Snadná cesta k akciovým trhům

Nový fond EFEKTIKA oficiálně spuštěn!

Investiční fond akciových trhů EFEKTIKA, který od června fungoval v pilotním provozu, je nyní oficiálně spuštěn. Tento v rámci českého trhu unikátní produkt investuje do tzv. burzovně obchodovaných fondů (ETF), které nakupují akcie zařazené do indexu S&P 500. Díky EFEKTICE se tak může úplně každý již od 100 Kč podílet na růstu hodnoty globálních firem jako Apple, Amazon či Coca-Cola.

Pro koho je EFEKTIKA?

Pro každého, kdo může investovat po dobu 10 a více let, a to zejména za účelem zajištění renty na stáří, ale třeba i pořízení vlastního bydlení nebo financování studií dětí.

Proč spouštíme EFEKTIKU právě teď?

Spuštěním fondu EFEKTIKA reagujeme mimo jiné na zhoršující se vyhlídky budoucích důchodců v rámci státního penzijního systému. Právě zajištění na stáří je dle průzkumů nejsilnější motivací Čechů k investování. Investování do fondu EFEKTIKA, případně v kombinaci s dalšími produkty společnosti INVESTIKA, jsme připraveni nabídnout i v rámci tzv. dlouhodobého investičního produktu (DIP). Ten by měl nově přinést daňové zvýhodnění i pro ty, kdo již investují nebo chtějí investovat na stáří mimo penzijní fondy nebo investiční životní pojištění. DIP by mohl začít platit již od ledna 2024.    

Kdo stojí za EFEKTIKOU?

Investiční fond EFEKTIKA patří do rodiny investiční společnosti INVESTIKA, která letos překročila hranici 20 miliard korun pod správou a stala se jednou z top tří českých nebankovních investičních společností. Ke konci září 2023 zhodnocovala INVESTIKA svým 77 tisícům klientů již 22,4 miliardy korun.

Její vlajková loď – INVESTIKA realitní fond – je největším nebankovním nemovitostním fondem zaměřeným na drobné klienty v ČR a SR. Další fond z nabídky INVESTIKY, peněžní fond MONETIKA, se stal oblíbenou investiční alternativou ke spořicím účtům a s 6,4% ročním zhodnocením také nejvýnosnějším produktem tohoto typu na českém trhu. Ještě na podzim bude spuštěna jeho eurová obdoba, depozitní fond EUROMONETIKA, který nabídne atraktivní a bezpečné zhodnocení eur jak klientům v Česku, tak i na Slovensku.

Související články

Výnosy

Spoření na penzi přehledně. Co nás s největší pravděpodobností čeká v roce 2024

Poslanci schválili změny, které se dotýkají spoření na penzi a mají zavést hned několik zásadních novinek. Spořit si na důchod by mělo být atraktivnější, státem více podporované, ale zároveň za…

30. 11. 2023 7 minut čtení minut čtení

Rizika

Novinky v povinném ručení nabraly zpoždění. Co nás čeká v příštím roce na silnicích?

Původně na Vánoce, nyní nejdříve až v prvním čtvrtletí příštího roku začnou platit novinky v povinném ručení, které zvyšují například minimální povinné limity. Záleží, kdy bude zákon definitivně schválen. Co…

6 minut čtení minut čtení

Výnosy

FED nepotěšil trhy (Videokomentář: Týden 47)

Opatrnost centrálních bankéřů ohledně brzkého snižování úrokových sazeb mírně ochladila optimismus investorů. Trh tak po několikatýdenním růstu zamířil spíše do strany a mohl by i mírně korigovat. Dluhopisům se po…

28. 11. 2023 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306