Proč neřešit inflaci?

Inflace dlouhodobě láme rekordy. Jak se na to dívá Jiří Pech z investičního pohledu aneb Nenechte se inflací nahnat do rizika - aktuální situace pohledem klienta. Podívejte se na Jirkovu prezentaci z nedávné akce VECTORU.

VECTOR certifikace pořádal zajímavé setkání na téma Investiční příležitosti v roce 2022 a náš investiční expert Jiří Pech byl jedním z hostů. Připravil si zajímavou prezentaci, která se zabývá dopadem inflace na klienty, kteří mají prostředky, které mohou investovat, nebo je již mají někde uložené, a tím pádem se inflace dotýká jejich majetku, případně klienty, kteří generují dostatečné cashflow pro pravidelné investování. Proč Jirka řešil primárně krátkodobé výnosy jednotlivých aktiv se dozvíte na konci jeho prezentace.

Co si z toho vzít?

  • Inflace je pro Vás – poradce super! -> Klienti si konečně uvědomují, že musí investovat.
  • Mnoho klientů možná pochopí, že mít akcie a rizikovější nástroje v portfoliu částečně zastoupené není takové zlo a pomůže to dopady současné inflace lehce zmírnit.
  • V rámci akcií dává smysl si vybírat buď témata, která budou dlouhodobě dávat smysl anebo sektory/firmy s výrazně vyšší pricing power.
  • Nicméně inflace by neměl být důvod přidávat rizikovější nástroje do portfolia bezhlavě a za hranu tolerovaného rizika klientem.

Související články

Úvěrování

Stavební spořitelny lákají klienty na prémie. Jak ze spoření dostat nejvíc?

Každoročně můžeme na podzim počítat s několika jistotami – ze stromů opadá listí, brzy se stmívá a stavební spořitelny začnou lákat klienty na zvýhodněné akce. Nejinak je tomu i letos.…

2. 12. 2022 4 minut čtení minut čtení

Výnosy

Nepokoje v Číně znervóznily trhy (Videokomentář: Týden 46)

Akcie tak směřovaly spíše do strany a na proražení hranice rezistence to zatím nevypadá. A co na aktuální ceny říká náš investiční analytik Václav Pech?

29. 11. 2022 1 minut čtení minut čtení

Podcasty, Poradenství, Regiony, Vzdělávání

Karel Kořený ,,Poradce, který se nevzdělává, je druh na vyhynutí“ + SOUTĚŽ pro finanční poradce

„Ve finanční gramotnosti se u nás rozevírají nůžky. Řada lidí je dnes finančně nepolíbená a se svými penězi nedovede správně nakládat ani vyjít. Na druhou stranu se ale mnozí jiní…

23. 11. 2022 3 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.