Méně ohroženek díky online Záznamu z jednání u úvěrů pro FO

Od 21. 9. 2023 vyřešíte ZZJ u úvěrů FO kompletně elektronicky a podpis pomocí SMS. Výrazně se tak sníží možnost dostat ohroženku. Stáhnout papírový ZZJ a nechat klienta „ručně“ podepsat již nebude možné.

Vážení partneři,

máme pro Vás dobrou zprávu. Brzy budou úvěry zcela digitální. V současnosti je již více než 90 % povinných příloh v oblasti úvěrů pro fyzické osoby včetně překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření sjednáváno elektronicky, proto přistupujeme k další fázi digitalizace tohoto segmentu.

Co to pro Vás znamená?

  • Po 21. 9. 2023 bude možné online vyplněný Záznam z jednání u úvěrů pro FO odeslat pouze klientovi k SMS podpisu (tj. již nebude možné stáhnout „papírový“ formulář ZZJ k ručnímu podpisu klientem).
  • Případné záznamy, které již máte vytištěny, zašlete co nejdříve na BT. Budeme je zpracovávat do poloviny října 2023. Po tomto datu nebudeme bohužel schopni papírové Záznamy z jednání pro segment úvěrů FO akceptovat.
  • Díky online zpracování se výrazně sníží možnost dostat na úvěrový obchod ohroženku, resp. můžete dostat pouze automatické ohroženky, kdy nemáte splněný AML test nebo licenci na úvěrový segment.
  • Na straně BT bude obchod bezproblémově zpracován i v případě, že banka úvěr neschválí, nebo klient odstoupí. V takovém případě nám bude stačit, když odešlete ZZJ na SMS podpis klientovi. Po 7 dnech Vám sadu povinných příloh automaticky převedeme do archivu, a to i v případě, když klient dokumenty nepodepíše. Sekce s rozpracovanými EPP tak bude výrazně přehlednější.

Jaké to má další výhody?

  • Při jakékoli produktové změně budou data v EPP ihned aktuální. Uvidíte vždy aktuální nabídku produktů.
  • Můžeme dokončit digitalizaci celého úvěrového segmentu (stavební spoření a úvěry pro právnické osoby jsou již nyní zcela digitální).
  • V budoucnu Vám data z obchodů zobrazíme ve stejné struktuře napříč aplikacemi BT.

Co bude následovat?

V říjnu přestaneme akceptovat papírové sady povinných příloh a zároveň všechny tyto rozpracované sady převedeme do archivu. Tím bude digitalizace úvěrů dokončena. V průběhu září Vás budeme informovat o dalším postupu.

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obracejte na Podporu partnerů přes 255 710 555 nebo podpora@brokertrust.cz nebo chat v Bety 2.0.

Věříme, že tento krok přivítáte a usnadní Vám práci při sjednávání úvěrů.

Váš Broker Trust

Související články

Výnosy

Inflace dopadla slušně, akcie pokračují v růstu (Videokomentář: Týden 21)

Data o spotřebitelských cenách ve Spojených státech byla lepší, než se čekalo, a tak jsou trhy opět o něco optimističtější ohledně dalšího snižování úrokových sazeb. To poslalo S&P 500 na…

22. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Úvěrování

Hypotéky ožívají. Vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?

Hypoteční trh znatelně ožívá. Banky v dubnu poskytly hypoteční úvěry za téměř 22 miliard korun, což představuje meziročně o 100 % více a je to i pětinový nárůst oproti březnu…

17. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

Akcie opět lámou rekordy (Videokomentář: Týden 20)

Podařená výsledková sezóna poslala hlavní americký akciový index na úroveň historických maxim. Ještě lépe se daří celosvětovému indexu, který je na rekordních hodnotách. Slušně si vedou i dluhopisy. Sentiment je…

15. 5. 2024 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.