Změny v povinných přílohách u pojištění

S novým rokem jsme museli přistoupit i k několika změnám v povinných přílohách. Pro Váš přehled Vám je znovu připomínáme.

  1. Individuální dopady pojištění v Záznamu z jednání (ZZJ)  

Při zprostředkování pojištění je třeba nově od 15. 1. 2024 do Záznamu z jednání k životnímu i neživotnímu pojištění uvádět individuální dopady sjednávaného pojištění pro klienta.

Tuto povinnost Vám usnadní přehled možných dopadů sjednávaného pojištění na klienta, kterým se můžete při vyplňování ZZJ inspirovat. Již nyní pracujeme na úpravě ZZJ v EPP tak, abyste vhodný dopad snadno vybrali z přednastaveného „rolovátka“.

  1. Záznam z jednání ke všem podstatným změnám pojištění

Od začátku roku Vám také vznikla povinnost vyplňovat povinné přílohy ke všem žádostem o podstatnou změnu pojištění, tedy i k odebrání rizik z pojištění nebo vyjmutí jedné z pojištěných osob. U neživotního pojištění zůstává povinnost vyplňovat ZZJ u změn smluv s celkovým pojistným nad 600 EUR nezměněná.

  1. Investiční dotazník k IŽP včetně udržitelnosti

V souladu s evropským nařízením SFDR jsme povinni při sjednávání investičního životního pojištění zjišťovat a zaznamenávat klientovy preference v otázkách udržitelnosti a následně je ve výběru vhodných produktů zohledňovat. Tato změna se v investičním dotazníku promítne v průběhu ledna.

Podrobnější informace naleznete v tomto Infu v Bety.

Děkujeme za spolupráci!

Váš Broker Trust

Související články

Výnosy

Inflace dopadla slušně, akcie pokračují v růstu (Videokomentář: Týden 21)

Data o spotřebitelských cenách ve Spojených státech byla lepší, než se čekalo, a tak jsou trhy opět o něco optimističtější ohledně dalšího snižování úrokových sazeb. To poslalo S&P 500 na…

22. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Úvěrování

Hypotéky ožívají. Vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?

Hypoteční trh znatelně ožívá. Banky v dubnu poskytly hypoteční úvěry za téměř 22 miliard korun, což představuje meziročně o 100 % více a je to i pětinový nárůst oproti březnu…

17. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

Akcie opět lámou rekordy (Videokomentář: Týden 20)

Podařená výsledková sezóna poslala hlavní americký akciový index na úroveň historických maxim. Ještě lépe se daří celosvětovému indexu, který je na rekordních hodnotách. Slušně si vedou i dluhopisy. Sentiment je…

15. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306