Vaše dary už pomáhají na Moravě

„Vyrazili jste nám dech.“ To vzkazuje partnerům Broker Trustu Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci, který provozuje i dárcovskou platformu znesnáze21. Právě jejím prostřednictvím jsme se rozhodli pomoct lidem, které v červnu zasáhlo na Moravě tornádo. Společně jsme přispěli 1,5 milionu korun. Peníze už začal fond rozdělovat konkrétním příjemcům.

„Děkuji, že jste takto rychle zareagovali na naši sbírku Celé Česko na pomoc Moravě. Za pár dní jste vybrali neuvěřitelnou sumu. Stejně jako vy i my máme rádi čísla, a mohu vám říct, že jste se stali největším firemním dárcem do této sbírky,“ říká mimo jiné Čestmír Horký ve videu pro partnery Broker Trustu.

Když jsme u těch čísel, tak NFP už pomohl 21 rodinám, mezi které rozdělil celkem částku 6 milionů korun. Tito lidé často přišli kompletně o střechu nad hlavou, některé domy bude nutné zbourat. Za část prostředků se také nakupuje stavební materiál na obnovu poškozených nemovitostí, které jdou ještě zachránit. 

V NFP si dávají hodně záležet na tom, jak prostředky využijí, na místo opakovaně posílají své zástupce. „Velmi pečlivě řešíme, kam peníze posíláme. Naši činnost koordinujeme s místními krizovými štáby, dalšími neziskovými organizacemi a do terénu vyjíždí i člen naší správní rady. Zkrátka, kontrolujeme každou korunu, kterou jsme i díky vám získali,“ dodává Čestmír Horký.

Nám nezbývá než znovu zopakovat, že jsme hrdí na to, jaké partnery máme, a mnohokrát děkujeme všem, kteří se s námi do pomoci zapojili. Pokud byste chtěli podpořit nějaké další příběhy, na platformě znesnáze21 najdete celou řadu dalších sbírek pro lidi, kteří se zrovna nyní nacházejí v tíživé životní situaci.

Související články

Ostatní, Poradenství

Jak zvládat výzvy v byznysu i životě, poradí BT Kongres. Sledujte zdarma online

Broker Trust pořádá v pondělí 31. října už druhý letošní BT Kongres, akci pro finanční profesionály napříč trhem. Zástupci čtyř desítek bank, pojišťoven, investičních a dalších finančních společností již tradičně…

25. 10. 2022 3 minut čtení minut čtení

Ostatní, Výnosy

Fond obnovitelných zdrojů energie

Zhodnocování prostředků ve fondu WATT & YIELD zaměřeném na solární a větrné elektrárny skupiny PORTIVA: stabilní investice pro udržitelnější budoucnost.

21. 10. 2022 2 minut čtení minut čtení

Ostatní, Poradenství

Speciální host BT Kongresu nabídne mix vtipu a užitečných rad do byznysu i života

Už 31. října pořádáme další BT Kongres, na kterém se sejdou stovky finančních profesionálů. Zdarma otevíráme možnost se do dění zapojit a sledovat online více jak 40 řečníků. Je z…

3. 10. 2022 2 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.