Alice Tomanová: Vzdělávání není o tom být stoprocentní v teorii, ale umět najít nejlepší řešení

O poolových firmách se říká, že na vzdělávání moc důraz nekladou. „Jsem ráda, že v Broker Trustu je to úplně jinak. Vzdělávání a podpora sítě jsou u nás dominantní a od konkurence to Broker Trust zásadně odlišuje,“ říká hned v úvodu podcastu BTčko Alice Tomanová. Ta tentokrát usedla netradičně do křesla pro hosty, protože hlavním tématem tohoto dílu bylo právě vzdělávání a rozvoj, které má Alice v BT pod sebou. Co všechno pro vás dokážeme udělat?

Ve finančním poradenství je jedna z nejdůležitějších věcí neusnout na vavřínech, držet krok s dobou a neustále se vzdělávat. V Broker Trustu tomu jdeme hodně naproti,“ říká Alice. Díky aktuálnímu dílu podcastu si uděláte rychlý přehled o nabídce vzdělávání, kterou mají partneři Broker Trustu k dispozici. Na své si přijdou stávající poradci, experti ve svých oborech i úplní nováčci. Pomůžeme vám splnit zpřísňující se povinné i následné vzdělávání a pro zájemce máme spoustu kurzů a školení, které vám rozšíří obzory napříč produktovými oblastmi.

U úvěrů a investic panuje ohledně následného vzdělávání poměrně hodně nejasností, kdy poradci často nevědí, zda a jak se musejí v těchto oblastech vzdělávat. V Broker Trustu jsme pro naši síť následné vzdělávání na úvěry a investice připravili společně s akreditovanou osobou a naši poradci ho mají zadarmo. Stačí toto vzdělávání splnit a všechno mají v pořádku,“ zmiňuje jednu z výhod Alice. Připomíná také, aby si všichni poradci, zejména v pojištění, následné vzdělávání splnili do konce roku, protože jinak bude muset být jejich registrace podle přísných pravidel zrušena.

Ohromující výsledky v praxi

Jedna věc jsou nutné teoretické znalosti, ale Alice vyzdvihuje jako mimořádně důležité také praktické dovednosti při jednání s klienty. „V Broker Trustu se snažíme, aby etika a práce s klientem byly na co nejvyšší úrovni. Ten nejlepší poradce nemusí být stoprocentní v teoretických testech, ale je pro mě mnohem cennější, pokud chce klientovi pomoct, mluví s ním a snaží se přijít s tím nejlepším řešením pro klienta.“

Takovou vzdělávací hvězdou, kdy si právě praxe poradci užívají dosyta, je investiční kurz Z lovce farmářem za 21 týdnů. „Nastavíte si nový systém práce a podle něho v následujících týdnech postupujete. A výsledky jsou ohromující. Nárůsty jsou i o stovky procent,“ popisuje Alice oblíbený kurz, jehož pátý „turnus“ bude už brzy startovat.

Z novinek, které bychom měli představit ještě do konce roku, zmiňuje Alice například Mapu vzdělávání, díky které se v nabídce kurzů a školení perfektně zorientujete. Mapa vás navede, kterým kurzem začít, kterým navázat a jak postupovat od základního přehledu až po nabídku pro pokročilé.

Od Kuchařky po Radu starších

Na každý segment má od nás poradce Kuchařku od A do Z, kdy nahlédne jednotlivým segmentům pod pokličku. Může pokračovat dále základními komunitami, kde má k dispozici mimo jiné produktové galerie a může diskutovat o různých tématech, a ti nejlepší se nám dostávají do „vyšších“ komunit. Například v investicích jim říkáme Rada starších, kde se setkávají poradci, kteří jsou produkčně na nejvyšších místech.  Diskutujeme s nimi další možný vývoj v segmentu, spolupracují s námi na rozvoji našich nástrojů, a vlastně se tak hezky vracíme zase na začátek,“ vypočítává Alice některé ze vzdělávacích možností.

Chcete si poslechnout o nabídce vzdělávání více? Pusťte si celý podcast, provedeme vás možnostmi pěkně krok za krokem. Dozvíte se mimo jiné:

  • V čem vzdělávání pomohl covid-19 a co jsou silné a slabé stránky online vzdělávání?
  • Proč z vás žádná zkouška neudělá poradce, kterého si klient přeje?
  • Jak fungují naše BT Komunity?
  • Co najdete v Galerii produktů?
  • Co všechno najdete ve vzdělávacím portálu BT Edu a co jsou nejnavštěvovanější položky?
  • Vyčnívá někdo mezi poradenskými partnery ve vzdělávání?
  • Jak si domluvit vzdělávací akci přímo u vás v regionu?
  • Jak pomůžeme úplným nováčkům, kteří ve financích teprve začínají?
  • Jaké vzdělávací akce nás v letošním roce čekají?
  • Kde se vzdělává sama Alice?

Související články

Ostatní, Poradenství

2023: Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Loňský rok je dávno za námi, a přestože pro nás byl velmi úspěšný, v Broker Trustu se raději díváme dopředu než do minulosti. Už brzy proto naše partnery seznámíme s…

11. 7. 2024 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Změny ve spoření na penzi. Jak získat maximum a co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?

Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech…

24. 6. 2024 9 minut čtení minut čtení

Poradenství

S novými kalkulačkami zvládnete výpočty za pár vteřin. Poradci mají ještě lepší přehled o provizích

Pokračujeme v rozhovoru s naším obchodním ředitelem Martinem Kouřilem. Tentokrát se zaměříme na dvacítku nových poradenských kalkulaček a probereme taky detailnější provizní přehled. Tipnete si, která kalkulačka je nejoblíbenější?

21. 6. 2024 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306