GČP: Snížená soběstačnost jako ekvivalent invalidity
Snížená soběstačnost znamená, že člověk není schopen v plném rozsahu samostatně zvládat běžné denní činnosti bez pomoci druhé osoby. Může jít například o problémy s oblékáním, hygienou, přípravou jídla, chůzí, komunikací nebo orientací.
Snížená soběstačnost je také důležitý pojem v sociálním systému – např. při žádosti o příspěvek na péči, kde se posuzuje míra závislosti osoby na pomoci druhých. Čím více činností člověk nezvládá sám, tím vyšší může být stupeň závislosti a tím i případná podpora od státu. V Česku jsou čtyři stupně závislosti podle zákona o sociálních službách.
Stupně závislosti Výše příspěvku
1. stupeň – Lehká závislost 3 300 Kč
2. stupeň – Středně těžká závislost 6 600 Kč
3. stupeň – Těžká závislost 13 900 Kč
4. stupeň – Úplná závislost 19 200 Kč
V případě přiznání sjednaného stupně nesoběstačnosti (II., III. nebo IV.) bude pojištěnému u Generali Česká vyplaceno pojistné plnění ve výši sjednané pojistné částky až 10 000 000 Kč.
Sdílet s přáteli
Další témata
Související články
Co stojí za fenomenálním úspěchem Warrena Buffetta? Je to až překvapivě jednoduché
Největší letošní událost v investicích? Ne, určitě to není celkem běžná dvacetiprocentní korekce na akciových trzích, a dokonce ani zlatá horečka, kterou jsme si prošli v posledních měsících. Z mého…
Zkušenost a dravost ruku v ruce: Kam míří Broker Trust?
Broker Trust vstupuje do nové éry – osvědčené zkušenosti teď propojuje s energií mladé generace. Co stojí za strategickými změnami ve vedení právě v době, kdy BéTéčko dosahuje rekordních výsledků?…
Začíná vlna refixací koronavirových hypoték. Co dělat, když banka nabídne novou sazbu?
Psal se rok 2020 a Česko zažívalo první rok pandemie nemoci covid-19. A ruku v ruce s tím šel hypoteční boom. Češi využívali výhodných hypotečních sazeb pod 2,5 % a…
Poznejte naše chytré nástroje
Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.