Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Broker Trust, největší zprostředkovatel finančních produktů v ČR, dosáhl podle auditovaných výsledků v roce 2023 provizního obratu přes 2,7 miliardy korun. Meziročně je to přibližně o 100 milionů více. Pokračující pokles hypotečního trhu se podařilo kompenzovat výraznými nárůsty napříč ostatními segmenty, zejména posílením životního pojištění a investic. Na konci roku měli partneři Broker Trustu pod správou 64 miliard korun...

Broker Trust, největší zprostředkovatel finančních produktů v ČR, dosáhl podle auditovaných výsledků v roce 2023 provizního obratu přes 2,7 miliardy korun. Meziročně je to přibližně o 100 milionů více. Pokračující pokles hypotečního trhu se podařilo kompenzovat výraznými nárůsty napříč ostatními segmenty, zejména posílením životního pojištění a investic. Na konci roku měli partneři Broker Trustu pod správou 64 miliard korun investovaných prostředků. Broker Trust představil i nové exkluzivní nástroje pro poradce.

Naši partneři dokázali zareagovat na situaci na trhu. Mnozí využili i našich tipů získaných z analýz klientského kmene, ještě více pracovali s rozšířenou nabídkou aplikací a nástrojů a intenzivněji využili možností vzdělávání napříč produktovými oblastmi. Velmi nás potěšilo, že jsme zaznamenali historicky nejvyšší hodnotu metriky NPS, která vyjadřuje spokojenost partnerů s našimi službami. Je to důkaz, že jdeme společně po správné cestě,“ říká Milan Vodička, který zastává od loňského roku pozici generálního ředitele Broker Trustu.

Investice a pojištění na růstové vlně

Pozici nejsilnějšího segmentu si v loňské produkci upevnilo životní pojištění, které vzrostlo o více než 7 %, z celkového koláče tržeb mu patřilo více než 40 %. Na druhé místo se již dostaly investice, jejich podíl na tržbách dosáhl 19 %. Dlouhodobého trendu se drželo neživotní pojištění, které meziročně vzrostlo o výrazných 26 % a navýšilo svůj podíl na tržbách na 17 %. Segment úvěrů, dominantně tvořený hypotékami, poklesl o 18 % a tvořil 16 % celkových tržeb za rok 2023.

Broker Trust, jehož služby využívá na 3 000 aktivních finančních poradců, představil v uplynulém roce řadu softwarových vylepšení stávajících nástrojů, ale i nástroje zcela nové. Novinka BT Život se zaměřuje na efektivní vytvoření pojistného plánu, tedy optimálního nastavení pojistných rizik a částek. BT Penze pokrývají kompletně oblast penzí, jednoduše porovnají klientovy stávající produkty a investiční strategii s alternativami na trhu.

Nástrojem BT Penze, který měli v prvním pololetí roku 2024 partneři Broker Trustu exkluzivně k dispozici, jsme reagovali na legislativní změny a zvýšenou potřebu klientů řešit své zajištění na stáří. I do budoucna předpokládáme rostoucí důležitost tohoto segmentu,“ uvádí Milan Vodička.

Pokračující digitalizace zjednodušuje administrativu

Díky pokračující digitalizaci se podařilo zjednodušit řadu administrativních povinností a také snížit chybovost u nových obchodů. Pokračovala oblíbená setkání poradců s experty napříč segmenty v rámci BT Komunit a školení, kdy Broker Trust proškolil poradce ve více než 7 600 případech.

Broker Trust představil v loňském roce také pětici strategických pilířů, na kterých chce stavět úspěch v následujících letech. Jedná se o oblasti intuitivní nástroje, hodnota pro klienta, prosperita partnerů, radostný zážitek a úspěšný tým.

Cílem více jak 160 profesionálů, kteří v Broker Trustu pro naše partnery pracují, je poskytovat špičkový servis a zázemí, jež vycházejí z reálných potřeb každodenní poradenské praxe a podpoří růst byznysu i v době zvyšujících se regulačních nároků nebo klientských požadavků. Proto se pravidelně setkáváme s majiteli poradenských společností a naše partnery jsme ještě intenzivněji zapojili do získávání zpětné vazby a vývoje nástrojů, kdy prioritně zapracováváme požadavky a funkcionality, které poradci pro svou práci nejvíce potřebují,“ dodává Milan Vodička.

Broker Trust v jedné větě: Největší servisní organizace pro finanční poradce na českém trhu. 

Broker Trust ve třech číslech: V České republice působíme od roku 2001. Spolupracujeme s více než 3 000 aktivními poradci. V roce 2023 dosáhl obrat společnosti 2,7 miliardy korun.

Tři principy Broker Trustu: Svoboda podnikání pro partnery. Špičkové zázemí. Jasná pravidla a vysoký etický standard při poskytování finančního poradenství.

Související články

Tiskové zprávy

Jako eso v rukávu. Sjednat si hypotéku za výhodnějších podmínek pro předčasné splacení do konce srpna ještě stihnete

Už jen měsíc a půl mají do konce srpna ti, kteří chtějí sjednat hypotéku za podmínek, které jsou výrazně mírnější v případě předčasného splacení, což se týká i refinancování úvěru…

18. 7. 2024 5 minut čtení minut čtení

Tiskové zprávy

Inflační data potěšila (Videokomentář: Týden 29)

Data o inflaci dopadla v Americe o něco lépe, než se čekalo. Pozitivní zpráva poslala trhy na nové rekordy. I pohled na dluhopisové trhy je optimistický, a tak snad jen…

16. 7. 2024 1 minut čtení minut čtení

Tiskové zprávy

2023: Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Loňský rok je dávno za námi, a přestože pro nás byl velmi úspěšný, v Broker Trustu se raději díváme dopředu než do minulosti. Už brzy proto naše partnery seznámíme s…

11. 7. 2024 4 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.