DIP a KK Investment Partners

Výhodou řešení od KK Investement Partners je, že pod jednou komisionářskou smlouvou má klient své DIP investice od ostatních oddělené a zároveň přehledně zobrazené. Uvidí tak i soulad nebo nesoulad vývoje DIP portfolia oproti dalším investičním cílům.

Dlouhodobý investiční produkt neboli DIP, je státem podporované investiční portfolio, které umožňuje zajištění finanční stability na důchod s možností (narozdíl od fondů DPS) zvolit si vlastní investiční strategii.

Demografický vývoj v České republice vede k nutnosti řešit celkové nastavení penzijního systému. Tradiční první pilíř důchodového systému je totiž v deficitním hospodaření a stát jej musí podporovat stále větším množstvím peněz. Je proto velmi pravděpodobné, že státní penze budou v porovnání s výší platů nízké, a to zejména v okamžiku, kdy se do postproduktivního věku posune tzv. generace X, tedy lidé narozeni kolem roku 1970. DIP tak vedle penzijních fondů třetího představuje další možnost, jak si s daňovou podporou vytvořit finanční rezervu pro aktivnější a veselejší stáří.

DIP přináší svobodu v rozhodování, jaké investiční nástroje pro tvorbu dlouhodobých rezerv můžete využít. Jeho hlavní výhodou tak je, díky velmi dlouhým investičním horizontům, že můžete upravit svůj počáteční názor a investiční strategii v průběhu času měnit. To standardní penzijní fondy klientům neumožňují. Nákladem této svobody je na druhé straně odpovědnost za svá investiční rozhodnutí.

Klient, který má s KKIP podepsanou komisionářskou smlouvu a otevřen majetkový účet, si může v obchodní aplikaci KKInvestor nastavit portfolio DIP v CZK a v EUR. Počet DIP portfolií není omezen. Není třeba složitá administrativa i pro následné změny v portfoliu, DIP se chová jako další standardní majetkový účet. Investice/transakce do DIP jsou také stejně zpoplatněny, vše je velmi transparentní. Jednoduché je také nastavení pro zasílání příspěvků zaměstnavatelů.

Výhodou našeho řešení je, že pod jednou komisionářskou smlouvou u KKIP má klient své DIP investice od ostatních oddělené a zároveň přehledně zobrazené. Uvidí tak i soulad nebo nesoulad vývoje DIP portfolia oproti dalším investičním cílům. Celý proces sjednání DIP i transakcí s fondy je plně on-line.

KKIP nabízí svým klientům vybrané, aktivně řízené fondy renomovaných světových správců orientované zejména na udržitelný rozvoj. Ty nyní doplňujeme o realitní fondy zaměřené na střední Evropu.

www.investujmesvedomite.cz

Související články

Úvěrování

Jako eso v rukávu. Sjednat si hypotéku za výhodnějších podmínek pro předčasné splacení do konce srpna ještě stihnete

Už jen měsíc a půl mají do konce srpna ti, kteří chtějí sjednat hypotéku za podmínek, které jsou výrazně mírnější v případě předčasného splacení, což se týká i refinancování úvěru…

18. 7. 2024 5 minut čtení minut čtení

Výnosy

Inflační data potěšila (Videokomentář: Týden 29)

Data o inflaci dopadla v Americe o něco lépe, než se čekalo. Pozitivní zpráva poslala trhy na nové rekordy. I pohled na dluhopisové trhy je optimistický, a tak snad jen…

16. 7. 2024 1 minut čtení minut čtení

Ostatní, Poradenství

2023: Obrat Broker Trustu vzrostl a přesáhl 2,7 miliardy. Tahounem byly investice a pojištění

Loňský rok je dávno za námi, a přestože pro nás byl velmi úspěšný, v Broker Trustu se raději díváme dopředu než do minulosti. Už brzy proto naše partnery seznámíme s…

11. 7. 2024 4 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Poznejte naše chytré nástroje

Rádi vás pozveme na kávu . Nechte nám na sebe kontakt.