Vaše dary už pomáhají na Moravě

„Vyrazili jste nám dech.“ To vzkazuje partnerům Broker Trustu Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci, který provozuje i dárcovskou platformu znesnáze21. Právě jejím prostřednictvím jsme se rozhodli pomoct lidem, které v červnu zasáhlo na Moravě tornádo. Společně jsme přispěli 1,5 milionu korun. Peníze už začal fond rozdělovat konkrétním příjemcům.

„Děkuji, že jste takto rychle zareagovali na naši sbírku Celé Česko na pomoc Moravě. Za pár dní jste vybrali neuvěřitelnou sumu. Stejně jako vy i my máme rádi čísla, a mohu vám říct, že jste se stali největším firemním dárcem do této sbírky,“ říká mimo jiné Čestmír Horký ve videu pro partnery Broker Trustu.

Když jsme u těch čísel, tak NFP už pomohl 21 rodinám, mezi které rozdělil celkem částku 6 milionů korun. Tito lidé často přišli kompletně o střechu nad hlavou, některé domy bude nutné zbourat. Za část prostředků se také nakupuje stavební materiál na obnovu poškozených nemovitostí, které jdou ještě zachránit. 

V NFP si dávají hodně záležet na tom, jak prostředky využijí, na místo opakovaně posílají své zástupce. „Velmi pečlivě řešíme, kam peníze posíláme. Naši činnost koordinujeme s místními krizovými štáby, dalšími neziskovými organizacemi a do terénu vyjíždí i člen naší správní rady. Zkrátka, kontrolujeme každou korunu, kterou jsme i díky vám získali,“ dodává Čestmír Horký.

Nám nezbývá než znovu zopakovat, že jsme hrdí na to, jaké partnery máme, a mnohokrát děkujeme všem, kteří se s námi do pomoci zapojili. Pokud byste chtěli podpořit nějaké další příběhy, na platformě znesnáze21 najdete celou řadu dalších sbírek pro lidi, kteří se zrovna nyní nacházejí v tíživé životní situaci.

Související články

Ostatní

Hypotéka pro budoucnost

„Podle aktuálních průzkumů České spořitelny a Buřinky téměř třetina klientů klade při pořízení nemovitosti důraz na úsporu energií a udržitelnost. Pro čtvrtinu Čechů je úspora energií jedním z hlavních faktorů…

3. 5. 2022 2 minut čtení minut čtení

Ostatní

Tři workshopy a 35 přednášek pro turbulentní dobu. To nabízí Broker kongres

Už ve středu 4. května pořádáme v pořadí 23. Broker kongres, akci otevřenou pro všechny finanční profesionály napříč trhem. Většinu programu lze sledovat zdarma v rámci online přenosu. Na dálku…

29. 4. 2022 3 minut čtení minut čtení

Ostatní

Aspoň trochu normální život pro děti z Ukrajiny. I tak pomohou peníze z naší sbírky

Chodily do školy, na kroužky, sportovaly. Prostě žily normální dětství. Pak ale přišla válka a všechno bylo jinak. Desetitisíce ukrajinských dětí musely ze dne na den opustit domov a utéct…

12. 4. 2022 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.