Méně ohroženek díky online Záznamu z jednání u úvěrů pro FO

Od 21. 9. 2023 vyřešíte ZZJ u úvěrů FO kompletně elektronicky a podpis pomocí SMS. Výrazně se tak sníží možnost dostat ohroženku. Stáhnout papírový ZZJ a nechat klienta „ručně“ podepsat již nebude možné.

Vážení partneři,

máme pro Vás dobrou zprávu. Brzy budou úvěry zcela digitální. V současnosti je již více než 90 % povinných příloh v oblasti úvěrů pro fyzické osoby včetně překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření sjednáváno elektronicky, proto přistupujeme k další fázi digitalizace tohoto segmentu.

Co to pro Vás znamená?

  • Po 21. 9. 2023 bude možné online vyplněný Záznam z jednání u úvěrů pro FO odeslat pouze klientovi k SMS podpisu (tj. již nebude možné stáhnout „papírový“ formulář ZZJ k ručnímu podpisu klientem).
  • Případné záznamy, které již máte vytištěny, zašlete co nejdříve na BT. Budeme je zpracovávat do poloviny října 2023. Po tomto datu nebudeme bohužel schopni papírové Záznamy z jednání pro segment úvěrů FO akceptovat.
  • Díky online zpracování se výrazně sníží možnost dostat na úvěrový obchod ohroženku, resp. můžete dostat pouze automatické ohroženky, kdy nemáte splněný AML test nebo licenci na úvěrový segment.
  • Na straně BT bude obchod bezproblémově zpracován i v případě, že banka úvěr neschválí, nebo klient odstoupí. V takovém případě nám bude stačit, když odešlete ZZJ na SMS podpis klientovi. Po 7 dnech Vám sadu povinných příloh automaticky převedeme do archivu, a to i v případě, když klient dokumenty nepodepíše. Sekce s rozpracovanými EPP tak bude výrazně přehlednější.

Jaké to má další výhody?

  • Při jakékoli produktové změně budou data v EPP ihned aktuální. Uvidíte vždy aktuální nabídku produktů.
  • Můžeme dokončit digitalizaci celého úvěrového segmentu (stavební spoření a úvěry pro právnické osoby jsou již nyní zcela digitální).
  • V budoucnu Vám data z obchodů zobrazíme ve stejné struktuře napříč aplikacemi BT.

Co bude následovat?

V říjnu přestaneme akceptovat papírové sady povinných příloh a zároveň všechny tyto rozpracované sady převedeme do archivu. Tím bude digitalizace úvěrů dokončena. V průběhu září Vás budeme informovat o dalším postupu.

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obracejte na Podporu partnerů přes 255 710 555 nebo podpora@brokertrust.cz nebo chat v Bety 2.0.

Věříme, že tento krok přivítáte a usnadní Vám práci při sjednávání úvěrů.

Váš Broker Trust

Související články

Výnosy

Spoření na penzi přehledně. Co nás s největší pravděpodobností čeká v roce 2024

Poslanci schválili změny, které se dotýkají spoření na penzi a mají zavést hned několik zásadních novinek. Spořit si na důchod by mělo být atraktivnější, státem více podporované, ale zároveň za…

30. 11. 2023 7 minut čtení minut čtení

Rizika

Novinky v povinném ručení nabraly zpoždění. Co nás čeká v příštím roce na silnicích?

Původně na Vánoce, nyní nejdříve až v prvním čtvrtletí příštího roku začnou platit novinky v povinném ručení, které zvyšují například minimální povinné limity. Záleží, kdy bude zákon definitivně schválen. Co…

6 minut čtení minut čtení

Výnosy

FED nepotěšil trhy (Videokomentář: Týden 47)

Opatrnost centrálních bankéřů ohledně brzkého snižování úrokových sazeb mírně ochladila optimismus investorů. Trh tak po několikatýdenním růstu zamířil spíše do strany a mohl by i mírně korigovat. Dluhopisům se po…

28. 11. 2023 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.