Soustřeďte se s námi
na budoucnost Již 15 let vytváříme budoucnost finančního poradenství.
Podívejte se na náš příběh.

Blog: publikujeme několikrát týdně! Přečtěte si zajímavé rozhovory, o našich nástrojích, softwaru, podívejte se na inforgrafiky, apod.

RIP: přehledný cenový index, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí nejčastěji sjednávaných investičních životních pojištění.

RUP: ukazatel hodnotící štědrost výplatních schémat pojišťoven pro úrazové pojištění.

Metodiky Online: přehledné srovnání více než 100 parametrů hypoték od 12 bank usnadní výběr ideální varianty hypotečního úvěru.

Rating ŽP: přehledně pomocí barev semaforu znázorní existenci nejdůležitějších výluk a dalších parametrů u 12 produktů životního pojištění.

Finanční průvodce: usnadňuje poradcům volbu ideálních finančních produktů pro splnění životních cílů a přání klientů.

BeTy: portál - elektronická asistenka, díky které poradce rychle najde vše potřebné. Maximálně také usnadňuje nezbytnou administrativu.

Broker Kongres: největší vzdělávací kongres pro finanční poradce u nás.

FinTV: online televize, která zpracovává a přináší vždy aktuální témata a informace ze světa financí.

Scrollujte dolů,
planetu tím nezachráníte, ale nejspíš se pobavíte

2001

První brokerpool
u nás

12. března je datum, kdy se dějí samé zásadní věci: v roce 1969 se "Beatle" Paul McCartney oženil s Lindou, v roce 1979 si v USA odškrtly premiéru Vlasy Miloše Formana a 20 let nato se ČR přidala k NATO.

Pro nás byl ale vůbec nejbombastičtější rok 2001, kdy jsme odpálili svůj business a rozšířili o svůj zápis obchodní rejstřík. Svět finančního poradenství tak zažil velký třesk a pro nás začala nova éra.

Bylo nás 5

a soustředili jsme se hlavně na efektivní administrativní služby; ušetřit poradcům čas, který pak mohli věnovat svým klientům.

Dnes je práce finančních poradců mnohem náročnější. Pokrýváme celý trh a je nás tu skoro 90.

Přidanou hodnotu tvoří mimo spolehlivý back office i přívětivý software, komplexní vzdělávání, široký analytický tým, špičkové metodiky a další poradenské nástroje.

2002

Příběh úspěšného
start-upu

Stejně jako jiný nejmenovaný start-up jsme začali v garáži, okousávali jablka a s plnou hlavou projektů dumali nad tím, jak je uskutečnit. V roce 2002 se naše vize zalíbily irskému investorovi, který vedle Burzovního paláce, vstupu do Tesly nebo založení úvěrového registru CCB koupil i zhruba třetinový podíl v Broker Trustu. Ten pak v roce 2010 odkoupil zpět Zdeněk Sluka, zakladatel, majitel a vizionář firmy.

2004

První poradenský software

Po třech letech jsme spustili vlastní informační poradenský software. Hlásila se do něj necelá stovka poradců a na centrále jej používalo 7 lidí.

Osobní asistentka BeTy

Dnes více než 2 000 poradců sází každý den na BeTy. BeTy je skvělá – nevnímáme ji jako software, spíš jako osobní asistentku, která je k dispozici i na tabletu. Zná všechny informace o klientech, produktech, uzavřených smlouvách nebo provizích. Pomáhá s plánováním času a organizací týmu. Zařídí školení a díky analytickým nástrojům dokáže poradit s výběrem vhodného produktu. Je skutečně nadaná, zrovna teď například pracujeme na tom, jak ji naučit dělat kafe.

Naše asistentka BeTy umí snad skoro všechno!

Zrovna teď například pracujeme na funkci,

jak ji naučit dělat kafe.

2006

Rozšíření portfolia

Podnikání je jako kytarové sólo – někdy se do toho musíte opřít ve velkém stylu. Pro nás ta správná chvíle přišla v roce 2006. Rozhodli jsme se významně rozšířit portfolio produktů, což vedlo k růstu obratu na 300 % oproti roku předtím.

Široký záběr umožňuje poradcům vybrat pro klienty to nejlepší řešení na trhu a veškerou podporu řešit na jednom místě.

Dnes máme na 500 produktů od 50 renomovaných finančních institucí. Vše zastřešuje jeden z nejlepších finančních plánů na trhu.

2009

Prověřeno finanční krizí

Asi každá firma zažije křest ohněm, který ji prověří. Na nás si krušné časy došláply v roce 2009, kdy jsme uprostřed finanční krize zažili příběh mnoha menších, rychle rostoucích firem. Nečekaný rozpad velkého partnera významně rozkolísal naše cash flow. Zvládli jsme to a poučili se.

Dnes jsme největším broker poolem v ČR a patříme i mezi nejsilnější firmy v oboru. Naši finanční stabilitu opakovaně potvrdilo udělení certifikátu Czech Stability Award. A co je důležité, žádný z našich partnerů se na našem obratu nepodílí více než 4 %.

2011

Stěhování

Broker Trust frčí. Čím dál víc poradců spoléhá na naše zázemí a tak se musíme v roce 2011 poprvé přestěhovat do většího prostoru. O 4 roky později jsme si pak dali repeté.

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat, ale my se na druhé stěhování těšili. Dostali jsme totiž šanci přesunout se do prázdných prostor a vytvořit si zde zázemí podle svých představ. A hlavně, založili jsme první finančně-poradenský hub v Česku. Pořádáme tu řadu zajímavých přednášek a školení a máme k poradcům opravdu blízko.

Galerie

2011

Broker kongres

Největší vzdělávací kongres pro nezávislé finanční poradce u nás se koná dvakrát ročně od roku 2011.

Dnes tu můžete během jediného dne zažít slavné kouče a na 30 přednášek a workshopů a sledovat je živě na FinTV.

Pustit video

2012

Fin TV

Znáte to, stovky televizních kanálů a stejně si nevyberete program, který sledovat. Proto jsme se rozhodli televizní showbusiness postrčit o krok dál a v roce 2012 pod značkou FinTV do světa vypustili první videa ze světa financí. Rychle si získala své diváky a dnes ji každý měsíc navštíví na 10 000 zájemců o finanční svět, osobní rozvoj a to nejlepší z nabídky finančně-poradenského trhu.

2013

Kromě nástrojů se soustředíme i na školení a osobní rozvoj. Pod značkou BizOn Akademie tak za jediný rok pořádáme přes 500 školení. Vedeme blog a pravidelné webináře, doplněné o užitečné e-booky a infografiky. To všechno na jednom místě.

Je toho ale mnohem více a jsme hrdí, že dnes patříme mezi leadery a inovátory trhu.

Čerstvý vítr

V roce 2013 jsme koumali tak dlouho, až jsme vykoumali novou vizi firmy, která se zaměřila na ještě intenzivnější rozvoj nástrojů pro poradenské podnikání. Vsadili jsme totiž na kvalitní poradenství místo pouhého prodeje produktů. Planetu Broker Trust nás obydluje stále víc a na její oběžné dráze se to novými službami jen hemží.

Na 10 specialistů jsme rozšířili produktový a analytický tým. Díky propracovaným metodikám tak mohou naši poradci snadno porovnávat hypotéky. Životní a neživotní pojištění rozebíráme 400 kritérii. Na investice máme specializovaný software a dokážeme nabídnout i honorářové poradenství.

Metodiky Online: přehledné srovnání více než 100 parametrů hypoték, životního i neživotního pojištění od 12 bank usnadní výběr ideální varianty hypotečního úvěru.

BT Premium: pokročilé nástroje pro prémiové investiční produkty. Podporujeme tak i poradce, kteří sází na honorářové poradenství.

Webináře: své znalosti a zkušenosti sdílíme prostřednictvím metodik, e-booků nebo webinářů. Tím pomáháme vytvářet zastřešeným poradcům zásadní přidanou hodnotu u jejich klientů.

Rating ŽP: přehledně pomocí barev semaforu znázorní existenci nejdůležitějších výluk a dalších parametrů u 12 produktů životního pojištění.

RIP: přehledný cenový index, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí nejčastěji sjednávaných investičních životních pojištění.

Finanční průvodce: usnadňuje poradcům volbu ideálních finančních produktů pro splnění životních cílů a přání klientů.

RUP: ukazatel hodnotící štědrost výplatních schémat pojišťoven pro úrazové pojištění.

2014

Nové logo

Přemýšleli jste někdy nad tím, co představují firemní loga? Že nejde jen o náhodnou grafiku?

V roce 2014 jsme si vysnili novou korporátní identitu. Spojení písmen b a t do jednoho tvaru, stejně jako prolínání dvou barev, symbolizuje spojení dvou cest, té naší a cesty spolupracujících finančních poradců. Vzniklá smyčka je symbolem partnerství a spolehlivosti.

Na dlouholetém sloganu Broker Trustu „Svobodně, ale ne sami“ jsme neměli důvod změnit ani písmenko. Stále věříme, že pro finančně poradenské řemeslo, férový a poctivý způsob poskytování poradenských služeb, jsou nejlepší samostatné svobodné firmy využívající špičkové zázemí.

2015

Broker Trust v číslech

Světlo světa jsme spatřili před 15 lety a máme za sebou obrovský skok dopředu. Vyrostli jsme o neuvěřitelných 1 700 %. To je, jako by z mravence najednou vyrostl malý slon. A ten roste dál.

Od počáteční investice se dostáváme na hrubý obrat téměř 800 milionů Kč. Ostatně, podívejte na tato zajímavá čísla sami. 

2016

Dnes

Po 15 letech je jasné, že broker poolový model je budoucností finančního poradenství. Zkušení poradci zde mohou najít nejen svobodu skutečně vlastní firmy, ale i kvalitní zázemí pro svou poradenskou firmu za férovou provizi. Další a další konkurenti se pokouší napodobit náš příběh a motivují nás, abychom byli ještě lepší.

Děkujeme všem, kteří jste nám pomohli psát příběh Broker Trustu!

Díky našim partnerům jsme dnes největším a nejsilnějším poolem v České republice a patříme mezi nejvýznamnější firmy v oboru. Jsme hrdí, že 55 ℅ poradců odcházejících z multilevelů sází na naše služby.

Líbil se Vám náš příběh?
Tak ho spojte s tím Vaším!

Kontaktujte nás Nahoru
Líbí se Vám náš příběh?
Tak ho spojte s tím Vaším!