Jak vidí český trh poradenská eSa Stuchlík a Sluka?

Oba řídí úspěšné poradenské společnosti, které si přímo konkurují. Každý reprezentuje odlišný byznysový model. Občas to mezi nimi zablýská. Jak to dopadne, když se potkají ředitel Fincentra Petr Stuchlík a Zdeněk Sluka, ředitel Broker Trustu, k tomu se přidají kamery, moderátor a „výbušná“ témata typu MLM vs. broker pool? Uvidíte věcnou diskuzi top manažerů českého finančního poradenství, nebo...

Oba řídí úspěšné poradenské společnosti, které si přímo konkurují. Každý reprezentuje odlišný byznysový model. Občas to mezi nimi zablýská. Jak to dopadne, když se potkají ředitel Fincentra Petr Stuchlík a Zdeněk Sluka, ředitel Broker Trustu, k tomu se přidají kamery, moderátor a „výbušná“ témata typu MLM vs. broker pool? Uvidíte věcnou diskuzi top manažerů českého finančního poradenství, nebo poteče krev? Odpovědi přináší společný projekt internetové televize FinTV a serveru investujeme.cz.

Na poradenském trhu je rušno a aktuálních, závažných témat se nabízí víc než dost. Co si myslí Zdeněk Sluka a Petr Stuchlík o nekonečném příběhu novely zákona 38/2004, dění okolo pojišťoven a investičního životního pojištění nebo o regulaci poradenského trhu? Čeká vůbec poradenství v Česku světlá budoucnost? A co by měl klientům přinášet skutečně dobrý finanční poradce?

Série videí odstartuje zítra, již nyní ale najdete upoutávku na FinTV!

prestrelka obr 1

„Legendární“ osmatřicítka a IŽP na úvod

Všechny tyto otázky Petr Stuchlík se Zdeňkem Slukou proberou v sérii videí, která postupně zveřejní FinTV a investujeme.cz.  Hned na úvod začínají s pořádnou diskusní výzvou – novelou zákona 38/2004 a budoucností investičního životního pojištění.

„Je potřeba něco změnit, protože to, jak dnes funguje trh životního pojištění, není v pořádku, jestliže se tady uzavře 800 000 pojistek každý rok a zároveň celkový počet klesá. Je tady řada sítí, které se vyloženě zaměřily na obrátku pojistky po ukončení ‚stornodoby‘ po dvou letech,“ komentuje Zdeněk Sluka současné problémy na trhu s IŽP.

Nejasná situace

Oba ředitelé se shodují, že okolo „osmatřicítky“ (a také novely zákona 277/2009) panuje značně nejasná situace. A stejně tak je na českém trhu nejisté místo  IŽP.

„Vůbec dnes není jisté, jak bude vypadat trh distribuce, zejména životního pojištění, ale nejen jeho, od začátku roku 2016, v některých aspektech už od podzimu. To je dnes velká neznámá,“ říká Petr Stuchlík. „Proč to trvá tak dlouho? Tlaky ze strany pojišťoven jsou velké, a kdyby šlo jen o ochranu spotřebitele, tak už to tady dávno zregulované máme,“ komentuje ředitel Fincentra zdlouhavý proces, který provází novelu zákona 38.

Patří životní pojištění do portfolia kvalitního poradce? Kde by se mohlo Česko v podmínkách platných pro životní pojištění inspirovat? Kdo bude mít se změnami IŽP problém a pro koho to je naopak příležitost? Odpovědi se dozvíte ve videích zde a zde.

Odvěký spor MLM vs. POOL

Také příští díly slibují, že bude na co koukat. Pokračuje se ve vysokém tempu – odvěkým sporem, jestli je pro práci finančního poradce lepší multilevel, nebo pool. Dozvíte se, jaké nevýhody vidí ředitelé na modelu podnikání svého oponenta, zda podle nich ještě platí  definice dělení poradenských společností na broker pooly a multilevely a co musí firmy splňovat, aby i v budoucnu obstály na trhu s výrazně vyššími nároky na finanční poradenství.

Co všechno zaznělo? Podívejte se na FinTV!

Související články

Ostatní

Tři příležitosti pro klienty i finanční poradce

Posláním finančních poradců je zlepšovat finanční kondici svých klientů. V tomto ohledu pokulhává často používané přirovnání k rodinnému lékaři. Lékař, alespoň v západní medicíně, většinou řeší až chorobný stav svého…

22. 1. 2021 6 minut čtení minut čtení

Ostatní

Přibývá pojistek pro seniory. Jsou aktivnější a nechtějí zůstat na obtíž

Česká populace stárne a lidí v důchodovém věku přibývá. Starobní penzi u nás nyní pobírá více než 2,4 milionu osob. Pojišťovny si toho jsou vědomy a pro starší ročníky rozšiřují…

23. 12. 2020 6 minut čtení minut čtení

Poradenství

Je to za námi:)

Již mnoho let se dvakrát do roka potkáváme s partnery na velkém Broker kongresu. Protože se rádi vidíme, vyměníme zkušenosti a pochytáme nové nápady. Jenže co když je tu COVID?

11. 12. 2020 6 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Za zkoušku nic nedáte

Vyladili jsme nástroje pro Vaše vize. Co si o nich poslechnout víc? Pojďme to probrat třeba u kávy.

Chráníme Vaše Osobní údaje