(Ne)Slavíme narozeniny. Broker Trustu je 20 let

Když člověk slaví narozeniny, natož kulatiny, sejde se s přáteli a rodinou, stoly se prohýbají pod chlebíčky, vzduchem létají špunty od šampaňského… Dnes má Broker Trust 20 let. Tak kde je ta oslava?

Žádnou nepořádáme. Ne že by nebylo co slavit. Stabilně rosteme a poslední rok byl pro nás a naše partnery mimořádně úspěšný, vir nevir. Na rovinu jsme si ale řekli, že dnešek pro nás bude normální pracovní den. Věříme, že naši partneři teď ocení hlavně kvalitní servis a podporu. Přesvědčujeme se o tom už 20 let a v době koronavirové to platí dvojnásob. A na oslavy bude letos jistě příhodnější čas.

Stejně nám to nedá, abychom trochu „nebilancovali“, narozeniny k tomu svádí. Nebojte, celých 20 let procházet nebudeme, od toho tu máme náš příběh, kde si všechno přečtete.

Naše cesta má spoustu milníků, zásadní byl ale její začátek. V roce 2001 Zdeněk Sluka založil Broker Trust jako první Broker pool v republice a měl jasnou vizi – dát finančním poradcům takový servis, podporu a zázemí, aby mohli vykonávat finanční poradenství jako řemeslo. Poctivé, moderní, s dlouhodobým přínosem pro koncové klienty i poradce. Svobodně, ale ne sami. V době, kdy naše profese neměla nejlepší zvuk, to byl docela revoluční přístup.

Stále máme chuť

Spousta věcí se od té doby změnila. Místo Nokií 3310 nosíme po kapsách chytré telefony, pracovní stoly nám nezabírají hromady smluv, ale papírování řešíme elektronicky, s klienty se potkáváme běžně online… Něco jsou změny kosmetické, něco výraznější, ale naše vize je stále stejná. Tvořit budoucnost finančního poradenství.

Snad nám odpustíte, když se jako oslavenec trochu poplácáme po zádech. Díky chuti inovovat a měnit věci k lepšímu patříme i dnes k těm, kdo udávají ve finančním poradenství trendy. Neustále vylepšujeme naše chytré nástroje, aby finančním poradcům usnadňovaly práci a pomáhaly jim úspěšně podnikat v jakýchkoliv podmínkách. Rodina našich nástrojů dnes pomáhá porovnat, vybrat a sjednat naprostou většinu produktů čistě online od pojištění přes hypotéky po investice. Poslední rok to skrz naskrz prověřil a ukázal nám, že sázka na digitalizaci byla správná volba.

Ve financích hrají zásadní roli čísla, tak teď necháme mluvit je. Za loňský rok jsme díky našim partnerům dosáhli obratu 2,2 miliardy korun. Ne že by na tom nějak zvlášť záleželo, ale podle všeho to z nás dělá jedničku mezi finančně-poradenskými firmami. Jsme jasnou jedničkou v hypotékách, loni naši partneři zprostředkovali úvěry na bydlení v objemu 50 miliard korun. Jen v investicích jsme loni rostli o 40 procent, jejich spravovaná hodnota dosáhla 26 miliard korun…

Děkujeme…

Servis poskytujeme třem tisícům aktivních finančních poradců. Výše uvedená čísla jsou hlavně jejich zásluhou. A my jim chceme poděkovat za jejich práci, důvěru i to, jak skvěle se dokázali přizpůsobit novým podmínkám. Víme, že to neměli (a nemají) snadné, ale jsme v tom společně a zvládáme to. Po roce s koronavirem se to nebojíme říct nahlas.

Velké díky patří také všem kolegyním a kolegům, kteří na centrále a v regionech dnes a denně pracují na tom, abychom našim partnerům poskytovali servis nejen na papíře, ale aby se o nás mohli reálně opřít, když to potřebují. Nejsme „neviditelní“. Máme zkušené obchodníky a regionální ředitele, trenéry a analytiky, kteří jsou s finančními poradci na jedné lodi. Po e-mailu, telefonu, online nebo osobně společně řešíme, jak úspěšně rozvíjet podnikání našich partnerů po všech stránkách. Aktivně nabízíme řešení a nové příležitosti, ať už jde o investice nebo třeba zaměstnanecké benefity. Vy všichni nyní dokazujete, jak se naše týmy dokážou semknout a doslova makat na 200 procent, abychom finančním poradcům byli k ruce. Zaslouží si to.

Po celé republice je nás už sto padesát. Práce u nás je atraktivní nejen pro finanční experty z velkých bank a pojišťoven, ale před lety by si asi málokdo pomyslel, že o práci u nás se budou ucházet i špičkoví „ajťáci“. Máme z toho radost, protože to náš servis dostává zase na další úroveň.

Víme, že žádný strom neroste do nebe. Myslíme na to neustále. Když zůstaneme u přirovnání ke stromu, tak stabilně rosteme, ale nezapomínáme ani na to, aby sílily i naše kořeny a kmen. Jen tak lze růst bezpečně a odolávat různým vichřicím – třeba finanční krizi z let 2008/2009. Ustáli jsme ji a společně si poradíme se vším, co přijde.

Proto chceme ještě více posilovat možnosti vzdělávání a sdílení zkušeností v rámci komunity, podporovat školení a osobní rozvoj nebo dál vylepšovat naše chytré nástroje, aby byly finančním poradcům spolehlivými parťáky. Čekají nás velké věci. Těšíme se na ně. Obzvlášť, když na naší cestě jdeme s tak skvělými partnery, kolegy, přáteli.

Děkujeme za těch 20 let. Byla to jízda a jedeme dál.

Váš Broker Trust

Související články

Ostatní, Poradenství, Výnosy

Máme se bát další globální finanční krize?

V právě skončeném týdnu se akciové indexy po celém světě poměrně prudce propadly. Důvodem negativního vývoje byl krach tří amerických bank, když jedna z nich byla dokonce dvanáctou největší bankou…

15. 3. 2023 4 minut čtení minut čtení

Ostatní, Poradenství, Úvěrování

Dostupnost bydlení se zlepšuje díky poklesu cen i sazeb hypoték (analýza Golem)

Pokles cen bytů v únoru zpomalil. V meziměsíčním srovnání průměrné nabídkové ceny bytů klesly jen o 8 000 Kč jak vyplývá z aktuálních dat portálu RealityČechy.cz.

14. 3. 2023 3 minut čtení minut čtení

Ostatní, Výnosy

Nenechávejte to náhodě. Na penzi se vyplatí začít spořit co nejdříve

Kdy budu moct odejít do důchodu? Jak vysoký důchod budu mít? A můžu s tím vůbec důstojně vyžít? To jsou otázky, které se dnes asi honí hlavou řadě lidí, protože…

24. 2. 2023 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.