Dva světy finančního poradenství. Easy money nebo důstojné řemeslo?

V časopise Profi Poradenství & Finance vyšel zajímavý názor Karla Boučka ml. ze spolupracující finančně poradenské společnosti IN-Broker. S jeho svolením jej přetiskujeme na našem blogu. Jste lačný po penězích, vytrvalý, motivovaný, hledáte především easy money? Jděte rozhodně do některého z poradenských multilevelů. Ať se to skrývá jakkoli, smyslem multilevelů byl je a bude prodej. V oblasti financí tedy prodej dobře...

V časopise Profi Poradenství & Finance vyšel zajímavý názor Karla Boučka ml. ze spolupracující finančně poradenské společnosti IN-Broker. S jeho svolením jej přetiskujeme na našem blogu.

Jste lačný po penězích, vytrvalý, motivovaný, hledáte především easy money? Jděte rozhodně do některého z poradenských multilevelů. Ať se to skrývá jakkoli, smyslem multilevelů byl je a bude prodej. V oblasti financí tedy prodej dobře honorovaných a na uzavření jednoduchých finančních produktů velkou sítí prodejců. Nejúspěšnější multilevely (dále MLM) prodávají jednoduchá osvědčená řešení, která jsou snadno opakovatelná i pro odborně nevzdělané členy. Obvykle to nemá s finančním poradenstvím mnoho společného. Produktem českých MLM poradenských společností je poradce, nikoli služba finančního poradce a s ní spojený spokojený klient mající vyřešené ony čtyři základní otázky domácích financí a tvorbu majetku. Majitelé MLM společností o tomto hovoří jako o úspěchu. Jinak by přeci ti úspěšní lidé, kteří šlapou, s námi nebyli. Nechci hodnotit, co je nebo není správné. Nabízím vám pojmenování stylu práce dvou cest v jednom oboru, o kterém ani zákonodárce nemá jasno.

Jste-li člověk, hledající spíše zaměstnanecký režim s daňovými výhodami OSVČ, unesete tu a tam nějakou polopravdu a jste dobře orientovaný v systému motivace/manipulace, pak zvolte MLM. Najdete prostředí, které vám dá pocit opory zvučné značky, iluzi silného analytického zázemí a prostředí, které dělá vše pro vaše dobro. Budete efektivně motivován, budete podávat výkony vedoucí k postupnému kariérnímu růstu, nezávislosti a chcete-li osobnímu úspěchu. Na své cestě se mnohokráte setkáte se situací, kdy rozhodnete ve prospěch vlastního zájmu na úkor klienta či svého podřízeného spolupracovníka. Přinesete drahé smlouvy do rukou lidí, kteří si zaslouží placenou radu, dostanete své podřízené do dluhů a finančních problému díky prestižním kancelářím a pěkným autům na úvěr, které horko těžko splácí. Ale co, finanční poradenství je pro vás hlavně zdroj peněz, nikoli poslání, tak proč se tím trápit. Jste-li na toto připraveni, pak neztrácejte čas čtením dále! Máte vybráno.

Vnímáte-li finanční poradenství jako důstojné řemeslo, vaše cesta vede jinudy, pravděpodobně broker poolem. Jinou snadnou a funkční možnost dost dobře ani nemáte. Nemáte jako profesionál čas zabývat se smlouvami s jednotlivými finančními institucemi, vlastním účetnictvím, hlídáním platnosti dokumentů, sledováním novinek, výročí smluv klientů, jejich narozenin atd. a nade vše nekonečně se měnící legislativou! Potřebujete, aby vám tato data přistála ve stravitelné podobě ve správný čas na stole. To je práce broker poolu, za kterou mu platíte.

Cesty v broker poolu jsou dvě. A zde prosím buďte opravdu kriticky upřímní. Vím, nic příjemného, ale stojí na tom vaše budoucnost. Buď si s sebou přinášíte natolik kvalitní know-how, že ustojíte konkurenci, postavíte funkční společnost a umíte klientům poskytnout rady i služby vedoucí k jejich finanční pohodě a růstu majetku. Pak vám jsou dveře otevřené. Vymyslete název, vyberte broker pool (my jsme při rozhodování zvolili Broker Trust), a do práce. Za 2-3 roky bez dovolené máte fungující finančně poradenskou společnost. Máte-li však sebemenší pochyby o síle vlastního know-how/motivace (prý je to především o egu :)) nebo přicházíte do oboru nepolíbeni, najděte si učitele! Pod velkými broker pooly jsou společnosti, které nesou hodnoty poctivosti, kvality a kultivovaného kolektivu. Společnosti, které vnímají poradenství jako poctivé řemeslo a profesi, která má smysl. S jejich know-how se nemusíte bát o jídlo pro svou rodinu nebo se stydět za vlastní vizitku. Poznejte je a vyberte si ty, kteří jsou vám osobně nejblíže. Byznys je vždy velmi osobní.

Ing. Karel Bouček ml., spoluzakladatel IN-Broker s.r.o.

Článek vyšel v časopise Profi Poradenství & Finance

Související články

Ostatní, Poradenství

2023: Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Loňský rok je dávno za námi, a přestože pro nás byl velmi úspěšný, v Broker Trustu se raději díváme dopředu než do minulosti. Už brzy proto naše partnery seznámíme s…

11. 7. 2024 4 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Změny ve spoření na penzi. Jak získat maximum a co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?

Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech…

24. 6. 2024 9 minut čtení minut čtení

Poradenství

S novými kalkulačkami zvládnete výpočty za pár vteřin. Poradci mají ještě lepší přehled o provizích

Pokračujeme v rozhovoru s naším obchodním ředitelem Martinem Kouřilem. Tentokrát se zaměříme na dvacítku nových poradenských kalkulaček a probereme taky detailnější provizní přehled. Tipnete si, která kalkulačka je nejoblíbenější?

21. 6. 2024 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.