Jak vidí český trh poradenská eSa Stuchlík a Sluka?

Oba řídí úspěšné poradenské společnosti, které si přímo konkurují. Každý reprezentuje odlišný byznysový model. Občas to mezi nimi zablýská. Jak to dopadne, když se potkají ředitel Fincentra Petr Stuchlík a Zdeněk Sluka, ředitel Broker Trustu, k tomu se přidají kamery, moderátor a „výbušná“ témata typu MLM vs. broker pool? Uvidíte věcnou diskuzi top manažerů českého finančního poradenství, nebo...

Oba řídí úspěšné poradenské společnosti, které si přímo konkurují. Každý reprezentuje odlišný byznysový model. Občas to mezi nimi zablýská. Jak to dopadne, když se potkají ředitel Fincentra Petr Stuchlík a Zdeněk Sluka, ředitel Broker Trustu, k tomu se přidají kamery, moderátor a „výbušná“ témata typu MLM vs. broker pool? Uvidíte věcnou diskuzi top manažerů českého finančního poradenství, nebo poteče krev? Odpovědi přináší společný projekt internetové televize FinTV a serveru investujeme.cz.

Na poradenském trhu je rušno a aktuálních, závažných témat se nabízí víc než dost. Co si myslí Zdeněk Sluka a Petr Stuchlík o nekonečném příběhu novely zákona 38/2004, dění okolo pojišťoven a investičního životního pojištění nebo o regulaci poradenského trhu? Čeká vůbec poradenství v Česku světlá budoucnost? A co by měl klientům přinášet skutečně dobrý finanční poradce?

Série videí odstartuje zítra, již nyní ale najdete upoutávku na FinTV!

prestrelka obr 1

„Legendární“ osmatřicítka a IŽP na úvod

Všechny tyto otázky Petr Stuchlík se Zdeňkem Slukou proberou v sérii videí, která postupně zveřejní FinTV a investujeme.cz.  Hned na úvod začínají s pořádnou diskusní výzvou – novelou zákona 38/2004 a budoucností investičního životního pojištění.

„Je potřeba něco změnit, protože to, jak dnes funguje trh životního pojištění, není v pořádku, jestliže se tady uzavře 800 000 pojistek každý rok a zároveň celkový počet klesá. Je tady řada sítí, které se vyloženě zaměřily na obrátku pojistky po ukončení ‚stornodoby‘ po dvou letech,“ komentuje Zdeněk Sluka současné problémy na trhu s IŽP.

Nejasná situace

Oba ředitelé se shodují, že okolo „osmatřicítky“ (a také novely zákona 277/2009) panuje značně nejasná situace. A stejně tak je na českém trhu nejisté místo  IŽP.

„Vůbec dnes není jisté, jak bude vypadat trh distribuce, zejména životního pojištění, ale nejen jeho, od začátku roku 2016, v některých aspektech už od podzimu. To je dnes velká neznámá,“ říká Petr Stuchlík. „Proč to trvá tak dlouho? Tlaky ze strany pojišťoven jsou velké, a kdyby šlo jen o ochranu spotřebitele, tak už to tady dávno zregulované máme,“ komentuje ředitel Fincentra zdlouhavý proces, který provází novelu zákona 38.

Patří životní pojištění do portfolia kvalitního poradce? Kde by se mohlo Česko v podmínkách platných pro životní pojištění inspirovat? Kdo bude mít se změnami IŽP problém a pro koho to je naopak příležitost? Odpovědi se dozvíte ve videích zde a zde.

Odvěký spor MLM vs. POOL

Také příští díly slibují, že bude na co koukat. Pokračuje se ve vysokém tempu – odvěkým sporem, jestli je pro práci finančního poradce lepší multilevel, nebo pool. Dozvíte se, jaké nevýhody vidí ředitelé na modelu podnikání svého oponenta, zda podle nich ještě platí  definice dělení poradenských společností na broker pooly a multilevely a co musí firmy splňovat, aby i v budoucnu obstály na trhu s výrazně vyššími nároky na finanční poradenství.

Co všechno zaznělo? Podívejte se na FinTV!

Související články

Ostatní, Poradenství, Rizika

Anketa: Podpojištění jako jasný vítěz mezi pojistnými nešvary

Když jsme se našich partnerů a kolegů zeptali, na jaký nešvar v pojistkách u klientů nejčastěji narážejí, dostali jsme většinou jasnou odpověď – podpojištění majetku i života. Výjimkou nejsou ani…

13. 1. 2022 1 minut čtení minut čtení

Poradenství

Novinka BTčko. Kde vidí Zdeněk Sluka nové příležitosti pro finanční poradce?

Kde byl Zdeněk Sluka týden zavřený? Dá si raději pivo, nebo víno? I to se dozvíte v našem novém podcastu BTčko, kdy majitele Broker Trustu vyzpovídal regionální ředitel Martin Kouřil.…

30. 12. 2021 1 minut čtení minut čtení

Nezařazené, Ostatní

Skočíte si s námi v novém roce?

Pojďte s námi v lednu skákat přes švihadlo. Ne, nepřeskočilo nám. Na tuto akci, která podpoří dobrou věc, nás přivedli naši partneři ze Zlína. Týmy z celé republiky se společně pokusí pokořit metu…

16. 12. 2021 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.