Co jste vybírali na blogu (TOP 5 v 2014)

Úplně první článek na blog.brokertrust.cz jsme publikovali 11. srpna 2013. Šlo o reklamní video před spuštěním BeTy, se kterou povýšil náš informační systém na poradcovu elektronickou asistentku. Původně jsme celý blog chtěli věnovat právě BeTy. Měla to být stránka směřovaná k podpoře práce s novým systémem. Jenže situace se vyvinula jinak. Celý trh koncem roku 2013 pulzoval zejména novým Občanským zákoníkem. A tak jsme v prosinci 2013...

Úplně první článek na blog.brokertrust.cz jsme publikovali 11. srpna 2013. Šlo o reklamní video před spuštěním BeTy, se kterou povýšil náš informační systém na poradcovu elektronickou asistentku. Původně jsme celý blog chtěli věnovat právě BeTy. Měla to být stránka směřovaná k podpoře práce s novým systémem.

1100-bety

Jenže situace se vyvinula jinak. Celý trh koncem roku 2013 pulzoval zejména novým Občanským zákoníkem. A tak jsme v prosinci 2013 uveřejnili několik článků na toto téma. Také jsme v souvislosti s NOZem vyzkoušeli první webinář. Články i koncept se uchytil a koncem prosince jsme si řekli, že od ledna 2014 vytvoříme blog pro finanční profesionály. A tak se také stalo :-).

Chvíli to trvalo a začátky trpěly porodními bolestmi, ale dnes už si troufám blog označit za místo, kam pravidelně chodí ta část poradenského trhu, která má zájem o relevantní informace, nejen o bulvární řeči. Vytvořili jsme nástroj pro finanční poradce, kteří chtějí dělat poctivé řemeslo.

Řečí čísel

Celkově se v roce 2014 na blog podívalo 16 000 unikátních návštěvníků, kteří si zobrazili více než 75 000 stránek! Návštěvnost a oblíbenost blogu roste. Například v prosinci 2014 jste blog Broker Trustu navštívili téměř 5 000 krát a dle údajů vševědoucího Googlu šlo o více než 3 000 unikátních uživatelů, kteří si zobrazili 10 300 stránek. Na jednu návštěvu webu připadá více než dva články.

cat with shopping cart top view isolated on white

Top 5 článků za rok 2014

Za rok 2014 jsme vypublikovali 182 článků, tady je 5 nejčtenějších za rok 2014:

  1. místo: Kvůli odpovědnosti za rady padají první žaloby na poradce (1 850 zobrazení)

Je vidět, že téma odpovědnosti poradců a zprostředkovatelů za rady je velmi “horké”, a to nejen díky NOZu, ale i změnám v oblasti působnosti arbitra, kontrolám ČNB i firmám, které mají na vymáhání škod po pojišťovnách a poradcích postavený byznys. Partnerům Broker Trustu jsme v této souvislosti přinesli možnost sjednat si připojištění odpovědnosti, které mnoho z nich využilo. Tomuto tématu se budeme věnovat i v roce 2015 a už připravujeme podrobnosti.

  1. místo: Broker Trust rozdává pod stromeček nástroje pro poradce (1 325 zobrazení)

Ke konci roku jsme spustili kampaň, která komunikuje náš pohled na finanční poradenství. Tvrdíme, že poradenství se má dělat jako poctivé řemeslo a Broker Trust přináší ty správné nástroje. V rámci sváteční nálady jsme zpřístupnili zajímavé nástroje, jako ebooky a infografiky i ostatním poradcům, nejen partnerům Broker Trustu. Pokud jste ještě článek a nástroje neprozkoumali, doporučujeme to udělat co nejdříve, za chvíli ho stáhneme z webu.

  1. místo: Máte s.r.o.? Co s blížícím se koncem lhůty na přizpůsobení se Zákonu o obchodních korporacích? ( 1 227 zobrazení)

K prvnímu lednu došlo k více změnám v oblasti legislativy a šlo nejen o NOZ, ale i o “ZOK” (zákon o obchodních korporacích), které významným způsobem dopadaly i na fungování právnických osob. Základní věci, které je potřeba ohlídat jsme shrnuli v tomto článku.

  1. místo: RIP odhalí nejlevnější životní pojištění (1 085 zobrazení)

Trh životního pojištění je plný různých ukazatelů a zaměřují se zejména na srovnání spořicí složky IŽP. Tvrdíme, že pojištění je k tomu, aby krylo rizika, takže se Dušan Šídlo podíval na cenu rizika invalidity (později i úrazu RUP) a vytvořil nový ukazatel RIP (Ryzí index pojištění). RIP pravidelně aktualizujeme a zveřejňujeme na blogu. V článku je kromě detailnějšího vysvětlení i video Dušana, který celý koncept RIP více přibližuje a samozřejmě také ranking jednotlivých pojistek.

  1. místo: Dušan Šídlo radí: Které pojišťovny zaplatí rizikové těhotenství? (1 080 zobrazení)

Další článek od Dušana Šídla, který skončil na páté pozici jen o vlásek (5 zobrazení) a byl zaměřený na problematiku pojištění rizikového těhotenství.

Jak vědět o všem

Děkujeme, že nás čtete a čtěte dále :-). V roce 2015 budeme pokračovat. Váš zájem nás inspiruje a nutí se zlepšovat a přinášet ještě zajímavější obsah. Pokud nechcete články prošvihnout, sledujte nás na facebooku nebo se přihlaste k odběru týdenního souhrnu (formulář pro přihlášení – viz obrázek – hledejte na pravé straně obrazovky).

formularPřes tento formulář se přihlásíte k týdennímu přehledu článků z blogu a budete neustále v obraze.

Vše dobré do roku 2015 přeje analytický a marketingový tým Broker Trustu!

Související články

Ostatní, Poradenství, Rizika

Anketa: Podpojištění jako jasný vítěz mezi pojistnými nešvary

Když jsme se našich partnerů a kolegů zeptali, na jaký nešvar v pojistkách u klientů nejčastěji narážejí, dostali jsme většinou jasnou odpověď – podpojištění majetku i života. Výjimkou nejsou ani…

13. 1. 2022 1 minut čtení minut čtení

Poradenství

Novinka BTčko. Kde vidí Zdeněk Sluka nové příležitosti pro finanční poradce?

Kde byl Zdeněk Sluka týden zavřený? Dá si raději pivo, nebo víno? I to se dozvíte v našem novém podcastu BTčko, kdy majitele Broker Trustu vyzpovídal regionální ředitel Martin Kouřil.…

30. 12. 2021 1 minut čtení minut čtení

Nezařazené, Ostatní

Skočíte si s námi v novém roce?

Pojďte s námi v lednu skákat přes švihadlo. Ne, nepřeskočilo nám. Na tuto akci, která podpoří dobrou věc, nás přivedli naši partneři ze Zlína. Týmy z celé republiky se společně pokusí pokořit metu…

16. 12. 2021 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.