Také chcete „Mít vše hotovo“?

Lidský mozek dokáže skvělé věci. Tak ho nepoužívejte jako flash disk nebo databanku, ale dejte mu prostor efektivně řešit výzvy, problémy a záležitosti, kterým denně čelíte. Jak? To se dozvíte na FinTV díky seriálu s koučem Danielem Gamrotem. Klíčem k úspěchu je dnes vyhledávaná metoda známá jako Getting things done (GTD) – neboli „Mít vše hotovo.“ Vymyslel ji...

Lidský mozek dokáže skvělé věci. Tak ho nepoužívejte jako flash disk nebo databanku, ale dejte mu prostor efektivně řešit výzvy, problémy a záležitosti, kterým denně čelíte. Jak? To se dozvíte na FinTV díky seriálu s koučem Danielem Gamrotem.

Klíčem k úspěchu je dnes vyhledávaná metoda známá jako Getting things done (GTD) – neboli „Mít vše hotovo.“ Vymyslel ji a ve stejnojmenné knize sepsal Američan David Allen, jeden z nejvýznamnějších koučů v oblasti time managementu a optimalizace pracovního procesu.

Pokud se budete řídit zásadami GTD, naučíte se lépe zaznamenávat záležitosti okolo sebe, třídit je, přiřazovat jim priority a efektivně je řešit. Vše začíná u toho vyčistit si hlavu od přebytečných informací, které můžete klidně zaznamenat na externí médium (třeba blok nebo do speciálních softwarových programů). Místo toho, abyste museli vzpomínat na to, co máte udělat, se soustředíte na to, jak to uděláte.

„Celá metoda GTD stojí na třech základních principech. První princip je dostat věci pod kontrolu. Ten druhý vytyčit si správné a konkrétní cíle. Třetí naplánovat si cestu k těmto cílům,“ říká Daniel Gamrot, který GTD trénuje během svých lekcí po celé ĆR i v zahraničí. Danielovými semináři prošlo už přes 1000 účastníků – ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, podnikatelé i finanční poradci. Nyní se k nim můžete prostřednictvím FinTV přidat i vy.

Když si osvojíte principy GTD, získáte nadhled nad záležitostmi okolo sebe a dokážete je snáze zpracovat, zorganizovat a vyřešit. Není to těžké. Úvodní video o metodě GTD najdete zde. Pokud již o GTD něco málo víte, začněte prvním dílem – Jak správně zaznamenávat informace! Další díly na Vás čekají na FinTV!

GTD_DGplay

 

 

Související články

Ostatní

Přibývá pojistek pro seniory. Jsou aktivnější a nechtějí zůstat na obtíž

Česká populace stárne a lidí v důchodovém věku přibývá. Starobní penzi u nás nyní pobírá více než 2,4 milionu osob. Pojišťovny si toho jsou vědomy a pro starší ročníky rozšiřují…

23. 12. 2020 6 minut čtení minut čtení

Poradenství

Je to za námi:)

Již mnoho let se dvakrát do roka potkáváme s partnery na velkém Broker kongresu. Protože se rádi vidíme, vyměníme zkušenosti a pochytáme nové nápady. Jenže co když je tu COVID?

11. 12. 2020 6 minut čtení minut čtení

Ostatní

Tři kredity od EFPA. Co dalšího přinese Broker kongres?

Už příští týden, ve čtvrtek 10. prosince pořádáme letošní druhý Broker kongres, znovu kompletně online a s podtitulem Evoluce na druhou. Bude to špičková akce na mezinárodní úrovni, na které…

4. 12. 2020 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje