Proč neřešit inflaci?

Inflace dlouhodobě láme rekordy. Jak se na to dívá Jiří Pech z investičního pohledu aneb Nenechte se inflací nahnat do rizika - aktuální situace pohledem klienta. Podívejte se na Jirkovu prezentaci z nedávné akce VECTORU.

VECTOR certifikace pořádal zajímavé setkání na téma Investiční příležitosti v roce 2022 a náš investiční expert Jiří Pech byl jedním z hostů. Připravil si zajímavou prezentaci, která se zabývá dopadem inflace na klienty, kteří mají prostředky, které mohou investovat, nebo je již mají někde uložené, a tím pádem se inflace dotýká jejich majetku, případně klienty, kteří generují dostatečné cashflow pro pravidelné investování. Proč Jirka řešil primárně krátkodobé výnosy jednotlivých aktiv se dozvíte na konci jeho prezentace.

Co si z toho vzít?

  • Inflace je pro Vás – poradce super! -> Klienti si konečně uvědomují, že musí investovat.
  • Mnoho klientů možná pochopí, že mít akcie a rizikovější nástroje v portfoliu částečně zastoupené není takové zlo a pomůže to dopady současné inflace lehce zmírnit.
  • V rámci akcií dává smysl si vybírat buď témata, která budou dlouhodobě dávat smysl anebo sektory/firmy s výrazně vyšší pricing power.
  • Nicméně inflace by neměl být důvod přidávat rizikovější nástroje do portfolia bezhlavě a za hranu tolerovaného rizika klientem.

Související články

Výnosy

Inflace dopadla slušně, akcie pokračují v růstu (Videokomentář: Týden 21)

Data o spotřebitelských cenách ve Spojených státech byla lepší, než se čekalo, a tak jsou trhy opět o něco optimističtější ohledně dalšího snižování úrokových sazeb. To poslalo S&P 500 na…

22. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Úvěrování

Hypotéky ožívají. Vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?

Hypoteční trh znatelně ožívá. Banky v dubnu poskytly hypoteční úvěry za téměř 22 miliard korun, což představuje meziročně o 100 % více a je to i pětinový nárůst oproti březnu…

17. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

Akcie opět lámou rekordy (Videokomentář: Týden 20)

Podařená výsledková sezóna poslala hlavní americký akciový index na úroveň historických maxim. Ještě lépe se daří celosvětovému indexu, který je na rekordních hodnotách. Slušně si vedou i dluhopisy. Sentiment je…

15. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306