Jednodušší sjednání a výpadek u Komerční banky

Komerční banka spouští novou aplikaci NOBY. Díky digitálnímu podpisu a jednoduššímu procesu sjednání Vám usnadní práci v hypotečním segmentu. S nasazením aplikace je plánovaná kompletní odstávka systémů KB i MPSS (28. 6. - 7. 7.).

Po dvouměsíčním testování spustila Komerční banka aplikaci Nové Bydlení (NOBY). Ostrý provoz odstartoval 21. května. Tato moderní aplikace Vám přinese nejen větší pohodlí v oblasti hypotečních úvěrů, ale přispěje i k vyšší spokojenosti Vašich klientů.

V souvislosti s jejím spuštěním je naplánováno několik zásadních kroků, které se Vás bezprostředně dotknou vč. plánované odstávky všech systémů Komerční banky i Modré pyramidy stavební spořitelny.

21. 5., resp. 4. 6. nové obchody již pouze přes NOBY, využijte školení

 • Od 4. června budou nové obchody zakládány kompletně do NOBY a současně KB vypne stávající hypoteční kalkulačku pro zakládání nových obchodů. Proto doporučujeme nečekat a vyzkoušet si nové prostředí aplikace NOBY okamžitě. Zejména funkčnost Vašeho osobního Bank ID, případně KB klíče. Pro více informací neváhejte kontaktovat svého KAMa.
 • KB pro Vás připravila školení. Bližší informace obdržíte také od svého KAMa nebo na odkazu níže, kde se můžete na školení přihlásit.
  • 28. 5. – Přihlásíte ZDE 
 • Kompletní přehled informací bude následovat a najdete jej na www.partneri-kb.cz.
 • Nové obchody již můžete v aplikaci NOBY sjednávat ihned po spuštění.

28. 6. – 7. 7. odstávka systémů

V prvním červencovém týdnu bude KB překlápět kompletní portfolio hypoték KB do nového systému, a proto dojde od 28. 6. do 7. 7. k plánované odstávce systémů, kdy nebude možné zakládat nové obchody ani vyřizovat běžné servisní požadavky. Odstávka se týká nejen hypotečních úvěrů, ale také všech produktů Modré pyramidy stavební spořitelny.

Poslední termíny pro vyřízení obchodů před odstávkou systému a překlopením portfolia

Pokud potřebujete obchod vyřešit ještě před odstávkou systémů, je důležité naplánovat si úkony u jednotlivých obchodů následujícím způsobem:

 • 14. 6. 2024 předat
  • kompletní podklady pro zpracování hypotečního úvěru 
  • žádost o změnu včetně všech dokladů
 • 25. 6. 2024 pro předání
  • podepsaných smluv a dodatků
  • žádost o čerpání včetně veškerých pokladů
 • Před zahájením překlopení portfolia také KB kompletně ukončí fungování stávající hypoteční kalkulačky a nebude ji tak možné používat ani pro náhled na obchody historicky předané do KB.

8. 7. zahájení provozu po překlopení portfolia

 • KB vše připravuje tak, aby v pondělí 8. července vše standardně fungovalo a znovu bylo možné sjednávat nové obchody bez omezení.

Tato komunikace je zahájením série. KB bude vždy před jednotlivými kroky poskytovat další upřesnění se všemi detaily, abyste měli dostatek informací pro Vaši práci.

Související články

Výnosy

Páteční obchodování zachránilo trhy (Videokomentář: Týden 23)

V uplynulém týdnu to nejprve vypadalo na korekci, ale pátek vše zachránil a vrátil trhy zpět poblíž výchozím hodnotám z počátku týdne. Dluhopisům se v posledních dnech dařilo o něco…

7. 6. 2024 1 minut čtení minut čtení

Rizika

Pojištění vážných chorob. Ani vyšší věk nebo prodělaná nemoc nemusí znamenat stopku

Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný. S tímto výrokem, který je zároveň i názvem filmu Juraje Jakubiska z 90. let, lze těžko nesouhlasit. Životní pojištění vám…

8 minut čtení minut čtení

Výnosy

Zlatá horečka? V investicích je potřeba se žlutým kovem zachovat chladnou hlavu

Sportovní hodnota zlaté medaile, kterou vyhráli čeští hokejisté, je jen těžko vyčíslitelná. Kdyby byla ale místo křišťálu skutečně celá ze zlata, tak by při svých úctyhodných 250 gramech a dnešních…

30. 5. 2024 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.