U pyramid Číňani inspiraci nenašli. Zkusí to v poolu?

Tři dny strávil v České republice čínský prezident s početným doprovodem. Exkluzivně jsme zjistili pravý důvod státní návštěvy z Říše středu. Není tajemství, že kondice čínské ekonomiky v posledních letech pokulhává a tamní vláda hledá recept pro její oživení. „Slyšeli jsme o zázračných poradcích z České republiky. Prý dokáží uzdravit z finanční slepoty, pracují skoro zadarmo, klientů mají tolik, že zablokují letiště, a když...

Tři dny strávil v České republice čínský prezident s početným doprovodem. Exkluzivně jsme zjistili pravý důvod státní návštěvy z Říše středu.

Není tajemství, že kondice čínské ekonomiky v posledních letech pokulhává a tamní vláda hledá recept pro její oživení. „Slyšeli jsme o zázračných poradcích z České republiky. Prý dokáží uzdravit z finanční slepoty, pracují skoro zadarmo, klientů mají tolik, že zablokují letiště, a když si u nich chtěl přivydělat Leoš Mareš, dali mu košem. Vypravili jsme se k nim tedy pro inspiraci, jak znovu nastartovat naši ekonomiku, jak se starat o finance v moderní době, “ prozradil zdroj z prezidentské delegace.

Až do Číny tak dorazila kampaň nejmenované české společnosti, která se rozhodla propagovat své odborné služby na internetu i billboardech. Zatímco v Česku nad ní mnozí kroutí hlavou, na Východě zaujala. „Plakáty se nám hned zalíbily, dokonce jsme zvažovali, že se jimi inspirujeme pro naši stranickou propagandu,“ pokračuje dobře informovaný zdroj.

Jenže velká očekávání se změnila ve zklamání. „Čekali jsme finančně-poradenské Supermany, fungující společnost do moderní doby, parťáky, se kterými bude chtít každý spolupracovat. Až na místě jsme zjistili realitu. Bylo to jako bychom přijeli někam k dávnověkým pyramidám. To jsme mohli rovnou zůstat u Čínské zdi,“ popisuje zdroj nepříjemné dojmy z omšelé MLM struktury s tím, že tohle není model, podle kterého by se chtěla Čína inspirovat. „Zarazil nás také proud lidí, kteří odtamtud odcházeli. Prý že takhle se poradenství do budoucna dělat nedá, že se do toho pustí raději sami, v poolu. Musíme si to teď srovnat v hlavě,“ uzavírá člen delegace.

Související články

Ostatní

Tři příležitosti pro klienty i finanční poradce

Posláním finančních poradců je zlepšovat finanční kondici svých klientů. V tomto ohledu pokulhává často používané přirovnání k rodinnému lékaři. Lékař, alespoň v západní medicíně, většinou řeší až chorobný stav svého…

22. 1. 2021 6 minut čtení minut čtení

Ostatní

Přibývá pojistek pro seniory. Jsou aktivnější a nechtějí zůstat na obtíž

Česká populace stárne a lidí v důchodovém věku přibývá. Starobní penzi u nás nyní pobírá více než 2,4 milionu osob. Pojišťovny si toho jsou vědomy a pro starší ročníky rozšiřují…

23. 12. 2020 6 minut čtení minut čtení

Poradenství

Je to za námi:)

Již mnoho let se dvakrát do roka potkáváme s partnery na velkém Broker kongresu. Protože se rádi vidíme, vyměníme zkušenosti a pochytáme nové nápady. Jenže co když je tu COVID?

11. 12. 2020 6 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje