Snadná cesta k akciovým trhům

Nový fond EFEKTIKA oficiálně spuštěn!

Investiční fond akciových trhů EFEKTIKA, který od června fungoval v pilotním provozu, je nyní oficiálně spuštěn. Tento v rámci českého trhu unikátní produkt investuje do tzv. burzovně obchodovaných fondů (ETF), které nakupují akcie zařazené do indexu S&P 500. Díky EFEKTICE se tak může úplně každý již od 100 Kč podílet na růstu hodnoty globálních firem jako Apple, Amazon či Coca-Cola.

Pro koho je EFEKTIKA?

Pro každého, kdo může investovat po dobu 10 a více let, a to zejména za účelem zajištění renty na stáří, ale třeba i pořízení vlastního bydlení nebo financování studií dětí.

Proč spouštíme EFEKTIKU právě teď?

Spuštěním fondu EFEKTIKA reagujeme mimo jiné na zhoršující se vyhlídky budoucích důchodců v rámci státního penzijního systému. Právě zajištění na stáří je dle průzkumů nejsilnější motivací Čechů k investování. Investování do fondu EFEKTIKA, případně v kombinaci s dalšími produkty společnosti INVESTIKA, jsme připraveni nabídnout i v rámci tzv. dlouhodobého investičního produktu (DIP). Ten by měl nově přinést daňové zvýhodnění i pro ty, kdo již investují nebo chtějí investovat na stáří mimo penzijní fondy nebo investiční životní pojištění. DIP by mohl začít platit již od ledna 2024.    

Kdo stojí za EFEKTIKOU?

Investiční fond EFEKTIKA patří do rodiny investiční společnosti INVESTIKA, která letos překročila hranici 20 miliard korun pod správou a stala se jednou z top tří českých nebankovních investičních společností. Ke konci září 2023 zhodnocovala INVESTIKA svým 77 tisícům klientů již 22,4 miliardy korun.

Její vlajková loď – INVESTIKA realitní fond – je největším nebankovním nemovitostním fondem zaměřeným na drobné klienty v ČR a SR. Další fond z nabídky INVESTIKY, peněžní fond MONETIKA, se stal oblíbenou investiční alternativou ke spořicím účtům a s 6,4% ročním zhodnocením také nejvýnosnějším produktem tohoto typu na českém trhu. Ještě na podzim bude spuštěna jeho eurová obdoba, depozitní fond EUROMONETIKA, který nabídne atraktivní a bezpečné zhodnocení eur jak klientům v Česku, tak i na Slovensku.

Související články

Výnosy

Páteční obchodování zachránilo trhy (Videokomentář: Týden 23)

V uplynulém týdnu to nejprve vypadalo na korekci, ale pátek vše zachránil a vrátil trhy zpět poblíž výchozím hodnotám z počátku týdne. Dluhopisům se v posledních dnech dařilo o něco…

7. 6. 2024 1 minut čtení minut čtení

Rizika

Pojištění vážných chorob. Ani vyšší věk nebo prodělaná nemoc nemusí znamenat stopku

Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný. S tímto výrokem, který je zároveň i názvem filmu Juraje Jakubiska z 90. let, lze těžko nesouhlasit. Životní pojištění vám…

8 minut čtení minut čtení

Výnosy

Zlatá horečka? V investicích je potřeba se žlutým kovem zachovat chladnou hlavu

Sportovní hodnota zlaté medaile, kterou vyhráli čeští hokejisté, je jen těžko vyčíslitelná. Kdyby byla ale místo křišťálu skutečně celá ze zlata, tak by při svých úctyhodných 250 gramech a dnešních…

30. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.