Podzimní vítr přivál slevy do životního pojištění

Pojišťovny se snaží zaujmout klienty různými cestami. Dočasně nižší cena či bonus k pojistnému plnění patří k těm osvědčeným způsobům. Nyní v životním pojištění probíhá několik zajímavých slevových kampaní. Pojďme si je shrnout, ať nám některá z nich neunikne.

YouPlus zlevňuje pojištění smrti a zvýhodňuje dárce krve

U YouPlus pojišťovny probíhá tzv. Halloweenská akce. I přes svůj název však platí až do 30. dubna příštího roku. U pojištění smrti je možné nově získat slevu až 30 %, a to v závislosti na výši pojistné částky. Byl to žádoucí krok, neboť základní cena pojištění u YouPlus je postavena výše, než je standard na trhu. Dále jsou zvýhodňováni dárci krve, a to další slevou ve výši 5 %. Podmínkou je bezúplatné dárcovství krve v posledních 12 měsících a prokázání se průkazem dárce krve.

MetLife navyšuje pojistné plnění o 20 %

Pojišťovna MetLife nejde cestou slevy z pojistného, ale formou navýšení pojistného plnění. Aktuálně totiž u pojištění Garde 5.0 běží kampaň v podobě bezplatného navýšení případného plnění o 20 %. Tato výhoda se vztahuje na pojištění invalidity, trvalých následků úrazu a závažných onemocnění. 

U NN s navýšenou slevou a bez finančního dotazníku

U pojišťovny NN aktuálně běží dvě kampaně. Pro smlouvy NN Orange Risk uzavřené do konce roku s pojistným nad 1 500 Kč byla navýšena sleva o 5 %. Smlouvy nově mohou získat až 25% slevu, jak je uvedeno v této tabulce:

Obsah obrázku stůl

Popis byl vytvořen automaticky

Vyšší sleva bude platit po celou dobu trvání smlouvy, tedy i při jakýchkoli změnách v budoucnu – např.: původní pojistné 1 300 Kč, po 5 letech navýšeno na 1 600 Kč => bude platit sleva 20 % (místo standardní slevy 15 %).

Dále platí, že pro smlouvy Orange Risk a Orange Bonus sjednané do konce tohoto roku s využitím kalkulačky NN Hypotéka nebude požadován finanční dotazník ani doložení příjmu pojištěného při pojistné částce až 8 mil. Kč (standardně až 6 mil. Kč) pro rizika smrti, invalidity 3. a 2. stupně a závažných onemocnění.

Allianz rozdává neveřejné slevové kódy se slevou 20 %

Již od října pojišťovna Allianz navýšila počet slevových kódů. Navíc pojišťovna zavedla slevy ve výši 20 % pro „velké smlouvy“ (obvykle 2 000 Kč měsíčně a více). Pojišťovna vzkazuje: „Spěchejte, než bude vyčerpán slevový budget“.

Kooperativa vyplatí navíc 500 000 Kč při vážném trvalém následku

Pro pojištění FLEXI a NA PŘÁNÍ platí do konce roku akce pro pojištění trvalých následků úrazu. Celkové hodnocení trvalých následků dle oceňovací tabulky pojišťovny však musí dosáhnout minimálně 50 %. Uvedená výhoda platí pro smlouvy s pojistnou částkou minimálně ve výši 500 000 Kč.

ČSOB Pojišťovna láká na obchodní slevu 10 %

ČSOB Pojišťovna má nové rizikové životní pojištění Náš Život, kde je možné poskytnout obchodní slevu ve výši až 10 %. Je zcela na finančním poradci, v jaké výši tuto slevu na konkrétní pojistnou smlouvu přidělí. Tento koncept byl dosud běžný především u neživotního pojištění, u životního pojištění se zatím jedná spíše o výjimku.

Dušan Šídlo, pojistný analytik společnosti Broker Trust

Související články

Rizika

Ožehavá dovolená. Co vědět o pojištění storna zájezdu, nejen když za pláží hoří

Už druhým týdnem bojují hasiči s rozsáhlými požáry na řeckém ostrově Rhodos a hoří i v dalších dovolenkových destinacích. Zatímco z Rhodosu evakuační letadla transportují zpět do vlasti turisty, kterým…

27. 7. 2023 6 minut čtení minut čtení

Rizika

O pejskovi a kočičce. Jak je pojistit, aby vás zlomená packa nebo rozkousaná kabelka nezruinovaly

Většina lidí myslí na pojištění svých blízkých, své nemovitosti, majetku či auta. Často ale zapomínají na domácí mazlíčky. Přitom v každé druhé domácnosti u nás žije minimálně jeden pes nebo…

21. 7. 2023 8 minut čtení minut čtení

Rizika

Vychytejte pojištění nemovitosti nejen na léto: Od sklepa až po soláry

Léto je období, kdy se obzvlášť vyplatí mít v pořádku pojistnou smlouvu na vaši nemovitost a domácnost. Řádí bouřky a další živly, nemovitosti zůstávají během dovolené často nehlídané. Najděte proto…

14. 7. 2023 8 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.