Je to za námi:)

Již mnoho let se dvakrát do roka potkáváme s partnery na velkém Broker kongresu. Protože se rádi vidíme, vyměníme zkušenosti a pochytáme nové nápady. Jenže co když je tu COVID?

To pak nezbývá, než rok dopředu zamluvené prostory zrušit a přemýšlet, jak to partnerům vynahradit. A co si budeme povídat, úroveň každého kongresu se posuzuje nejen podle kvality přednášek, ale i podle toho, jaké přátele jste měli možnost potkat, jaký byl catering a které doprovodné aktivity vás pobavily. Jak tomu chcete konkurovat online? Nebylo by zkrátka jednodušší to celé zrušit a počkat na lepší časy?

Přestože jednou z pěti našich hodnot je „Usnadňujeme“, neznamená to pro nás usnadňovat si práci sami sobě, ale život našim partnerům. A v tomhle případě to znamenalo zvolit zkrátka těžší a riskantnější cestu a přijít s něčím úplně novým. Protože jenom tak můžete dostat 1700 lidí k obrazovkám počítačů v době, kdy Vánoce jsou za dveřmi, ale práce je pořád ještě moc.

Jestliže v červnu jsme poprvé v ČR přišli s online kongresem takového rozsahu pro finanční poradce (a aby toho nebylo málo, celé prostředí jsme sami programovali, neboť zavedené zahraniční platformy prostě měly plno), tentokrát jsme museli vymyslet zase něco nového. A tak jsme se rozhodli podívat do zahraničí a přivést k nám hvězdy mezinárodního významu. Přiznáme se, že inspirací nám byl třeba Marketing festival, který to už několik let dělá skvěle a dokáže středoevropským marketérům naservírovat ty nejlepší řečníky z celého světa. Jasně, oni na tom makají v celém týmu rok a my na to měli asi tak 2 měsíce. Ale to nás přece nemohlo zastavit.

Jasná volba byla Soňa. Tuhle moderátorku prostě musíte zažít. S ní je to asi tak, že jí dáte text na A4, ona si to při chůzi během pěti minut párkrát přečte a pak vám to napoprvé dá před kamerou. Anebo z pár odrážek vykouzlí pětiminutovou řeč. A ještě k tomu je příjemná a vždycky jí to moc sluší.

Tomáš Sedláček nás pokaždé dostane. U něj máte jistotu, že když mu dáte téma, může vám hodinu vyprávět a vás to bude bavit. Je neskutečně pohotový. A ke všemu s námi ve studiu seděl od rána, ochotně si přibral roli simultánního překladatele a ještě nám poděkoval za šanci mluvit s Arielym, že prý jsme mu splnili jeden z jeho snů.

Děkujeme i Martinu Dočekalovi, Martě Gellové z EFPA, Michalu Doubkovi z AFP (nakonec z karanténních důvodů nemohl) a Petrovi Pavláskovi z KFP. Jaká by to byla konference pro české poradce, kdyby nezazněly názory předních českých osobností a profesních organizací? I podle počtu dotazů, které přišly z chatu, to nebyla žádná nudná povinná konferenční jízda.

Vlka z Wall Streetu Jordana Belforta jsme asi nemuseli nikomu představovat. Jaké je to dostat ho na konferenci? No hlavně jsme si to pořádně vydiskutovávali interně. Nemůže to někdo otočit proti nám? Věřili jsme, že každému je jasné, že pro Broker Trust je etika v poradenství zkrátka zásadní, žádné divoké praktiky tady neprovozujeme, a že nakonec to uděláme tak, že nikdo nebude moct překroutit význam sdělení, které jsme chtěli dát. Sdílet jeho příběh a zkušenosti v době šíření různých pochybných dluhopisových nabídek má smysl. A abychom Jordana ukočírovali, což je ale téměř nemožné, pomohli jsme si Martinem Dočekalem, který dlouhodobě bojuje proti různým investičním nešvarům. No a pak už to chce prostě trochu štěstíčka, vezmete telefon a zavoláte. Mimochodem je to skvělý obchodník, ale nakonec jsme se domluvili. Myslím, že odvaha se vyplatila!

John Bowen to měl po Jordanovi složité, protože jeho energii může konkurovat snad jen Tomáš Sedláček. Ale jeho myšlenky jsou natolik nosné, že jsme věřili, že si z jeho prezentace diváci nějakou inspiraci odnesou. Přeci jen, jak často máte šanci nachytřit se od jednoho z nejúspěšnějších finančních poradců v USA? Ale protože jsme věděli, že jeho řeč bude možná o něco složitější na jedno poslechnutí, rozhodli jsme se do češtiny přeložit jeho knihu. V elektronické podobě ji před Vánoci dostanou všichni přihlášení na kongres.

A Dan Ariely na konec programu byl za nás skvělý. Možná u nás není tak známý jako Jordan Belfort, ale ve světě je to hvězda a my jsme ho zkrátka chtěli. Věřím, že vás dostal stejně jako nás nebo Tomáše Sedláčka. A při jejich následném rozhovoru měli někteří z nás i husí kůži.

A co napsat na závěr? Ještě znovu a znovu „special thanks“ všem produktovým partnerům, protože věřte nevěřte, udělat takovou konferenci je ještě dražší a složitější než živé setkání. Jen díky nim se to mohlo uskutečnit. Také našim dvěma ajťákům, jsou to kouzelníci. A Pozitivu, který to všechno natáčel a streamoval, protože to jsou ještě větší kouzelníci. Rozhodně všem kolegům, co nám pomáhali. A největší poděkování pak vám všem, co jste byli včera s námi, protože kvůli vám to děláme. Jsou to pokaždé velké nervy, jet v online a naživo je zkrátka riziko a během dne se nezastavíte, musíte být pořád ve střehu, ale vaše zpětná vazba, když je to za námi, nás neuvěřitelně nabíjí.

Děkujeme!

Váš Broker Trust

Související články

Ostatní, Poradenství

2023: Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Loňský rok je dávno za námi, a přestože pro nás byl velmi úspěšný, v Broker Trustu se raději díváme dopředu než do minulosti. Už brzy proto naše partnery seznámíme s…

11. 7. 2024 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Změny ve spoření na penzi. Jak získat maximum a co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?

Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech…

24. 6. 2024 9 minut čtení minut čtení

Poradenství

S novými kalkulačkami zvládnete výpočty za pár vteřin. Poradci mají ještě lepší přehled o provizích

Pokračujeme v rozhovoru s naším obchodním ředitelem Martinem Kouřilem. Tentokrát se zaměříme na dvacítku nových poradenských kalkulaček a probereme taky detailnější provizní přehled. Tipnete si, která kalkulačka je nejoblíbenější?

21. 6. 2024 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.