Vzdělávání není o chlebíčcích. Je to způsob, jak si udržet náskok

V Broker Trustu jsme přesvědčení, že celoživotní vzdělávání patří k práci každého finančního profesionála. „Klienti se dnes o finanční produkty stále více zajímají, mají sofistikovanější požadavky a vzdělávání je způsob, jak si udržet profesní náskok,“ říká Věrka Bittová, která má u nás vzdělávání na starosti. Co všechno našim partnerům v této oblasti nabízíme?

Kdyby bylo vzdělávání finančních poradců voda, tak Věra skočila rovnýma nohama do pořádně rozbouřené řeky. Do Broker Trustu nastoupila loni v době právě se rozjíždějící koronavirové pandemie. „Museli jsme rychle přejít do online módu a najít způsoby, jak pro naše partnery zajistit vyhovující způsob vzdělávání elektronickou cestou bez fyzické účasti, která nebyla možná,“ říká Věra. 

Pro mnoho lidí to byl tehdy nový způsob komunikace a vyznat se ve všech těch aplikacích a jejich ovládání nebylo jen tak. Poměrně rychle si ale všichni s novými výzvami poradili. „S naší pomocí, občas poradcům pomohly i jejich děti,“ směje se Věrka.

Rozsáhlejší možnosti

Celkově podle Věry ale přechod do online podoby vzdělávání neuškodil, spíše naopak. „Zprostředkováváme partnerům například produktová školení různých producentů a najednou jsme mohli vytvářet balíčky několika školení najednou, kdy se stačilo pohodlně připojit z domova nebo kanceláře. Člověk se toho dozvěděl mnohem více, než kdyby musel někam cestovat. Osobní kontakt je samozřejmě důležitý, ale jsem přesvědčená, že kvalitu školení se podařilo zachovat i v online verzi.“ Ne náhodou tak řada finančních institucí i nyní zůstává u elektronických školení, prezenční varianty jsou stále spíše výjimkou.

Setkala jsem se i s názory, že na online školení lidé nepřijdou, protože k tomu nebudou ‚mít chlebíčky‘, ale to se nepotvrdilo, na jednotlivá školení jsme měli pravidelně přes sto účastníků a zájem stále trvá,“ popisuje Věra.

Věra Bittová, koordinátorka vzdělávání

Navštivte Galerii produktů

Našim partnerům zprostředkováváme školení bank, pojišťoven, stavebních spořitelen nebo investičních společností, zpravidla o nových produktech. Tato školení nabízíme prostřednictvím balíčků nazvaných Galerie produktů, kdy v rámci jednoho bloku uslyší účastníci novinky většinou od tří až čtyř producentů. O tato školení je momentálně mezi poradci největší zájem.

Samostatnou kapitolou jsou pak školení stále oblíbenější investiční platformy Edward. Mají je na starost Martin Večerka a Markéta Buryánová. Školení je rozděleno na dva stupně – Začínáme s Edwardem a navazující Rosteme s Edwardem. Investiční zkušenosti poradců rozvíjí i Investiční komunita, která je také odstupňována. Základní stupeň je pro všechny poradce, střední pro ty, kteří si jsou v investicích už jistější v kramflecích, a poslední nejvyšší stupeň je zaměřený na top investiční poradce.

Z lovce farmářem

Velký úspěch zaznamenal také tréninkový program Z lovce farmářem za 21 týdnů. Jeho cílem je naučit poradce pracovat s klientovými investicemi jednoduše a efektivně, a budovat tak rostoucí pasivní příjem a hodnotu svého podnikání. Tohoto programu se může zúčastnit 50 TOP poradců a zažijí nejen praktické workshopy, investiční odborné webináře, ale také mentoring a koučink ohledně práce s klientem. „Na konci se vše vyhodnotí, aby poradci sami viděli, jaký kus práce za tu dobu odvedli. Vzhledem k tomu, že první běh byl velmi úspěšný, spouštíme teď na podzim druhý. Věříme, že se poradcům bude líbit a přinese jim stejný úspěch jako jejich předchůdcům,“ říká Věra. Jen pro lepší představu, objem prostředků pod správou (AUM) průměrně u absolventů posledního programu vzrostl o 117 %, tedy přibližně o 4,4 milionu korun.

Pořádáme pak také školení s vlastními experty a analytiky, samozřejmostí jsou i vstupní školení, kdy všechny nové smluvní partnery seznamujeme s tím, jak to v Broker Trustu chodí a jak zvládnout úspěšně související administrativu.

Firemní obchody jsou velká věc

 „Velká věc je také školení ohledně firemních obchodů, kterou zatím mnoho konkurenčních společností nenabízí. Náš odborník na tuto oblast Jirka Sláma představí možnosti, které lze firemním zákazníkům nabídnout, a zároveň s dotažením těchto obchodů našim partnerům ochotně, a hlavně úspěšně pomůže,“ dodává Věra.

V době probíhající pandemie vrcholila také nutnost získat certifikaci pro uzavírání pojistných smluv. I přes náročné podmínky ohledně pořádání zkoušek, musel Broker Trust odhlásit z evidence České národní banky méně jak 10 procent vázaných zástupců. Řada z nich navíc zkoušky plní v těchto měsících. „Hodně pomohlo, že jsme pro poradce vyjednávali i speciální termíny, ve kterých mohli zkoušky absolvovat,“ dodává Věrka.

Připomíná také, že ti, kteří zkoušky úspěšně složili v loňském roce, potřebují letos splnit povinných 15 hodin následného vzdělávání, jinak jim bude certifikát zrušený. „Byla by to zbytečná komplikace, proto doporučuji všem partnerům, aby nenechávali splnění tohoto požadavku na poslední chvíli a využili třeba zvýhodněné nabídky, které jsme jim domluvili u organizací jako EFPA nebo Vector. Mají připravené balíčky přímo pro kategorie, ve kterých získali certifikaci, díky kterým splní povinné vzdělávání, aniž by museli hledat jednotlivé kurzy. A jako partneři Broker Trustu získají slevu. Kurzy jsou online a finanční poradce si sám určí čas, kdy se jim chce věnovat,“ dodává Věrka.

Důležitá informace pro naše partnery na závěr: Nezapomínejte nám posílat informace o absolvovaném následném vzdělávání na e-mail: evidence.BT3@brokertrust.cz.

Související články

Ostatní, Rizika

Nově v portfoliu: Pojištění auta se slevou za kilometry

Slevu za počet ujetých kilometrů bez dalších podmínek můžete pro své klienty získat již u dvou pojišťoven: u pojišťoven Allianz a Pillow. Druhou jmenovanou máme nově v portfoliu, proto se…

29. 9. 2021 5 minut čtení minut čtení

Ostatní

Obrat Broker Trustu dál silně roste, v prvním pololetí dosáhl 1,5 miliardy korun

Obrat největšího českého broker poolu Broker Trustu navázal na loňský silný růst a za první pololetí letošního roku dosáhl bezmála 1,5 miliardy korun. V meziročním srovnání se obrat zvýšil o…

25. 8. 2021 2 minut čtení minut čtení

Ostatní

Vaše dary už pomáhají na Moravě

„Vyrazili jste nám dech.“ To vzkazuje partnerům Broker Trustu Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci, který provozuje i dárcovskou platformu znesnáze21. Právě jejím prostřednictvím jsme se rozhodli pomoct lidem, které…

26. 7. 2021 2 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.