Proč neřešit inflaci?

Inflace dlouhodobě láme rekordy. Jak se na to dívá Jiří Pech z investičního pohledu aneb Nenechte se inflací nahnat do rizika - aktuální situace pohledem klienta. Podívejte se na Jirkovu prezentaci z nedávné akce VECTORU.

VECTOR certifikace pořádal zajímavé setkání na téma Investiční příležitosti v roce 2022 a náš investiční expert Jiří Pech byl jedním z hostů. Připravil si zajímavou prezentaci, která se zabývá dopadem inflace na klienty, kteří mají prostředky, které mohou investovat, nebo je již mají někde uložené, a tím pádem se inflace dotýká jejich majetku, případně klienty, kteří generují dostatečné cashflow pro pravidelné investování. Proč Jirka řešil primárně krátkodobé výnosy jednotlivých aktiv se dozvíte na konci jeho prezentace.

Co si z toho vzít?

  • Inflace je pro Vás – poradce super! -> Klienti si konečně uvědomují, že musí investovat.
  • Mnoho klientů možná pochopí, že mít akcie a rizikovější nástroje v portfoliu částečně zastoupené není takové zlo a pomůže to dopady současné inflace lehce zmírnit.
  • V rámci akcií dává smysl si vybírat buď témata, která budou dlouhodobě dávat smysl anebo sektory/firmy s výrazně vyšší pricing power.
  • Nicméně inflace by neměl být důvod přidávat rizikovější nástroje do portfolia bezhlavě a za hranu tolerovaného rizika klientem.

Související články

Výnosy

Martin Pleštil: Kdo zaváhá s DIPem, přijde o klienty. Teď je správný čas pustit se do penzí naplno

DIP. DIP. DIP. Tohle téma ovládlo nejen poradenský prostor. Nový dlouhodobý investiční produkt poutá pochopitelně velkou pozornost. „Zajištění na penzi se probírá intenzivně v médiích a klienti na toto téma…

16. 2. 2024 11 minut čtení minut čtení

Výnosy

Trhy preferují vyšší riziko (Videokomentář: Týden 7)

Makroekonomická data přinesla vesměs pozitivní výsledky, nicméně ne natolik překvapivé, aby měla sílu významně pohnout trhy. Pokračoval tak mírný růst a akciové trhy jsou nadále nad historickými maximy. Daří se…

14. 2. 2024 1 minut čtení minut čtení

Úvěrování

Když klienti nedosáhnou na hypotéku nebo potřebují získat za svou nemovitost férovou částku, pomůže jim MOOY

Na první pohled vypadá název MOOY možná zvláštně, ale když vám řekneme, že výslovnost je [MŮJ], tak budete ohledně smyslu tohoto produktu rázem „doma“. Je to služba, která nabízí v…

9. 2. 2024 8 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.