Podzimní vítr přivál slevy do životního pojištění

Pojišťovny se snaží zaujmout klienty různými cestami. Dočasně nižší cena či bonus k pojistnému plnění patří k těm osvědčeným způsobům. Nyní v životním pojištění probíhá několik zajímavých slevových kampaní. Pojďme si je shrnout, ať nám některá z nich neunikne.

YouPlus zlevňuje pojištění smrti a zvýhodňuje dárce krve

U YouPlus pojišťovny probíhá tzv. Halloweenská akce. I přes svůj název však platí až do 30. dubna příštího roku. U pojištění smrti je možné nově získat slevu až 30 %, a to v závislosti na výši pojistné částky. Byl to žádoucí krok, neboť základní cena pojištění u YouPlus je postavena výše, než je standard na trhu. Dále jsou zvýhodňováni dárci krve, a to další slevou ve výši 5 %. Podmínkou je bezúplatné dárcovství krve v posledních 12 měsících a prokázání se průkazem dárce krve.

MetLife navyšuje pojistné plnění o 20 %

Pojišťovna MetLife nejde cestou slevy z pojistného, ale formou navýšení pojistného plnění. Aktuálně totiž u pojištění Garde 5.0 běží kampaň v podobě bezplatného navýšení případného plnění o 20 %. Tato výhoda se vztahuje na pojištění invalidity, trvalých následků úrazu a závažných onemocnění. 

U NN s navýšenou slevou a bez finančního dotazníku

U pojišťovny NN aktuálně běží dvě kampaně. Pro smlouvy NN Orange Risk uzavřené do konce roku s pojistným nad 1 500 Kč byla navýšena sleva o 5 %. Smlouvy nově mohou získat až 25% slevu, jak je uvedeno v této tabulce:

Obsah obrázku stůl

Popis byl vytvořen automaticky

Vyšší sleva bude platit po celou dobu trvání smlouvy, tedy i při jakýchkoli změnách v budoucnu – např.: původní pojistné 1 300 Kč, po 5 letech navýšeno na 1 600 Kč => bude platit sleva 20 % (místo standardní slevy 15 %).

Dále platí, že pro smlouvy Orange Risk a Orange Bonus sjednané do konce tohoto roku s využitím kalkulačky NN Hypotéka nebude požadován finanční dotazník ani doložení příjmu pojištěného při pojistné částce až 8 mil. Kč (standardně až 6 mil. Kč) pro rizika smrti, invalidity 3. a 2. stupně a závažných onemocnění.

Allianz rozdává neveřejné slevové kódy se slevou 20 %

Již od října pojišťovna Allianz navýšila počet slevových kódů. Navíc pojišťovna zavedla slevy ve výši 20 % pro „velké smlouvy“ (obvykle 2 000 Kč měsíčně a více). Pojišťovna vzkazuje: „Spěchejte, než bude vyčerpán slevový budget“.

Kooperativa vyplatí navíc 500 000 Kč při vážném trvalém následku

Pro pojištění FLEXI a NA PŘÁNÍ platí do konce roku akce pro pojištění trvalých následků úrazu. Celkové hodnocení trvalých následků dle oceňovací tabulky pojišťovny však musí dosáhnout minimálně 50 %. Uvedená výhoda platí pro smlouvy s pojistnou částkou minimálně ve výši 500 000 Kč.

ČSOB Pojišťovna láká na obchodní slevu 10 %

ČSOB Pojišťovna má nové rizikové životní pojištění Náš Život, kde je možné poskytnout obchodní slevu ve výši až 10 %. Je zcela na finančním poradci, v jaké výši tuto slevu na konkrétní pojistnou smlouvu přidělí. Tento koncept byl dosud běžný především u neživotního pojištění, u životního pojištění se zatím jedná spíše o výjimku.

Dušan Šídlo, pojistný analytik společnosti Broker Trust

Související články

Rizika

Když nejste na řešení pojistných událostí sami

EUCS je společnost, kterou rozhodně chcete mít na své straně, když řešíte pojistnou událost. Její služby mohou nově využívat i partneři Broker Trustu. Jak to zvyšuje přidanou hodnotu finančního poradce?…

10. 5. 2022 1 minut čtení minut čtení

Poradenství, Rizika

Úvěrová asistence: může splatit závazek za Vás

Osud každého člověka leží v jeho vlastních rukou. Ať už se chceme naučit nový jazyk, hrát na hudební nástroj, investovat anebo třeba skákat padákem – neexistuje lepší způsob, než se…

27. 4. 2022 3 minut čtení minut čtení

Nezařazené, Rizika

Životní pojistky ve stínu inflace. Smlouvu je vhodné zkontrolovat

Životní pojistka není smlouva, která by měla zůstat beze změny „tesaná do kamene“, ale během let by ji měl člověk podle své situace upravovat. Momentálně je vzhledem k mimořádně vysokému…

21. 4. 2022 5 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.

Bohuslav Černý

ředitel pro prahu

obchod.cerny@brokertrust.cz

+420 602 445 306