Alice Tomanová: Vzdělávání není o tom být stoprocentní v teorii, ale umět najít nejlepší řešení

O poolových firmách se říká, že na vzdělávání moc důraz nekladou. „Jsem ráda, že v Broker Trustu je to úplně jinak. Vzdělávání a podpora sítě jsou u nás dominantní a od konkurence to Broker Trust zásadně odlišuje,“ říká hned v úvodu podcastu BTčko Alice Tomanová. Ta tentokrát usedla netradičně do křesla pro hosty, protože hlavním tématem tohoto dílu bylo právě vzdělávání a rozvoj, které má Alice v BT pod sebou. Co všechno pro vás dokážeme udělat?

Ve finančním poradenství je jedna z nejdůležitějších věcí neusnout na vavřínech, držet krok s dobou a neustále se vzdělávat. V Broker Trustu tomu jdeme hodně naproti,“ říká Alice. Díky aktuálnímu dílu podcastu si uděláte rychlý přehled o nabídce vzdělávání, kterou mají partneři Broker Trustu k dispozici. Na své si přijdou stávající poradci, experti ve svých oborech i úplní nováčci. Pomůžeme vám splnit zpřísňující se povinné i následné vzdělávání a pro zájemce máme spoustu kurzů a školení, které vám rozšíří obzory napříč produktovými oblastmi.

U úvěrů a investic panuje ohledně následného vzdělávání poměrně hodně nejasností, kdy poradci často nevědí, zda a jak se musejí v těchto oblastech vzdělávat. V Broker Trustu jsme pro naši síť následné vzdělávání na úvěry a investice připravili společně s akreditovanou osobou a naši poradci ho mají zadarmo. Stačí toto vzdělávání splnit a všechno mají v pořádku,“ zmiňuje jednu z výhod Alice. Připomíná také, aby si všichni poradci, zejména v pojištění, následné vzdělávání splnili do konce roku, protože jinak bude muset být jejich registrace podle přísných pravidel zrušena.

Ohromující výsledky v praxi

Jedna věc jsou nutné teoretické znalosti, ale Alice vyzdvihuje jako mimořádně důležité také praktické dovednosti při jednání s klienty. „V Broker Trustu se snažíme, aby etika a práce s klientem byly na co nejvyšší úrovni. Ten nejlepší poradce nemusí být stoprocentní v teoretických testech, ale je pro mě mnohem cennější, pokud chce klientovi pomoct, mluví s ním a snaží se přijít s tím nejlepším řešením pro klienta.“

Takovou vzdělávací hvězdou, kdy si právě praxe poradci užívají dosyta, je investiční kurz Z lovce farmářem za 21 týdnů. „Nastavíte si nový systém práce a podle něho v následujících týdnech postupujete. A výsledky jsou ohromující. Nárůsty jsou i o stovky procent,“ popisuje Alice oblíbený kurz, jehož pátý „turnus“ bude už brzy startovat.

Z novinek, které bychom měli představit ještě do konce roku, zmiňuje Alice například Mapu vzdělávání, díky které se v nabídce kurzů a školení perfektně zorientujete. Mapa vás navede, kterým kurzem začít, kterým navázat a jak postupovat od základního přehledu až po nabídku pro pokročilé.

Od Kuchařky po Radu starších

Na každý segment má od nás poradce Kuchařku od A do Z, kdy nahlédne jednotlivým segmentům pod pokličku. Může pokračovat dále základními komunitami, kde má k dispozici mimo jiné produktové galerie a může diskutovat o různých tématech, a ti nejlepší se nám dostávají do „vyšších“ komunit. Například v investicích jim říkáme Rada starších, kde se setkávají poradci, kteří jsou produkčně na nejvyšších místech.  Diskutujeme s nimi další možný vývoj v segmentu, spolupracují s námi na rozvoji našich nástrojů, a vlastně se tak hezky vracíme zase na začátek,“ vypočítává Alice některé ze vzdělávacích možností.

Chcete si poslechnout o nabídce vzdělávání více? Pusťte si celý podcast, provedeme vás možnostmi pěkně krok za krokem. Dozvíte se mimo jiné:

  • V čem vzdělávání pomohl covid-19 a co jsou silné a slabé stránky online vzdělávání?
  • Proč z vás žádná zkouška neudělá poradce, kterého si klient přeje?
  • Jak fungují naše BT Komunity?
  • Co najdete v Galerii produktů?
  • Co všechno najdete ve vzdělávacím portálu BT Edu a co jsou nejnavštěvovanější položky?
  • Vyčnívá někdo mezi poradenskými partnery ve vzdělávání?
  • Jak si domluvit vzdělávací akci přímo u vás v regionu?
  • Jak pomůžeme úplným nováčkům, kteří ve financích teprve začínají?
  • Jaké vzdělávací akce nás v letošním roce čekají?
  • Kde se vzdělává sama Alice?

Související články

Poradenství, Vzdělávání

Anketa: Nejlepší škola v praxi? První průšvih, zkušená v Kanadě nebo fungování akciového trhu

Nový školní rok je tu, ale jistě se shodneme, že pro získání zkušeností je vedle školy zásadní každodenní praxe. Co „vyškolilo“ naše produktové analytiky, když začali sami pracovat ve financích?…

4. 9. 2023 6 minut čtení minut čtení

Podcasty

Dušan Šídlo: Dvěma třetinám klientů hrozí kvůli podpojištění problémy. Stáhněte si tipy zdarma

Jedna z největších výzev v oblasti finanční gramotnosti. Tak mluví pojistný expert Dušan Šídlo o podpojištění, které je v posledních letech velmi palčivým problémem. „Češi řeší desetikorunové poplatky v bankách,…

1. 8. 2023 3 minut čtení minut čtení

Podcasty, Poradenství

Martin Macho: Díky péči o kmen jsme loni měli dvojnásobný obrat

Vystudovaný silnoproudař zůstal věrný pojistkám, i když ty elektrické vyměnil za pojišťovnictví. Martin Macho spoluvlastní a řídí finančně-poradenskou společnost M.S.Quatro, jednoho z významných partnerům Broker Trustu. V podcastu BTčko jsme…

30. 6. 2023 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.