes 1,5 bilionu korun a lidé si kladou otázku, jak ochránit své peníze před inflací. Dále vnímám příležitost v nynější době „klidu“, kdy nezažíváme hypoteční boom, věnovat se finančním oblastem, na které předtím „nebyl čas“.

Co tě na pozici regionálního ředitele nejvíce baví?

Budování vztahů a rozvoj potenciálu partnerů.

Prozradíš něco ze svého soukromí? Jak si nejlépe odpočineš? Co si dáš rád k jídlu nebo pití? Kam rád vyrazíš na dovolenou?

Nejlepší na odpočinek je pro mě les a posezení u ohně. Miluji výhledy z horských hřebenů. K pití mám rád dobrou vodu, ideálně přímo z pramene. K jídlu langoše s česnekem, sýrem a kečupem. 😊 Na dovolenou vyrážím za sluncem. 

Zdroj: Soukromý archiv Tomáše Rychetského

Napsal jsi knížku pro děti… Jak se jí daří a přečteme si od tebe brzy něco dalšího? 

Děkuji za optání. Knížce se daří perfektně. Dal jsem si cíl, že chci, aby dětem dělala radost. A děti jsou z ní nadšené, knížku i Voolika milují. V posledních letech se povedlo vydat hru Mlsný Voolik, audioknihu a v loňském roce Voolik navázal spolupráci s distribucí, a nyní tak knihu můžete najít v knihkupectvích nebo třeba na Alze. Ještě jednu knihu plánuji, bude už pro dospělejší čtenáře. Chci do ní dát moudrost s humorem a různé příběhy, ale zbytek si zatím nechám v šuplíku. 😊

Související články

Poradenství, Úvěrování

ČNB počtvrté snížila sazby. Které hypotéky zlevní?

Česká národní banka snížila ve čtvrtek již počtvrté za sebou úrokové sazby. Základní úroková sazba tentokrát klesne o 0,5 procentního bodu na 5,25 %. Jak se tento víceméně předpokládaný krok…

2. 5. 2024 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Sedm tipů, jak pojistit bydlení, abyste měli kvalitní ochranu a dostali skutečně zaplaceno

Podle České asociace pojišťoven má na 65 % Čechů pojištěnou domácnost a 55 % chrání pojištěním i svou nemovitost. Tato čísla v průběhu let rostou, což je jednoznačně pozitivní fakt.…

29. 4. 2024 9 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty 

Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli…

19. 4. 2024 8 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.