Vaše dary už pomáhají na Moravě

„Vyrazili jste nám dech.“ To vzkazuje partnerům Broker Trustu Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci, který provozuje i dárcovskou platformu znesnáze21. Právě jejím prostřednictvím jsme se rozhodli pomoct lidem, které v červnu zasáhlo na Moravě tornádo. Společně jsme přispěli 1,5 milionu korun. Peníze už začal fond rozdělovat konkrétním příjemcům.

„Děkuji, že jste takto rychle zareagovali na naši sbírku Celé Česko na pomoc Moravě. Za pár dní jste vybrali neuvěřitelnou sumu. Stejně jako vy i my máme rádi čísla, a mohu vám říct, že jste se stali největším firemním dárcem do této sbírky,“ říká mimo jiné Čestmír Horký ve videu pro partnery Broker Trustu.

Když jsme u těch čísel, tak NFP už pomohl 21 rodinám, mezi které rozdělil celkem částku 6 milionů korun. Tito lidé často přišli kompletně o střechu nad hlavou, některé domy bude nutné zbourat. Za část prostředků se také nakupuje stavební materiál na obnovu poškozených nemovitostí, které jdou ještě zachránit. 

V NFP si dávají hodně záležet na tom, jak prostředky využijí, na místo opakovaně posílají své zástupce. „Velmi pečlivě řešíme, kam peníze posíláme. Naši činnost koordinujeme s místními krizovými štáby, dalšími neziskovými organizacemi a do terénu vyjíždí i člen naší správní rady. Zkrátka, kontrolujeme každou korunu, kterou jsme i díky vám získali,“ dodává Čestmír Horký.

Nám nezbývá než znovu zopakovat, že jsme hrdí na to, jaké partnery máme, a mnohokrát děkujeme všem, kteří se s námi do pomoci zapojili. Pokud byste chtěli podpořit nějaké další příběhy, na platformě znesnáze21 najdete celou řadu dalších sbírek pro lidi, kteří se zrovna nyní nacházejí v tíživé životní situaci.

Související články

Ostatní

Vzdělávání není o chlebíčcích. Je to způsob, jak si udržet náskok

V Broker Trustu jsme přesvědčení, že celoživotní vzdělávání patří k práci každého finančního profesionála. „Klienti se dnes o finanční produkty stále více zajímají, mají sofistikovanější požadavky a vzdělávání je způsob,…

22. 9. 2021 6 minut čtení minut čtení

Ostatní

Obrat Broker Trustu dál silně roste, v prvním pololetí dosáhl 1,5 miliardy korun

Obrat největšího českého broker poolu Broker Trustu navázal na loňský silný růst a za první pololetí letošního roku dosáhl bezmála 1,5 miliardy korun. V meziročním srovnání se obrat zvýšil o…

25. 8. 2021 2 minut čtení minut čtení

Ostatní

Do penze již v 60 letech? Pomůže předdůchod

Podle aktuálního průzkumu agentury IPSOS chtějí mladí Češi odejít do penze dříve, a to už při dosažení věku 60 let. Pomoci splnit tento sen může i státem podporované doplňkové penzijní…

22. 7. 2021 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.