Aspoň trochu normální život pro děti z Ukrajiny. I tak pomohou peníze z naší sbírky

Chodily do školy, na kroužky, sportovaly. Prostě žily normální dětství. Pak ale přišla válka a všechno bylo jinak. Desetitisíce ukrajinských dětí musely ze dne na den opustit domov a utéct do cizího prostředí, jejich rodiny zůstaly rozdělené, přišly o kamarády. Člověk si jen těžko představí, čím si některé prošly. Chceme jim teď dětství znovu aspoň trochu rozveselit.

Společně s našimi partnery jsme ve sbírce na pomoc Ukrajincům vybrali 1 700 000 korun. Šek jsme za nás všechny předali minulý týden. Znovu děkujeme všem, kteří se zapojili. Vaše rychlost a ochota nám vyrazily dech. Slíbili jsme, že dáme vědět, co se s penězi bude dít dál, a přesně o tom jsou následující řádky.

Navazujeme na osvědčenou spolupráci s Nadačním fondem pomoci a také s organizací ADRA. Jedna věc je peníze vybrat a druhá pak použít co nejsmysluplněji, s odborníky jsme se tedy radili, na co přispět. Jako první každého asi napadne materiální pomoc, jídlo, zdravotnický materiál, oblečení nebo třeba hygienické pomůcky… O tyto bezprostřední potřeby je u nás naštěstí už postaráno. I podle vývoje konfliktu se teď jasně ukazuje, že musíme o pomoci přemýšlet i v dlouhodobějším horizontu. Po poradě s odborníky jsme se tedy rozhodli zaměřit pro pomoc dětem, které teď v České republice nalezly dočasný domov. A tak vzniklo Modrožluté léto, kdy se dětem postaráme o hezké zážitky ve volném čase.

Jsou tu s námi doma

Hrůzy války mohly v dětských duších napáchat rány, o kterých ani nevíme. Nové prostředí, do kterého utekly, může vyvolávat další stres. Proto chceme, aby děti z Ukrajiny věděly, že s nimi počítáme i nadále. Že tu jsou s námi doma, že se mají na co těšit společně s českými dětmi. Myšlenka za tím je docela jednoduchá, ukrajinské rodiny budou i v následujících týdnech a měsících stále v České republice. Podstatná část rodičů začíná pracovat, aby byli co nejméně závislí na jiné pomoci. A my podpoříme volnočasové aktivity dětí. Rodičům dáme čas pracovat (a taky trochu pro sebe), dětem pak umožníme trávit volný čas zdravě, s vrstevníky a se smysluplným programem. Vedle organizace ADRA s tím pomůže ještě Sdružení pracovníků Domů dětí a mládeže.

Příspěvek rozdělíme po třetinách – 1/3 pomůže financovat volnočasové aktivity pro děti pod záštitou dobrovolnických center, 1/3 poslouží pro financování letních táborů pro ukrajinské děti a 1/3 vyčleníme pod patronací organizace ADRA na zajištění základních potřeb uprchlých a vysídlených rodin, které k nám přišly nebo ještě přijdou.

Vše se teď dává do chodu a brzy pro vás budeme mít další informace, jak peníze, kterými jste přispěli, pomáhají. Ještě jednou – VELKÉ DÍKY vám všem.

Související články

Ostatní

Sportu zdar. Podpořme neslyšící sportovce, aby mohli reprezentovat ČR

Nedávno jsme vám psali o naší šikovné kolegyni Oldřišce, která kromě práce s čísly na finančním oddělení Broker Trustu skvěle hraje „beach“. A to dokonce tak, že je českou reprezentantkou…

27. 6. 2022 1 minut čtení minut čtení

Ostatní

Hypotéka pro budoucnost

„Podle aktuálních průzkumů České spořitelny a Buřinky téměř třetina klientů klade při pořízení nemovitosti důraz na úsporu energií a udržitelnost. Pro čtvrtinu Čechů je úspora energií jedním z hlavních faktorů…

3. 5. 2022 2 minut čtení minut čtení

Ostatní

Tři workshopy a 35 přednášek pro turbulentní dobu. To nabízí Broker kongres

Už ve středu 4. května pořádáme v pořadí 23. Broker kongres, akci otevřenou pro všechny finanční profesionály napříč trhem. Většinu programu lze sledovat zdarma v rámci online přenosu. Na dálku…

29. 4. 2022 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.